Zavrieť

Porady

Zaokrúhľovanie

Vystavovala som fa za december už v programe MRP JÚ preklopenom na EURá. Až neskôr som si všimla,že program mi ceny za MJ prepočítal na 4 desatinné miesta. Teraz mám robiť novú zmluvu s odberateľom a neviem, či musím zadať v zmluve cenu za MJ tiež so 4 desat.číslami, alebo môžem zmeniť počet des.miest za MJ v programe (ale ako?) a vystavovať ďalej fa s MJ len na 2 desat.miesta...? Dúfam, že moja otázka je zrozumiteľná...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    deni27 je offline (nepripojený) deni27

    deni27
    Aj ja sa chcem spýtať, prečo v MRP zaokrúhlili jednotkové ceny na 4 desatinné miesta v EUR, keď podľa zákona sa jednotkové ceny majú zaokrúhľovať na 3 desatinné miesta. Poradite???

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    deni27 Pozri príspevok
    Aj ja sa chcem spýtať, prečo v MRP zaokrúhlili jednotkové ceny na 4 desatinné miesta v EUR, keď podľa zákona sa jednotkové ceny majú zaokrúhľovať na 3 desatinné miesta. Poradite???
    Ktorý zákon a § to stanovuje?
    pozri aj príspevok:
    http://www.porada.sk/908948-post18.html

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    V súvislosti so zaokruhľovaním sa chcem spýtať na mzdy: Vypočítala som odovdy do tretieho piliera DDS v SK za zamestnancov a celkovú sumu úhrady neviem ako mám zaokrúhliť.

    Donda je offline (nepripojený) Donda

    Donda
    Študovala som si tu zákony o zaikrúhľovaní, ale i tak by ma potešilo keby ste mi poradili, čo sa týka mojej otázky. Keď som vystavila v MRP fa s prepočtom na 4 des. miesta (pričom jednotkové množstvo je "byt") musím ich teraz prepísať? Prosím...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.