Zavrieť

Porady

Kilometrovne

Prosim Vas o surnu radu, lebo mame akurat prebiehajucu danovu kontrolu
V roku 2006 sme mali auto pisane na firmu(zivnot, JU neplatca DPH), a uctoval som PHM mozno trosku zvlastnym sposobom, ktory som prebral po predchadzajucom uctovnikovi.
Urobil som dennik jazd za mesiac, dane kilometre som vynasobil 3 korunami za km(ono to tak aj vychadza podla priemerej spotreby a cien nafty) a to som zauctoval ako pokladnicny vydaj. Bloky za PHM som nedaval do uctovnictva
Danovy urad teraz voci tomu protestuje, byvali uctovnik mi povedal ze ono je to tak v poriadku podla dakeho zakonu o cestovnych nahradach.
Viete mi poradit ci to tak teda mohlo byt? pripadne ked ano tak podla akoho zakonu. Ak nie da sa to dako doopravit , ze by som mal bloky dolozene, ale neboli by v uctovnictve?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zákon o cestovných náhradách existuje, ale podľa neho počítajú tí, ktorí auto nemajú vo firme.... a keby aj, nikdy to nebudú rovné Sk (3,00) počas celého roka. Ceny PHL sa predsa menia .
    U Teba sa malo účtovať o nákupe PHL.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Je len doplním Johanku, že cena PHM sa použije podľa ceny PHM v čase nákupu.(§19 odst 2 písm.l. ZODZP)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.