Zavrieť

Porady

Súrodenecké spory

Dobrý deň!
Moja priateľka má nezhody s bratom. On býva v rodičovskom dome s ich 80 -ročnou matkou. Dom je napísaný na neho. Jej brat vyvoláva hádky, podrypuje. Najhoršie na tom je, že sú aj susedia. kamarátka má postavený vedľa dom. Pri poslednej návšteve matky, sa s bratom pohádali a on ju vysácal, aby vypadla z jeho domu. Hádku ževraj vyvolal on. Jej sa to samozrejme dotklo, tak reagovala a došlo k hádke.
Má priateľka právo navštevovať svoju matku v bratovom dome? A dá sa nejakým spôsobom brániť pred jeho slovnými a fyzickými útokmi? Bolo to bez svedkov a v jeho dome. Ale podľa mňa si ani doma nemôže robiť každý, čo chce. Mohla by ho niekde udať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    clare11 Pozri príspevok
    Dobrý deň!
    Moja priateľka má nezhody s bratom. On býva v rodičovskom dome s ich 80 -ročnou matkou. Dom je napísaný na neho. Jej brat vyvoláva hádky, podrypuje. Najhoršie na tom je, že sú aj susedia. kamarátka má postavený vedľa dom. Pri poslednej návšteve matky, sa s bratom pohádali a on ju vysácal, aby vypadla z jeho domu. Hádku ževraj vyvolal on. Jej sa to samozrejme dotklo, tak reagovala a došlo k hádke.
    Má priateľka právo navštevovať svoju matku v bratovom dome? A dá sa nejakým spôsobom brániť pred jeho slovnými a fyzickými útokmi? Bolo to bez svedkov a v jeho dome. Ale podľa mňa si ani doma nemôže robiť každý, čo chce. Mohla by ho niekde udať?
    Neviem, čo riešiš???

    Ona neoprávnene vnikla do jeho domu a ešte ona sa cíti urazená, že ju vyhodil? Brániť pred jeho útokmi sa môže tak, že nebude chodiť do jeho domu. Ich matka býva v dome jej brata, preto sa musí riadiť pravidlami, ktoré určí brat. Majiteľ bytu má právo určovať, kto bude chodiť k nemu na návštevy. Ak chce vídať svoju mamu, tak nech si s ňou dohodne stretnutie mimo domu brata. Alebo nech mama príde k nej na návštevu, keď sú susedia.

    Predstav si, že on by prišiel do jej domu, že chce navštíviť svoju neter (napr. mala by dcéru). Čo by na to povedala? Uvarila by mu kávu?

    Inak niet nad dobré súrodenecké vzťahy....
    Naposledy upravil Chobot : 18.01.09 at 19:05

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.