Zavrieť

Porady

kontrola finančnej polície

Ohlásila sa mi kontrola finančnej polície podľa zákona 367/2000 o ochrane pred legalizáciou príjmov z tresnej činnosti. Žiadali odo mňa vypracovaný program na ochranu , ktorý musí obsahovať aj obsah a harmonogram odbornej prípravy zamestnancov vykonávanej najmenej raz ročne. Tento bod mi chýbal v mojom programe a žiadajú ho dopracovať. Vedel by mi niekto pomôcť s vypracovaním tohoto bodu ? Poprípade poslať už vypracovaný takýto harmonogram ? Ďakujem za pomoc
Usporiadat
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Bepo, neviem neviem či do tohto nebudú spadať aj tí pestovatelia maku. Mak je teraz celkom lukratívna komodita a na jeho pestovanie vo veľkom treba niekoľkodesiatok pečiatok.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Keď sme pri tom maku, čítala som, že vo Švajč. predávajú mak len v malom vrecúšku ako koreninu na posýpku napr. pečiva. Dobré, že.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

No veď, naša stará mama hovorila, že keď chcela mať pokoj od neposlužných ratolestí, uvarila im odvaru z makovíc a spali celý deň. No a mám to vyskúšané aj vlastnoručne. Keď si dám makový koláč, zívam, že sa mi ide sánka vytknúť..ale to zasa môj muž hovorí, že som sa prežrala
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))

rosemary
No veď, naša stará mama hovorila, že keď chcela mať pokoj od neposlužných ratolestí, uvarila im odvaru z makovíc a spali celý deň. No a mám to vyskúšané aj vlastnoručne. Keď si dám makový koláč, zívam, že sa mi ide sánka vytknúť..ale to zasa môj muž hovorí, že som sa prežrala
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

rosemary
No veď, naša stará mama hovorila, že keď chcela mať pokoj od neposlužných ratolestí, uvarila im odvaru z makovíc a spali celý deň. No a mám to vyskúšané aj vlastnoručne. Keď si dám makový koláč, zívam, že sa mi ide sánka vytknúť..ale to zasa môj muž hovorí, že som sa prežrala
Ja tiež! Milujem všetko čo je makové a dokážem sa pritom aj prežrať.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

To som si robil srandu. Z maku sa robí opium,preto je treba povolenie ak sa pestuje na ploche väčšej tuším ako 1 ár.A sú kajiny ako USA kde je mak zakázaný úplne.
0 0
konono konono

konono je offline (nepripojený) konono

darin napis mi prosim aky vysledok bol z tej kontroly ked Vam chybalo to co uvadzas?Davaju aj sankcie?




Zita5
Darin , a ako sa ohlásili, dostali ste dáky oznam o kontrole , alebo telefonicky . Čo budú kontrolovať ? Preboha ešte aj taká kontrola? Alebo , možno ste niečo vyviedli ?
0 0
garter garter

garter je offline (nepripojený) garter

Prípadne to čo máš vypracované, by si mohla pripnúť ako vzory, nech sa aj ostatní poučíme. Ja o tom teraz počujem (čítam) prvýkrát.
0 0
konono konono

konono je offline (nepripojený) konono

konono
darin napis mi prosim aky vysledok bol z tej kontroly ked Vam chybalo to co uvadzas?Davaju aj sankcie?
Vieme uz aku vysku sankcie davaju za jednotlive porusenia?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Nemôžete niekto ten predpis 367/2000 pripojiť?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Pripájam
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Denda
Pripájam
Ďakujem pekne.
0 0
mirormd mirormd

mirormd je offline (nepripojený) mirormd

Ahojte,
tiez sme mali kontrolu financnej policie a treba vypracovat plan boja proti legalizacii aj sme im nieco dali ale potrebuju to doplnit o niejake vzory tlaciv na ktore to treba hlasit.
Prosim vas nemate to niekto vypracovane a neviete mi to poslat,lebo ma z nich prcne.
Dakujem
Miro
0 0
Chvojkova Chvojkova

Chvojkova je offline (nepripojený) Chvojkova

Dnes sme mali prepadovu kontrolu z úradu boja proti organizovanej kriminalite.
Chceli od nás ako odpovinnej osoby program vlastnej činnosti zameranej proti legalizacii príjmov z trestnej činnosti. Samozrejme sme to nemali. Nemáte niekto niečo také vypracované? Vraj sa v kratkej dobe vratia a znovu to skontroluju. Dakujem za pochopenie.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tak to som ostal v nemom úžase a zaskočený. Prvýkrát som o tom čítal. Takže máme postarané o ďalší bolehlav. Nemám ani predstavu ako má vyzerať ten program. Som samostatný účtovník SZČO, nemám zamestnancov. Ako teraz postupovať.

Stačilo, keĎ som si dal zlegalizovať všetky programy ktoré som mal v kompe. Vyšlo ma to slušný balík peňazi. A ešte toto.
0 0
Chvojkova Chvojkova

Chvojkova je offline (nepripojený) Chvojkova

Vyzera to tak že bežná pokuta za nepredloženie tohto programu pre SRO je okolo 50.000 Sk. Prosím vás, kto to má vypracované pomôže.Po následnej kontrole sa pokuta ešte zvyšuje.
0 0
JAJA JAJA

JAJA je offline (nepripojený) JAJA

Mrzí ma , že nevie nikto pomôcť.Asi si len budem musieť k tomu sadnúť a nejak to prelúskať???????????
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

smith
Tak to som ostal v nemom úžase a zaskočený. Prvýkrát som o tom čítal. Takže máme postarané o ďalší bolehlav. Nemám ani predstavu ako má vyzerať ten program. Som samostatný účtovník SZČO, nemám zamestnancov. Ako teraz postupovať.
Stačilo, keĎ som si dal zlegalizovať všetky programy ktoré som mal v kompe. Vyšlo ma to slušný balík peňazi. A ešte toto.
Hej, aj pre mna je to "jobovka" ale - ak tomu spravne rozumiem, tak to nie je program akoze software, ale program... nieco ako socialny program... som si ten zakon citala a premyslam, čo s tym... skusme to spolocne nejak stvorit

takze: hlavne pre firmy a aj FO vykonavajuce cinnost ekonomickeho a uctovneho poradenstva

asi by som dala vsetkym pracovnikom podpisat, ze boli o tom zakone a aj z toho vyplyvajucich povinnostiach pouceni ...najlepsie zase pri podpise pracovnej zmluvy ... jednemu by som dala na starost sledovat pripadne zmeny toho zakona s povinnostou ostatnych s tym oboznamovat ...

urobit to ako sucast internej smernice? alebo samostatne? ...

vsetkym zakaznikom by som dala podpisat, ze som ich oboznamila so zakonom a aj s mojou "ohlasovacou povinnostou" ... najlepsie rovno pri podpise zmluvy o vykone uctovnictva ...

+ dopredu povinna identifikacia zakaznikov (to sa samozrejme robi, ako by sme inak mohli fakturovat) ale dala by som to ako jeden z bodov toho programu ...




co dalej? mate napady?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

he! ... dalsi bod: pri zostavovani podkladov pre depehacku - sledovat pripadne "podozrive uctovne operacie" ... (premyslam nad tym, ako na to nezabudnut, preto by som to asi "prilozila" k nejakej pravidelnej povinnosti)

blbe je, ze "opakujuce sa podozrive" operacie treba sledovat za 12 mesiacov za sebou nasledujucich ... a ak prekrocia cca 500 tis. tak spadaju pod ohlasovaciu povinnost ...

pri nedepehackovych klientoch asi treba nejaky iny system ... co tak pri stvrtrocnej inventure pokladne? ...
ale zas si asi netreba dat vela povinnosti do toho programu, lebo to bude podobne ako s internou smernicou - ake povinnosti si tam clovek navala, to mu budu kontrolovat - takze ako najst prijatelny kompromis? :p

to dvanast mesacne narastanie podozrivych pripadov sa asi neda robit "ustne"... k tomu by mali byt pripravene nejake tlaciva asi tiez

0 0
JAJA JAJA

JAJA je offline (nepripojený) JAJA

Tato smernica,alebo ako to volaju finančnici , program by mal obsahovať postup overovania a spôsob zabezpečenia podla konkretnej činnosti, evidenciu o každoročnom preškolení zamestnancov, určenie zodpovednej osoby za oznamovaciu povinnosť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať