Zavrieť

Porady

Syndróm karpálneho tunela

Chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti so syndromom karpálneho tunela, či tak nejako. Moja mama to má a spôsobuje jej to trnutie a bolenie prstov. Riešením by bola vraj operácia, ale na tú nechce ísť. Tak prosím vás, ak viete, ako by sa dalo pomôcť, poraďte. Ďakujem.
Usporiadat
djoze djoze

djoze je offline (nepripojený) djoze

Ja som bol operovany na: Prvá nitrianska jednodňová chirurgia.Operovali mi :sindrom karpálneho kanála.
Doba cakania na operaciu 7 dni.
Komunikacia a predoperacna konzultacia na dost dobrej urovni.
Samotna operacia: prevadza ju odborny chirurg u mna Mudr.Galbavý
Doba operacie:15min s cistenim asi 25min.Lokalne umrtvenie.
Po dvoch tyzdnoch polepsenie na 90% - som spokojny ale mal som strach.
Zaver : Pre toto zariadenie rutinna operacia -dobry pristup k pacientovi,kratke cakacie doby a v mojom pripade uspesne zoperovanie.

3 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

arizona Pozri príspevok
Práve blúdim po nete a hľadám, ako sa dá táto choroba liečiť, ak sa chce niekto vyhnúť operácii. ( no a zase som skončila na Porade )
Ale ako tu čítam,asi žiadne mastičky, lieky a pod. nepomôžu.

Nemáte niekto skúsenosti s liečbou- akupunktúrou, alebo niečim podobným?
Neviem, či je to ešte aktuálne, ale pomohli tabletky Tebocan, 3x1 tabl. denne 3 mesiace a kúpele dlaní -rúk v odvare kmínu. Pol litra vriacej vody do nej vsypať 2 k.l celého kmínu a prevariť 2 min. Odstaviť a ke´d bude teplota odvaru prijateľná, ponoriť do toho obe dlane rúk na 15 min. opakovať 5 dní po sebe, 5 dní pauza a znovu. Odvar sa pripravuje vždy čerstvý.
Vždy záleží od stupňa postihnutia, ale operácia je vždy posledné štádium...naozaj to robia rutinne, iba výsledok nemusí byť vždy rovnaký
0 0
Sidka Sidka

Sidka je offline (nepripojený) Sidka

dzastinka1 Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti so syndromom karpálneho tunela, či tak nejako. Moja mama to má a spôsobuje jej to trnutie a bolenie prstov. Riešením by bola vraj operácia, ale na tú nechce ísť. Tak prosím vás, ak viete, ako by sa dalo pomôcť, poraďte. Ďakujem.
Ahoj dzastinka 1, no ja mám presne túto skúsenosť, na ktorú sa pýtaš. Tŕpli mi všetky prsty, pomaly som už nič neudržala v rukách, dokonca, keď som umývala riad tak ani najhorúcejsiu vodu som necítila. Vystrašilo ma to dokonale, tak som navštívila neurochirurga, podotýkam veľmi dobrého lekára, a ten mi urobil vyšetrenia, ale predpokladám, že toto má mamka už za sebou. Tiež bol verdikt operácia, tiež som to zvažovala, ale po informácii, že môžem prísť o citlivosť v rukách, tak som sa rozhodla pre operáciu. A NEĽUTUJEM !!! Po operácii som sa pomerne rychlo dostala do stavu, v akom som dodnes - všetko O.K. Pracujem s PC, takže ruka je teda vyťažená poriadne, ale je to v poriadku. Našťastie tú druhú nebolo nutné operovať lebo akoby po operácii pravej ruky sa ľavá dala do poriadku sama. Tak držim palce. Sidka
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
arizona Pozri príspevok
Ďakujem
Dám vedieť, či to naozaj pomáha
Pomáha ten výluh - lesana, acylpirín a aloe??
0 0
Lenka*1 Lenka*1

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

bettylou Pozri príspevok
Pomáha ten výluh - lesana, acylpirín a aloe??
to by aj mna zaujimalo, ci to pomoze aspon trochu od bolesti, ze by si clovek aspon v noci zdriemol...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

bettylou Pozri príspevok
Pomáha ten výluh - lesana, acylpirín a aloe??
Podľa mňa asi ťažko. Mám tie isté problémy, ľavá ruka je už operovaná, ale ešte pravú ruku treba operovať. Dúfam, že to prežijem do októbra a potom si to už dám operovať. Už ma bolesť jednoducho donútila.
2 0
yariinka yariinka

yariinka je offline (nepripojený) yariinka

Ahojte. Mňa by zaujímalo, či niekto nemáte skúsenosť so súkromnou klinikou Medicon v Malackách? Nepoznáte niekoho, komu tam operovali karpálny tunel?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ďakujem za príspevok. Ja si ho cením.
.
Nemci robili výskum, ktorý je verifikovaný v spolupráci s Trnavskou univerzitou.
Veľmi zaujímavý materiál, nájdite si čas, alebo si to nevymažte.

Trvá cca 90 min.

Nová germánska medicína
http://www.sebapoznanie.sk/Appl/WebO...7VtbBubkfXtXE0

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0
Objavte novy pohlad na priciny nasich chorob. Zelezne zakony rakoviny. Slovenske titulky. Germanska nova medicina Dr. Hamera. Prednaska Haralda Baumanna na konferencii Koalicie proti cenzure. Titulky pre vas pripravil durino

Ak som to zle zaradila, poprosím administrátora, aby to vymazal. Len chcem nadviazať na alabutove materiály.

Poznám syndróm karp. tunela, v tomto prípade podľa materiálu, ktorý poskytol alabut, naozaj ide o konflkt s otcom.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tetuska, nech vasa mysel iskri aj nadalej. :-)
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

Je to možné? ja som bola v Blave s rukou v Ružinove, dostala som termín na koniec jula!!! ja som hovorila ,že prosím pred Vianociami nie, oni sa zasmiali ,že čo ,mi máme termíny na jul!!!čo si ma človek o tomto myslieť?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alabut Dnes, 05:19 PM
Tetuska, nech vasa mysel iskri aj nadalej. :-)

alabut, koho oslovuješ?
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
miláčkovia, poraďte mi. Je karpálny tunel to, keď sa to ťahá pozdĺž celého ramena do ruky a ráno vstanem s boľavými kĺbikmi a navretými dlaňami? Cítim, že nemôžem poriadne ohnúť prsty, lebo sú navreté.
0 0
kankai kankai

kankai je offline (nepripojený) kankai

Dobrý večer. Aj mne povedali v auguste na chirurgii ruky v Ba v Ružinove že ma objednajú na marec 2011.No, neželala by som nikomu s takymi bolestami a s prebdetymi nocami cakat pol roka.Tak som si nasla ine zariadenie hned vo vedlajsej budove ktore bolo schopne operovat hned, samozrejme po predoperacnych vysetreniach.No ale to uz nebolo zadarmo, ale napriek tomu to stalo za to a ruka funguje ako nova, naozaj.Co sa tyka bolesti nocnych aj dennych, lekar Vam može predpisat taku dlahu- ortezu a s tym sa da aj spat a ruka menej boli a menej trpne, ale ako vidim, nie kazdy lekar je ochotný rozmyslat a pomoct.
Kalkulka- velmi pravdepodobne by to mohol byt syndrom karpalneho tunela co popisujete, ale može to byt aj reuma, alebo oboje naraz.Urcite treba ist k lekarovi a zial nenechat sa odbit.Ja mam podobne priznaky a bolesti vsetkych klbov a opuchy k tomu a dg je reuma a tunel.Ale mam ten pocit, ze velmi ani nevedia liečit reumu, len skusaju doradu lieky, kym snad nejaky zaberie.Ja uz skusam asi 4liek. drzim palce vsetkym tunelarom.
0 0
28imro 28imro

28imro je offline (nepripojený) 28imro

Dobry den ja mam tiez asi ten problem pravdepodoben to mam od urazu co mi raz nieco spadlo na ruku ale nic ma nebolelo tak som to nechal tak ale zacalo sa to prejavovat az po vyse dvoch rokov sice raz mi znicoho nic napuchla ruka pri PC predtym mi najprv z trpla a napuchla ale nesiel som stym k doktorovi je to uz dlhy cas nato
0 0
Erzebeth Erzebeth

Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

Ruka pri syndróme karpálneho tunela môže tŕpnuť, bolieť aj opuchnúť. Vyšetrenie je pomerne jednoduché, treba navštíviť neurológa, ktorý ťa pošle na vyšetrenie. V tvojom prípade to však môže byť aj následkom úrazu.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
svrbelo vás predtým zápästie?
0 0
Karolinqa Karolinqa

Karolinqa je offline (nepripojený) Karolinqa

pasuliatko Pozri príspevok
svrbelo vás predtým zápästie?
Zápästie nesvrbelo nejak zvlášť..
Trpli prsty(okrem malíčka), aj celá ruka, postupne až po lakeť.
A bolesť...hlavne nad ránom...

Zápästie ma svrbí teraz....a strašne. Som po operácii karpálneho tunela a ako sa tá rana hojí, tak to nepríjemne svrbí...
Naposledy upravil Karolinqa : 19.07.11 at 22:21 Dôvod: dodatok
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Karolinqa Pozri príspevok
Zápästie nesvrbelo nejak zvlášť..
Trpli prsty(okrem malíčka), aj celá ruka, postupne až po lakeť.
A bolesť...hlavne nad ránom...

Zápästie ma svrbí teraz....a strašne. Som po operácii karpálneho tunela a ako sa tá rana hojí, tak to nepríjemne svrbí...
a k akému lekárovi s tým treba ísť keď mám na to podozrenie? (nie u seba)
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
V príspevkoch vyššie je uvedené, že k neurológovi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať