Zavrieť

Porady

nedodržanie termínu výpočtu miezd

Prajem pekný deň,
prosím o konzultáciu ohľadne povinnosti mzdovej účtovníčky s ohľadom na výplatný termín a jeho nedodržanie z dôvodu návalu práce na začiatku roku a ak mzdárka odmieta robiť nadčasy bez nároku na mzdu a mzdové zvýhodnenie z podnetu svojej nadriadenej. Aké môže mať zamestnávateľ a samotná mzdárka a jej nadriadená z toho postihy.
Podotýkam, že zamestnanci majú v bankách pôžičky a hrozí im, ak nebudú mať načas mzdu na účte finančné sankcie.
Za skorú odpoveď ďakujem
Usporiadat
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Kazu Pozri príspevok
No veď hej, ja som ale myslela ak je výplatný termín v sobotu a nedeľu. V príspevku nado mnou sa píše, že v takom prípade je výplata v pondelok. My ju vždy mávame v piatok a v piatok aj majú peniaze na účte. Lebo u nás to majú rôzne, kto chce má na ruku, kto chce má na účet.
V príspevku vyššie sa píše o odvodoch a tam platí, že odvody treba odviesť v deň výplat, atď. - viď predchádzajúci príspevok.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

truch Pozri príspevok
Renca, čo sa týka tých pracovných kalendárov, my máme Olymp od Krosu a tam si nadstavím kalendár, priradím ho zamestnancovi a na ďaľší mesiac mi software podľa prideleného kalendáru urobí všetko sám. Nepomohlo by to aj Vám?
Inak odvody sa musia uhradiť do 5 dní od výplaty, inak hrozí pokuta.
viem, ale ja mám v práci iný soft, ktorý nie je veľmi inteligentný, čo sa týka pracovných kalendárov a máme veľa zamestnancov, ktorí majú nerovnomerne rozvrhnutý prac. čas a nahrávam im ročný kalendár, aby sedeli hodiny - norma na daný rok. Už teraz sa "teším" na január, ako budem tráviť v práci 12-16 hod. denne. Nahratie jedného kalendára trvá od zložitosti od 20 - 45 min. a to nie je jediné, čo ma čaká. Klasických zamestnancov mám za chvíľku, ale aj tých musím urobiť.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Kazu Pozri príspevok
No veď hej, ja som ale myslela ak je výplatný termín v sobotu a nedeľu. V príspevku nado mnou sa píše, že v takom prípade je výplata v pondelok. My ju vždy mávame v piatok a v piatok aj majú peniaze na účte. Lebo u nás to majú rôzne, kto chce má na ruku, kto chce má na účet.
Jasne, ak pripadne výplatný termín na SO, alebo NE, tak treba, aby mali zamestnanci výplatu v piatok a nie v pondelok, lebo ten pondelok je už po výplatnom termíne.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Renka, tak to ti nezávidím, ja mám len 15 zamestnancov, každý má svoj kalendár, aj dohodári. Software mi pekne podľa kalendáru sám dá koľko hodín a ktoré dni pracovník odpracoval. Napríklad dohodári robia len utorky a štvrtky, dám generuj a on mi presne dá koľko majú odrobené v príslušnom mesiaci. Ja už zadám u riadnych pracovníkov len dovolenky a prekážky. Celé mzdy mám hotové za pol hodiny. Zváž či neinvestovať do nového programu, nie je to také drahé a ušetrí ti to množstvo času. Držím palce a prajem všetkým poraďakom pekný deň:-)))
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
mzdarka renca Pozri príspevok
viem, ale ja mám v práci iný soft, ktorý nie je veľmi inteligentný, čo sa týka pracovných kalendárov a máme veľa zamestnancov, ktorí majú nerovnomerne rozvrhnutý prac. čas a nahrávam im ročný kalendár, aby sedeli hodiny - norma na daný rok. Už teraz sa "teším" na január, ako budem tráviť v práci 12-16 hod. denne. Nahratie Renči , tu v BA? ponukám Ti moju pomocnú ruku,tú ľavú, nakoľko som ľaváčka, myslím to vážne jedného kalendára trvá od zložitosti od 20 - 45 min. a to nie je jediné, čo ma čaká. Klasických zamestnancov mám za chvíľku, ale aj tých musím urobiť.

odpoveď v texte
0 0
pavla.p pavla.p

pavla.p je offline (nepripojený) pavla.p

truch Pozri príspevok
Renka, tak to ti nezávidím, ja mám len 15 zamestnancov, každý má svoj kalendár, aj dohodári. Software mi pekne podľa kalendáru sám dá koľko hodín a ktoré dni pracovník odpracoval. Napríklad dohodári robia len utorky a štvrtky, dám generuj a on mi presne dá koľko majú odrobené v príslušnom mesiaci. Ja už zadám u riadnych pracovníkov len dovolenky a prekážky. Celé mzdy mám hotové za pol hodiny. Zváž či neinvestovať do nového programu, nie je to také drahé a ušetrí ti to množstvo času. Držím palce a prajem všetkým poraďakom pekný deň:-)))
Neviem či sa to dá cez Poradu, ale môžeš prezradiť aký je to program? Alebo pošli SS.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať