Zavrieť

Porady

MRP-prechod na multiverziu

Už niekto prechádzal z Vizuál.účt.systému MRP PÚ pod Wind. na multiverziu, aby ste mali roky 2008 a 2009?Objednala som si rozšírenie programu o túto multiverziu, ale tomu prechodu nerozumiem.Ja po nainštal. budem môcť ešte pokračovať v roku 2008, ak ho nemám uzatvorený, a potrebujem napr.doúčtovať sklad, alebo ešte nejaké doklady?Ako mám postupovať?Na ich stránke som už bola, hotline sú obsadené.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    nainštaluješ si multiverziu, zadáš rok 2008, potom skopíruš firmu perchodom na nové účt. obdobie, vytvorí sa Ti rok 2009, spravíš prechod roka, prevod na euro. Máš dve databázy, starý rok robíš v roku 2008, všetko čo sa týka roku 2009 v roku 2009. Keď skončíš rok 2008 potom zostatky z roku 2008 prenesieš do roku 2009.
    Čo sa týka saldokonta, tam je to zložitejšie, fa ktoré nahadzuješ do roku 2008 po pechode roka potom ak nie sú uhradené v roku 2008 musíš zaúčtovať v eur do roku 2009. Toto som už ale písala aj v inej téme, treba si to nájsť a pozrieť.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Leni a dá sa aj tak, že si potom neskôr ten rok 2008 ak ho už budem mať nakoplet znovu skopírujem do novej firmy 2009 a tú pôvodnú firmu 2009 kde budem mať len faktúry zruším?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Dá sa.
    Fa máš so skladom? Na fa sa dajú použiť export-import - prenesieš fa v z tej pomocnej firmy do tej čo spravíš potom. Dá sa preniesť aj sklad - príjmy, výdaje aj karty, len ten nemám otestovaný.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    No toho prevodu som sa bála ale celkom dobre, až na jednu záležitosť.Prečo mi to vo faktúrach aj prijatých aj odoslaných prekonvertovalo na menu euro jednotkové ceny až na 4 desatinné miesta?Nedá sa to nejako nastaviť?Ako to máte u vás na 2 desatinné alebo na 4?
    Naposledy upravil zuzana : 19.01.09 at 10:17

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    A môžete mi poradiťči to máte vo faktúrach nastavené na 4 des.miesta alebo na dve?

    MRP-prechod na multiverziu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.