Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti - príjem manželky

Dobrý deň,

chcem sa iba spýtať, či je pravda, že v prípade posudzovania dávky v nezamestanosti jedného z manželov sa berie do úvahy aj príjem toho druhého.
Môže sa teda stať, že síce manžel splna podmienky na dávku, ale z dôvodu môjho (podľa úradu) vyššieho príjmu proste nedostane ani korunu.

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    verca2 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcem sa iba spýtať, či je pravda, že v prípade posudzovania dávky v nezamestanosti jedného z manželov sa berie do úvahy aj príjem toho druhého.
    Môže sa teda stať, že síce manžel splna podmienky na dávku, ale z dôvodu môjho (podľa úradu) vyššieho príjmu proste nedostane ani korunu.

    ďakujem
    Nie, na posúdenie podpory sa neposudzuje príjem manžela, ten sa posudzuje pri nároku na sociálnu dávku.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    verca2 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcem sa iba spýtať, či je pravda, že v prípade posudzovania dávky v nezamestanosti jedného z manželov sa berie do úvahy aj príjem toho druhého.
    Môže sa teda stať, že síce manžel splna podmienky na dávku, ale z dôvodu môjho (podľa úradu) vyššieho príjmu proste nedostane ani korunu.

    ďakujem
    Pri posudzovaní podpory v nezamestnanosti sa skúma iba uchádzačov príjem v zamestnaní. Z toho sa potom ráta samotná podpora. Na manželkin príjem sa nehľadí. Iné to je pri dávke v hmotnej núdzi.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 15.01.09 at 14:04

    verca2 je offline (nepripojený) verca2

    človek ktorého baví jeho práca. Len keby bolo viacej času na štúdium :-( ...viac verca2
    smith Pozri príspevok
    Pri posudzovaní podpory v nezamestnanosti sa skúma iba uchádzačov príjem v zamestnaní. Z toho sa potom ráta samotná podpora. Na manželkyn príjem sa nehľadí. Iné to je pri dávke v hmotnej núdzi.

    Ono totiž manžel ostal bez roboty a na úrade práce mu povedali, že nedostane ani korunu, lebo ja mám "vysoký príjem".

    Dávka v nezamestnanosti sa vypláca v prípade straty zamestnania, ak dobre viem...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    verca2 Pozri príspevok
    Ono totiž manžel ostal bez roboty a na úrade práce mu povedali, že nedostane ani korunu, lebo ja mám "vysoký príjem".

    Dávka v nezamestnanosti sa vypláca v prípade straty zamestnania, ak dobre viem...
    Veď prišiel o prácu, či nie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    verca2 Pozri príspevok
    Ono totiž manžel ostal bez roboty a na úrade práce mu povedali, že nedostane ani korunu, lebo ja mám "vysoký príjem".

    Dávka v nezamestnanosti sa vypláca v prípade straty zamestnania, ak dobre viem...
    Ak v posledných 4 rokoch aspoň tri z nich platil poistenie v nezamestnanosti, nárok na dávku mu vzniká. Nezáleží to od pracovníčky, ale od dikcie Zákona o SP.

    verca2 je offline (nepripojený) verca2

    človek ktorého baví jeho práca. Len keby bolo viacej času na štúdium :-( ...viac verca2
    smith Pozri príspevok
    Veď prišiel o prácu, či nie?
    áno, prišiel. Takže by mal mať nárok.
    Zdá sa mi to divné, čo mu na úrade povedali..
    Hlavne preto, lebo jeho kolega, ktorý je v rovnakej situácii už dostal na účet prvú dávku.

    verca2 je offline (nepripojený) verca2

    človek ktorého baví jeho práca. Len keby bolo viacej času na štúdium :-( ...viac verca2
    Tweety Pozri príspevok
    Ak v posledných 4 rokoch aspoň tri z nich platil poistenie v nezamestnanosti, nárok na dávku mu vzniká. Nezáleží to od pracovníčky, ale od dikcie Zákona o SP.

    Díky moc za info.
    Doma to prediskutujeme, keďže moja polovička sa v takýchto veciach neorientuje vôbec
    Naposledy upravil verca2 : 15.01.09 at 14:11 Dôvod: preklep

    Podpora v nezamestnanosti - príjem manželky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.