Zavrieť

Porady

Dávka v nezamestnanosti nárok

Dobry vecer, chcela by som sa informovat. Od 1.4.2009 budem pravdepodobne nezamestnana , mam narok na davku v nezamestnanosti ak som tuto davku poberala pocas mojej evidencie na urade prace od 1.3.2007 do 31.8.2007? ak nie na co mam vlastne narok ?
Dakujem
Usporiadat
xxxenka1 xxxenka1

xxxenka1 je offline (nepripojený) xxxenka1

prve zamestnanie trvalo od 22/9/2006 do 31/3/2008 na dobu urcitu, druhe 1/4/2008 do 30/4/2008 na dobu neurcitu a tretie od 1/5/2008 do 31/3/2009 na dobu neurcitu.
takze mi chyba cca 6 mesiacov, za ktore by som si chcela dobrovolne platit poistenie v nezamestnanosti.

otazka: je mozne sa zaevidovat na urade prace (kedze od 1/4/2009 nepracujem) aby stat by za mna platil nemocenske poistenie a ja by som si dobrovolne platila poistenie v nezamestnanosti tych chybajucich 6 mesiacov a potom poziadala o davku v nezamestnanosti?
dakujem za skoru odpoved
xenia
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

xxxenka1 Pozri príspevok
prve zamestnanie trvalo od 22/9/2006 do 31/3/2008 na dobu urcitu, druhe 1/4/2008 do 30/4/2008 na dobu neurcitu a tretie od 1/5/2008 do 31/3/2009 na dobu neurcitu.
takze mi chyba cca 6 mesiacov, za ktore by som si chcela dobrovolne platit poistenie v nezamestnanosti.

otazka: je mozne sa zaevidovat na urade prace (kedze od 1/4/2009 nepracujem) aby stat by za mna platil nemocenske poistenie a ja by som si dobrovolne platila poistenie v nezamestnanosti tych chybajucich 6 mesiacov a potom poziadala o davku v nezamestnanosti?
dakujem za skoru odpoved
xenia
Ak sa zaeviduješ .. štát za teba nemocenské poistenie platiť nebude. Zdravotné áno.
Môžeš sa prihlásiť na DPvN ... ale nezabudni, že aby si dostala dávku v nezamestnanosti ... tak sa o pol roka (prípadne neskôr) nanovo musíš zaregistrovať na UPSVaR .. po splnení podmienky (3 roky poistenia) ... No a tam treba počítať s dobami, ktoré vyplývajú zo zákona o zamestnanosti... napr. ak požiadaš o vyradenie z evidencie – možno sa znova zaregistrovať až po troch mesiacoch.
V prípade, že by šlo o vyradenie z dôvodu krátkodobého zamestnania ... tak to môže byť aj menej..
A tiež nezabudnúť, že počas doby, keď budeš dobrovoľne nezamestnaná ... tak musíš platiť aj zdravotné poistenie.
No a ak sa prihlásiš na DPvN .. tak to určite nerob z minima... nech sa to už oplatí..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať