Zavrieť

Porady

Rodinný dom Alfa 105

Zdravim,

staval niekto tieto domy?
Alfa - 105
Alfa - 106

Povodne ma zaujal projekt Alfa 105, ale nakoniec sa priklanam k projektu Alfa 106 lebo ma uz v projekte schodisko do podkrovia.

Predajca nema ziadne fotografie z hotovej stavby. Zaujima ako to vyzera zvnutra, hlavne podkrovie.

Dalej ma zaujali domy SOLAR a Praktik 81 nad ktorymi tiez uvazujem.
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

dik. V jednej tretine domu ale nejdu tramy cez sirku domu, ale po dlzke. Inak nevadili by mi ani nejake stlpy na povale, mozno by sa dali datku kiestinam este dva vazniky z ktorych by isli stlpy do toho drevenneho stropu. Na krajoch domu by to drzalo v stite, v prvej tretine kde je nosny mut by mohol ist nosny mur este vyssie pod tie vazniky a v dalsej tretine dva stlpy. to by uz mohlo drzat solidne. V podstate ten isty krov ako v tom roztrhnutom dome, akurat tam pridat stlpy a neposrat tam veniec a stity.

este by ma zaujimalo, ci musia byt pri tom tramovom strope dva vence. Ved ytong ma dobru nosnost. tie tramy by mohli lezat na nom, potom dva rady tehal a veniec s pomurnicou? Ale asi ten prvy veniec je na to aby previazal tie nosne steny, aj ked pri keramickom sa tam musi spravit tak ci tak, ale je to treba aj pri tramovom?
Naposledy upravil alltracboy : 08.11.09 at 21:32
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

aj pri tom tramovom by som dal aspon 10cm taku roznasaciu vrstvu betonu. klast tramy rovno na ytong, uvidis,ked budes ytong drzat v rukach,to sa lame jedna radost. stlpik na dreveny strop neklast,to by neuniesol.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

150x200 tram ktory je v strede podopreny nosnym murom neunesie stlpik? Je pravda, ze by to tlacil akurat na stred tej dlzky (2m), ale myslel som ze ten stlp by tam bol ako bonus pre pripad nahody..alebo tam spravim nosny zelezobetonovy preklad na celu sirku domu cez nosne mury a to by tie stlpy snad zvladlo v pohode. Ta roznasacia vrstva betonu sa neda nahradit napriklad ocelovym platom 300x150x8-10? U alfy 106 je na stitoch a v strede strechy vrcholovy vaznik podopreny asi na 3 metroch nosnym murom a drzi to. Neverim, ze ten keramicky strop spravi tak vela hlavne ked je tam este jeden veniec pol metra nad stropom. Ked sa moj pohar zufalstva naplni, tak zacnem uvazovat nad plechovou strechou
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Podla mna to strasne komplikujes, asi som sem ten roztiahnuty dom nemal davat Tak ako som ti to poslal to musi fungovat, taketo "zlepenie" staci kazde 3-4metre, je to nieco ako vazny tram pri konstrukcii stolice. Tram 100/200 je dimenzovany na vlastnu tiaz,nobasil+horny a dolny zaklop a 150kil na stvorec,keby tam chcel niekto byvat. Strechu by to dlhodobo neudrzalo.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ciners Pozri príspevok
Podla mna to strasne komplikujes, asi som sem ten roztiahnuty dom nemal davat Tak ako som ti to poslal to musi fungovat, taketo "zlepenie" staci kazde 3-4metre, je to nieco ako vazny tram pri konstrukcii stolice. Tram 100/200 je dimenzovany na vlastnu tiaz,nobasil+horny a dolny zaklop a 150kil na stvorec,keby tam chcel niekto byvat. Strechu by to dlhodobo neudrzalo.
beries do uvahy aj to, ze to budu len 4 metrove kusy dreva? mal som pocit ze taky kus dreva udrzi aj kona potrebujem vidiet aj ten tvoj krov znizeny.. pokial to bude dobre vyzerat, mozno to spravim tak isto. Uz vies kolko cca stoji ten drevenny strop?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Jasne, ze som bral 4m kusy dreva je to posudene na unosnost a aj priehyb,aby si potom nevidel kazdy sadrokartonovy spoj. Svagor teraz objedna drevo,poviem ti potom,co zato platil. A foto stropu a strechy tiez poslem.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

a co hovoris na tie vymysli v projekte, ze to drevo ma byt vysusene na krov? vacsinou co vidim ako robia krov tak privezu drevo priamo z pily, a spravia krov, ktory sa potom poskruca
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
a co hovoris na tie vymysli v projekte, ze to drevo ma byt vysusene na krov? vacsinou co vidim ako robia krov tak privezu drevo priamo z pily, a spravia krov, ktory sa potom poskruca
Pravda je niekde uprostred.Nemalo by to byť drevo na ktorom ešte včera hniezdili vrabce.Ale ani nemá byť úplne suché.Najlepšie ,keď viete že idete stavať dom .Drevo by malo byť ťažené cez zimu január február.Vtedy obsahuje najmenej živice a vody.Ak máte takéto drevo tak cez leto alebo jeseň z neho urobíte ideálny krov.Nemalo by byť úplne suché preto že drevo po montáži na streche má samo doschnúť.Dosušením priamo na mieste dosiahnete stav keď sa drevo ešte čiastočne zmrašťuje.Zmenšuje svoju dĺžku.Tým sa stiahne stuží celý krov .
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no ja viem ze chcem zacat stavat na jar a snad sa dostanem po krov na jesen. chcel som kupit nejake drevo, ale zasa ked sa mi to sposkruca na zemi ze to bude schnut tak to tiez nieje dobre. nemam problem schovat 5m dreva pod pristresok, ale 12-13m ako je v projekte bude dost problem.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tak ako som napísal.Vyrezať a napíliť na mieru cez zimu.Poukladať vyšpandlovať na jednu kopu.Zakryť nejakou nepriesvitnou nepremokavou plachtou.Len z vrchu .V žiadnom prípade nezakrývať z boku.Ak to budete skladovať niekde na trávnatej ploche je dobré pod takto uskladnené drevo prestrieť fóliu.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

