Zavrieť

Porady

krbové kachle alebo krb

dobry večer, deň. chceli by sme si dať do domu krb alebo skor krbový kachľovec, ten kvoli tomu, že sa spraví menej špiny, keďže v obyvaku už je podlaha, stierky. Chcem sa opytat či aj z kachlovca sa daju spraviť prieduchy a to do vedlajšej izbi a hore do dvoch izieb , cez kt. pochopiteľne ide komín.
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Čo je to kachlovec?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kello kello

kello je offline (nepripojený) kello

poradak: http://krby.caminus.sk/?kachlove-piecky
0 0
kello kello

kello je offline (nepripojený) kello

to mi fakt nik neporadí
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Teda neviem či správne chápem, ale kachľovec myslíš krbovú piecku, ktorá má napr. 8 KW a vykúri objem cca 150m3. Tak ja podľa toho čo som pozerala, na toto sa nedajú napojiť prieduchy na vykurovanie iných miestností. Ale daj si do google vyhľadať krbové kachle a tam nájdeš vysvetlenie. Tiež som to včera študovala, ale popísať Ti to neviem. Tam je to dosť obstojne vysvetlené.
0 0
kello kello

kello je offline (nepripojený) kello

wagner dik, no tak bude muesieť byť kozub potom, z toho je bordel, ale ta čo už no. da sa dať do komina aj dymovod a vyvot tepleho vzduchu?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

kto mi vie poradiť, chceli by sme si dať do domu kozub, ale taky aj na výhrev teplej vody a samozrejme, aby vykúril celý dom. vie mi niekto poradiť ako na to, resp. čo by to cca stálo a čo k tomu treba.
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

Vie mi niekto poradit, ze ci v pripade instalacie kachiel do rohu miestnostni, ze ci je vhodne bocnu a zadnu stenu za kachlami oblozit izolacnymi platnami (3cm)? Dakujem.
0 0
robolenka robolenka

robolenka je offline (nepripojený) robolenka

Ja sa chcem spytat.Mozu si krbary z cechu pytat 80%zalohy z celkovej sumi.A vedeli by ste mi poslat kontakty na nejakych ktory nie su drahy a robotu maju dobru.Ale v prvom rade sa potrebujem poradit o type kachly na salave teplo.
0 0
roman7712 roman7712

roman7712 je offline (nepripojený) roman7712

daj si normálnu krbovú vložku, ktorú Ti pekne obmurujú podľa Tvojich predstáv a urobia Ti výduchov koľko chceš. To je najlepšie riešenie. A čo sa týka bordelu, chodím na návševy k známemu, ktorý má krb a nemá žiadny problém so špinou. To je už najmenej vyriešiť uskladnenie dreva na kúrenie.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
mzdarka renca Pozri príspevok
kto mi vie poradiť, chceli by sme si dať do domu kozub, ale taky aj na výhrev teplej vody a samozrejme, aby vykúril celý dom. vie mi niekto poradiť ako na to, resp. čo by to cca stálo a čo k tomu treba.
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď
Renca: dufam, ze nepisem nekoro...

Takze mas dve moznosti ohrevu vody. Prvou su Kachle na varenie - daju sa napojit na bojler. Stoja okolo tisic Eur. Pripojenie urobia kurenari za cca 100Eur.

Druha moznost Krbova vlozka dvojplastova stavana na ohrev priestoru aj na ohrev vody.Cena tiez cca tisic eur. K tej treba ale dorobit vsetko ostatne - cely krb. A tu ide cena spolu cca na 1500Eur.
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

robin78 Pozri príspevok
Vie mi niekto poradit, ze ci v pripade instalacie kachiel do rohu miestnostni, ze ci je vhodne bocnu a zadnu stenu za kachlami oblozit izolacnymi platnami (3cm)? Dakujem.
posuvam...
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
robolenka Pozri príspevok
Ja sa chcem spytat.Mozu si krbary z cechu pytat 80%zalohy z celkovej sumi.A vedeli by ste mi poslat kontakty na nejakych ktory nie su drahy a robotu maju dobru.Ale v prvom rade sa potrebujem poradit o type kachly na salave teplo.
Krbari su po celom Slovensku, nenapisal si odkial by mali byt...
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
robin78 Pozri príspevok
Vie mi niekto poradit, ze ci v pripade instalacie kachiel do rohu miestnostni, ze ci je vhodne bocnu a zadnu stenu za kachlami oblozit izolacnymi platnami (3cm)? Dakujem.
KRB: Izolacia na sa na vsetky vnutorne steny dutiny, z ktorej sa napajaju prieduchy dava preto, aby Ti teplo neslo do steny ale pekne tam kde ma - do prieduchov a nasledne do priestoru. Tiez sa tymto sposobom chrani material stien.

KACHLE: Izoluje sa bocna a zadna stena z hore uvedenych dovodov.
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

kyblik Pozri príspevok
KRB: Izolacia na sa na vsetky vnutorne steny dutiny, z ktorej sa napajaju prieduchy dava preto, aby Ti teplo neslo do steny ale pekne tam kde ma - do prieduchov a nasledne do priestoru. Tiez sa tymto sposobom chrani material stien.

KACHLE: Izoluje sa bocna a zadna stena z hore uvedenych dovodov.
dakujem. v pripade krbu su mi dovody v podstate jasne ale v pripade kachiel je to uz predsa len ine, nie su ziadne prieduchy a teplo z kachiel sa siri volne do okoliteho priestoru a tie teploty uz nie su take vysoke ako pod obstavbou krbu. Otazne je, ze ci tie steny najblizsie ku kachlam nemozu zacat praskat alebo nieco podobne (steny su z tehly)? Navyse tie steny pri kachliach budu oblozene nejakym obkladom....
0 0
robolenka robolenka

robolenka je offline (nepripojený) robolenka

Mali by byt v okoli 150km od Oravy. A zaloha nesmie prevysit 20 az 30% z celkovych nakladov za dielo.
Este ma zaujima: musi byt hotova podlaha pred osadenym krbu alebo kachly alebo staci len ked je platna ;samozrejme hruba stavba je hotova.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
robin78 Pozri príspevok
dakujem. v pripade krbu su mi dovody v podstate jasne ale v pripade kachiel je to uz predsa len ine, nie su ziadne prieduchy a teplo z kachiel sa siri volne do okoliteho priestoru a tie teploty uz nie su take vysoke ako pod obstavbou krbu. Otazne je, ze ci tie steny najblizsie ku kachlam nemozu zacat praskat alebo nieco podobne (steny su z tehly)? Navyse tie steny pri kachliach budu oblozene nejakym obkladom....
Presne si si sam odpovedal, ja to len zhrniem: Aby Ti teplo neslo do steny, davaju sa za Kachle rozne typy ochrany steny - izolacna doska, keramicky obklad - bud jedno alebo druhe... Je blbost dat izolacnu dosku a na to keramicky obklad.
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
robolenka Pozri príspevok
Mali by byt v okoli 150km od Oravy. A zaloha nesmie prevysit 20 az 30% z celkovych nakladov za dielo.
Este ma zaujima: musi byt hotova podlaha pred osadenym krbu alebo kachly alebo staci len ked je platna ;samozrejme hruba stavba je hotova.
Dobrych krbarov je dnes tak malo, ze pri nich neurcujes podmienky ty ale snazis sa s nimi dohodnut na podmienkach vyhovujucich obom stranam. cakal som, ze napises este konkretnejsie odkial si... Tak napr. V DK je jeden pan, meno a cislo mas v sukomnej sprave.
0 0
robolenka robolenka

robolenka je offline (nepripojený) robolenka

V tom mas pravdu ale urcite je ich take mnozstvo ze zakaznik ocakava serioznost a krbar schopnost platit od zakaznika .tak obydave skupiny maju svoje poziadavky a podmienky.A som v stadiu kedy ma zaujima to co ocakava krbar odo man a ja od neho tak si kazdy moze vybrat.Jednoduche prime neprime poziadavky.Potom ked sa vyberie a rozhodne je neskoro odstupit od dohodnuteho.
Dakujem za kontakt..
A kde stoji stavba 4km od DK.projektovu dokumentaciu mozem zaslat mailom.a ostatne vysvetlim neskor
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
robolenka Pozri príspevok
V tom mas pravdu ale urcite je ich take mnozstvo ze zakaznik ocakava serioznost a krbar schopnost platit od zakaznika .tak obydave skupiny maju svoje poziadavky a podmienky.A som v stadiu kedy ma zaujima to co ocakava krbar odo man a ja od neho tak si kazdy moze vybrat.Jednoduche prime neprime poziadavky.Potom ked sa vyberie a rozhodne je neskoro odstupit od dohodnuteho.
Dakujem za kontakt..
A kde stoji stavba 4km od DK.projektovu dokumentaciu mozem zaslat mailom.a ostatne vysvetlim neskor
TOTO JE GRAMATICKY BRUTAL...
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

kyblik Pozri príspevok
Renca: dufam, ze nepisem nekoro...

Takze mas dve moznosti ohrevu vody. Prvou su Kachle na varenie - daju sa napojit na bojler. Stoja okolo tisic Eur. Pripojenie urobia kurenari za cca 100Eur.

Druha moznost Krbova vlozka dvojplastova stavana na ohrev priestoru aj na ohrev vody.Cena tiez cca tisic eur. K tej treba ale dorobit vsetko ostatne - cely krb. A tu ide cena spolu cca na 1500Eur.
kýblik, až teraz som si všimla tvoj príspevok. volila by som druhú možnosť. tá cena nie je nízka na celé kúrenie (krb, rozvody, prieduchy, ohrev vody a 3 radiátory)?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať