Zavrieť

Porady

Výkaz preddavkov elkt. formou

Ako mám postupovať, keď mi vznikla povinnosť zasielať výkaz do ZP elektronickou formou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    jholubok
    Ako mám postupovať, keď mi vznikla povinnosť zasielať výkaz do ZP elektronickou formou.
    Myslím, že väčšina SW už túto možnosť má zakomponovanú. Ak nie je potrebné pozrieť si Vestník č.2/2005, ktorý vydáva Úrad dohľadu nad zdravotnou starostlivosťou v ktorom je rozpísané ako postupovať pri vytvorení dávky 514 (to je vlastne výkaz v el. podobe.)
    Skúste stránku: www.udzs.sk

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    Výkaz do ZP odovzdávate buď v listinnej podobe, alebo v prípade, ak v danej poistovni máte viac ako 20 zamestnancov ste povinná odovzdať výkaz v elektronickej podobe a taktiež doložiť aj papierový výkaz. Výkaz v elektronickej podobe má presnú štruktúru, ktorú popisuje Vestník č.2/2005. Takže elektronická forma výkazu nevyzerá ako papierový výkaz a je to vlastne spleť čísel podľa tej štruktúry.

    jholubok je offline (nepripojený) jholubok

    jholubok
    p. Kimaková a keď robím mzdovu agendu ručne, čo mám vlastne robiť? Celý deň sedím za počítačom a hľadám vhodné informácie ale nič som zrozumiteľné nenašla. Ďakujem Vám veľmi pekne

    Darana je offline (nepripojený) Darana

    som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
    Pripájam len reakciu: Viem že sa to možno nedá, ale je smiešne keď v dnešnej dobe niekto robí mzdovú agendu len ručne a to ešte vtedy keď máte viac ako 20 zamestnancov - teda vám vznikla povinnosť elektronického odosielania. Mali by ste urýchlene urgovať zamestnávateľa aby Vám kúpil riadny program s kompletnou mzdovou agendou.. Uľachčilo by vám to prácu, čas aj energiu...
    Čo sa týka Vášho problému, moja známa si tiež s tým nevie rady a posiela výkazy v papierovej podobe. Vraj jej vo VsZP povedali že to ešte do konca roka budú akceptovať. Ale na to by som sa tiež nespoliehala...

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    jholubok
    p. Kimaková a keď robím mzdovu agendu ručne, čo mám vlastne robiť? Celý deň sedím za počítačom a hľadám vhodné informácie ale nič som zrozumiteľné nenašla. Ďakujem Vám veľmi pekne
    Tak uz ostava len jedno jedine. DOHODNUT SA. Je totiz mozne sa dohodnut so ZP na odpustení povinnosti odovzdavat vykazy v el. podobe. Ale odporucam ozbrojit sa davkou trpezlivosti a usmevu.

    Výkaz preddavkov elkt. formou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.