Zavrieť

Porady

Postup pri opatovnom nastupe na RD

Dobrý deň. vedel by mi niekto poradiť, aký je postup, ak chcem opätovne nastúpiť na RD, z dôvodu že je moje dieťa často choré - po nástupe do MŠ? Aké potvrdenia treba vybaviť na ÚPSVaR? Ako je to s posudkom od lekára? Dáva tento posudok pediater, na základe iných vyšetrení? Môže mi niekto objasniť, ako to funguje? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    stesynka Pozri príspevok
    Dobrý deň. vedel by mi niekto poradiť, aký je postup, ak chcem opätovne nastúpiť na RD, z dôvodu že je moje dieťa často choré - po nástupe do MŠ? Aké potvrdenia treba vybaviť na ÚPSVaR? Ako je to s posudkom od lekára? Dáva tento posudok pediater, na základe iných vyšetrení? Môže mi niekto objasniť, ako to funguje? Ďakujem.
    Uveď prosím vek dieťaťa

    stesynka je offline (nepripojený) stesynka

    stesynka
    v novembri 2008 mal 3 roky. od 10.11.2008 zacal chodit do skolky a od vtedy je stale chory, chodime s nim po lekaroch, ma strasne slabu imunitu /zistili po krvnych testoch/.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    stesynka Pozri príspevok
    v novembri 2008 mal 3 roky. od 10.11.2008 zacal chodit do skolky a od vtedy je stale chory, chodime s nim po lekaroch, ma strasne slabu imunitu /zistili po krvnych testoch/.
    Skús požiadať UPSVaR o priznanie vyplácania rodičovského príspevku do 6 rokov veku dieťaťa pre nepriaznivý zdravotný stav.
    Potom požiadaš zamestnávateľa o predlženie rodičovskej dovolenky.
    Bez vyplácania rodičovského príspevku je to len neplatené voľno a zamestnávateľ ti nemusí vyhovieť.
    Naposledy upravil veronikasad : 09.01.09 at 12:46

    stesynka je offline (nepripojený) stesynka

    stesynka
    ja ale nie som este zamestnana. k 30.10.2008 som dala vypoved podla par. 67, a momentalne som este evidovana na ÚPSVaR.

    Postup pri opatovnom nastupe na RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.