videl som susedov krov.. niektore krokvy ma ako vrtule, nasim co robila firma taky pristresok, tak sa tiez stlp 150x150 skrutil trochu. Pokial je to uz natlcene klincami tak ok.. ale pokial sa to spravi este na zemi, tak neviem neviem ako by sa s tym robilo. V kazdom pripade som uvazoval ze by som drevo nakupil.aj dosky a rovno aj krov. Len pokial kupim drevo v januari, tak nieje iste ze to bude akurat to co tazili v zime, lebo myslim ze nejaku dobu to schne aj na pile nie?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Neviem odkade ste ,ale ja keď si dám na tom trochu záležať tak si tie stromy pôjdem vypíliť sám.Drevo sa krúti vtedy ak bolo vyťažené neskoro na jar ,v lete ,alebo na jeseň,ak rýchlo zoschlo,ak malo veľa uzlov ne zlých miestach ak bolo z polomov a dlho ležalo.Dobrý tesár sa pozrie na strom a vie či sa drevo z neho bude alebo nebude krútiť.Preto vám radím kupovať drevo cez zimu.Má v sebe o polovicu menej vody ako cez leto,ktorej sa zbavilo prirodzeným spôsobom.Zbytok treba pomaly dosušiť, zakrité plachtou najlepšie nie na priamom slnku.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja chapem..ale ked kupim niekde na strednom slovensku drevo (ja som BA okolie) tak kde mam zarucene ze ten strom bol vytaty tyzden pred pilovanim. Narazal som len na to ze ked kupim drevo v zime, nieje iste ze bolo v zime tazene. mozno tak na jar by som typoval ze tam bude zimne drevo.. alebo sa mozem skusit dohodnut s pilou este som to neriesil.. v kazdom pripade to beriem na vedomie ze zimne drevo je najlepsie a budem take zhanat.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ahojte,
začiatok stavby ( Alfda 105 )sa mi zase skomplikoval. Poprosím odborníkov, môžem ešte začať stavať tento rok ? (okres SC ) Ak áno, dokedy - do akej nočnej teploty? Ak nie, môžem aspoň základovú dosku ? Skorej ako 1.12. mi to nevyjde, ale ak nezačnem, aj tak stratím peniaze, čo radíte ?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Z čoho idete stavať?Betónovať sa dá prakticky celú zimu.Murovať z pálenej tehly do -5.Murovať z Ytong do 0°C.Ak nepomrznú tesári tak tesárske a pokrývačské práce celú zimu .
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

38 cm tehla alebo betonove tvarnice. A tesárov je už tak málo, že ak by mi v polke pomrzli, nezoženem ) ?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Dokiaľ sa nebude vyskytovať celodenný mráz tak sa môže veselo murovať.Ak by hrozili silné nočné mrazy treba do mált a betónov pridať nemrznúcej zmesi.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

pocital som material na drevenny a keramicky strop (pri drevennom, len hranoly pri cene 7000sk za kubik a pri keramickom len stropne nosniky a miaka), a drevenny strop vychadza na 15 000sk (so zaklopmy nech to stoji dajme tomu 30tis a keramicky 70 000sk, ale neviem kolko pripocitat za karirohoz, betonovanie a pod.. Ma niekto skusenosti ake su cenove rozdiely medzi drevennym a keramickym?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Tak do keramickeho stropu vojde betonu skoro ako do normalneho monolitickeho,aj ked sa to nezda, ale fakt. Keramicky strop je asi najdrahsia volba, drahsia ako monolit i drevo. Drahsi by bol uz asi len ocelovy
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mozno je drahsi, ale videl by som ho spravit svojpomocne, cize v konecnom dosledku by som mozno oproti monolitu ktory treba salovat, a musi to robit firma, usetril.

Mne sa drevenny pozdava.. len ten roztrhnuty dom sa mi nepozdava A stale ma laka to podkrovie. Ja by som ta moooc poprosil.. posli nejaky nakres tej tvojej strechy nech si viem pozriet aka vyska tam bude v podkrovy a ako to finalne bude vyzerat. alltracbo@gmail.com ..alebo to hod sem.. dnes som videl taky maly bungalov a na pomurniciach mal tramovy strop a na tom krokvy tusim.. nevyzeralo to zle..ale ako povala to moc sluzit nebude, lebo je to nizke. PS, aj pozriet na dom by som sa isiel
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať