Zavrieť

Porady

Plnka do medovych rezov

Ahojte,
mal by niekdo mnamkovy krem, alebo dobru plnecku do medovnikovych rezov?
Robila som ich niekolko, ale stale mi tam nieco chyba. Robila ich volakedy moja stara mama a velmi mi hutili. Tesim sa vopred
Usporiadat
nela88 nela88

nela88 je offline (nepripojený) nela88

daj si hľadať medové rezy a nájdeš veľa receptov
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tritata tritata

tritata je offline (nepripojený) tritata

obyčajna baba
ja davam na pol litra mlieka 4 pl hladkej muky a 1 vanilku uvarim kašu a potom to zmiešam s 250g maslom/vymiešane s praškovým cukrom asi 20 dkg/
0 0
naan naan

naan je offline (nepripojený) naan

Krém do medových rezov už veľmi dávno robila moja mama a ja ho mám po nej. Podobne ako tritata, ale ja dávam 3/4 litra mlieka, 6 PL polohrubej múky, 250 g masla, 1 vanilínový cukor a 20 Dg práškového cukru. Je veľmi dôležité, aby maslo bolo vymiešané do penista a až potom sa pridáva kaša. Ja nakoniec pridám aj asi 1 PL rumu, pridá chuť aj krém je ľahší.
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

S plnkou súhlasím...no u nás sa medové rezy ešte potierajú lekvárom...každý plát...teda okrem vrchného :-))
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Plnka karamelová:
15 dag kryšt.cukru upáliť na karamel, keď je cukor rozpustený a zlatej farby
(treba karamelizovať na slabšom plameni) pridáť 1 dl smotany na šľahanie, rozmiešať do úplného rozpustenia, potom nechať zavariť a dať vychladnúť,
25 dag masla vyšľahať na penu a pridávať karamelovú zmes za stáleho miešania.
Na spodný plát natrieť krém, potom jeden plát natretý s ríbezľovým, prípadne brusnicovým džemom, a ďalšie pláty opäť krémom. Nechať jemne zaťažené do druhého dňa, potom natrieť trošku krému ( ak zostane ) navrch a posypať mletými orieškami, ake nazostane krém, poliať polevou.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vlastička, nabudúce určite skúsim plniť tvojim krémom. Nedoplnila by si aj cesto, prosím? Tvojich receptov už mám vyskúšaných niekoľko a nie jedenkrát. Vždy si vtedy na teba spomeniem. Ešte ma čakajú tvoje punčové rezy.
Naposledy upravil Marína : 17.01.09 at 10:25
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Tak to ste ma potesili, dnes idem skusit tie vase kremiky, zajtra Vlastickin. Dam vediet :-)
0 0
nela88 nela88

nela88 je offline (nepripojený) nela88

vyskúšaj dať šťavu z citróna. Paráda
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Marína Pozri príspevok
Vlastička, nabudúce určite skúsim plniť tvojim krémom. Nedoplnila by si aj cesto, prosím? Tvojich receptov už mám vyskúšaných niekoľko a nie jedenkrát. Vždy si vtedy na teba spomeniem. Ešte ma čakajú tvoje punčové rezy.
Evička, som rada, že Ti moje koláčiky chutia. Tento týždeň ak mi zostane čas prepadnem šuplík s receptami, aspoň si ho prepíšem do PC.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem Vlasti. Určite stačí po 25-tom.
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

U nás sa do medovníka dáva krém z krupice. Jedna lyžica krupice na 1 deci mlieka. Ja zvyknem robiť z 1/2 litra a potom do toho zapracujem maslo s cukrom.
0 0
ZuzuT ZuzuT

ZuzuT je offline (nepripojený) ZuzuT

ondrejvla Pozri príspevok
Plnka karamelová:
15 dag kryšt.cukru upáliť na karamel, keď je cukor rozpustený a zlatej farby
(treba karamelizovať na slabšom plameni) pridáť 1 dl smotany na šľahanie, rozmiešať do úplného rozpustenia, potom nechať zavariť a dať vychladnúť,
25 dag masla vyšľahať na penu a pridávať karamelovú zmes za stáleho miešania.
Na spodný plát natrieť krém, potom jeden plát natretý s ríbezľovým, prípadne brusnicovým džemom, a ďalšie pláty opäť krémom. Nechať jemne zaťažené do druhého dňa, potom natrieť trošku krému ( ak zostane ) navrch a posypať mletými orieškami, ake nazostane krém, poliať polevou.
Skuste upaleny karamel zaliat salkou uvarenej neskavy, vychladit a potom zamiesat 1-2 Zlate klasy. Celu tuto zmes miesajte na parou az do vytvorenia hustej, priezracnejsej hmoty. Vyhcladime a potom zaslahame zmaknute maslo
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ZuzuT Pozri príspevok
Skuste upaleny karamel zaliat salkou uvarenej neskavy, vychladit a potom zamiesat 1-2 Zlate klasy. Celu tuto zmes miesajte na parou az do vytvorenia hustej, priezracnejsej hmoty. Vyhcladime a potom zaslahame zmaknute maslo
To vyzerá byť dobre.
0 0
ZuzuT ZuzuT

ZuzuT je offline (nepripojený) ZuzuT

Jo, je to velmi osviezujuca plnka :-)
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Vsetky ste dobre kucharenky.Nieco som uz skusila urobit, nieco ma este caka, plnecky su mnamkove, nie je co dodat, dakujem.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Prikladám cesto na medové rezy:

15 dag kryšt.cukor
5 dag masla
1 vajce
2 PL mlieka
2 PL medu

Miešať 10 minút nad parou, po vymiešaní pridať 40 dag preosiatej múky spolu s 1 KL sódy bicarbóny, vymiesiť, urobiť 4 rovnaké diely, vyvaľkať (na celofáne) a dať piecť na opačnú stranu plechu.



To s tou nescou určite vyskúšam.
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Ja medové pláty plním ako krémeš.
Pripájame odskúšaný recept aj s fotkami, ktorý je rýchly a dobrý.

Ešte doplním, v recepte je Palmarín, ja používam maslo a stačia 2 šľahačky.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Nevidim fotky, skus este raz
0 0
alveryst alveryst

alveryst je offline (nepripojený) alveryst

skús chvíľu počkať, kým sa Ti otvoria.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
jaja99 Pozri príspevok
Ja medové pláty plním ako krémeš.
Pripájame odskúšaný recept aj s fotkami, ktorý je rýchly a dobrý.

Ešte doplním, v recepte je Palmarín, ja používam maslo a stačia 2 šľahačky.
Už som ho piekla, je veľmi sladký, skúste dať len 1/2 cukru ako je v recepte.
Pre diabetikov pekávam z klasického (kúpenského) lístkového cesta, do uvarenej kaše dám 5 tbl.Spolarínu, vydlabanú striedku z vanilkového struku, do horúceho krému zamiešam veľmi rýchlo 10 dag masla a na krém vyšľahanú šľahačku bez sladidla. Ale bez čoho by nebol krémeš krémešom - dám tam 1/2 dl rumu, či vlastne UMU do cesta.
A veru chutí, aj keď tam vôbec nie je cukor.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať