Zavrieť

Porady

Nemoc

Poraďte prosím skúšam zadať nemoc zamestnancovi,ktorý nastúpil 2.11.2009 a PN trvá od 3.11 do 5.11. t.j 3 dni. Zadala som to do odbobí neprítomnosti. Dala som výpočet mzdy, ale pýta odo mňa začiatok rozhod.odbobia, koniec rozhod.obdobia a dobu neplatenia poistného. Ako to mám správne zadať. PROGRAM: MRP
Naposledy upravil Miššička : 09.11.09 at 15:26
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Sante32 Pozri príspevok
Veronikasad ty si vždy pripravená na moje uletené otázky .
No takže ako ja zistím najlepšie príjem za toto obdobie, ona to chce odo mňa teraz, a to výplatu ešte nemám samozrejme, budem ju robiť na začiatku ďalšieho mesiaca, takže ako na to? veľmi si vážim tvoj čas ktorý mi venuješ, ďakujem......
"ručne" si vypočítaj VZ za obdobie do nástupu na PN a vydel počtom kal. dní.

Akú má mesačnú, príp. hod. mzdu a týždenný fond prac. času ?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Nepíšeme tam pravdepodobný VZ , lebo vypočítame jeho hrubu mzdu do dňa PN od 1.11 . do 9.11.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Keď som mala podobný prípad, urobila som hrubú mzdu ako píše Andyke a vpísala som aj pravdepodobný VZ.
0 0
Sante32 Sante32

Sante32 je offline (nepripojený) Sante32

No dobre, zamestnanec má hrubú mzdu 312 eur, ako si vypočítam ručne VZ? mzdy robím len pár mesiacov, a ešte som nemala ani nikoho PN, takže nemám v tom prax, veľmi pekne ďakujem.
0 0
Sante32 Sante32

Sante32 je offline (nepripojený) Sante32

Ja mám program Ives-Winpam, a to je iný oriešok a ten mi nerobí zostavu na VZ - nefunguje. Ďakujem
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Sante32 Pozri príspevok
No dobre, zamestnanec má hrubú mzdu 312 eur, ako si vypočítam ručne VZ? mzdy robím len pár mesiacov, a ešte som nemala ani nikoho PN, takže nemám v tom prax, veľmi pekne ďakujem.
Podľa názvu témy máš MRP. Ak áno, nemusíš počítať ručne. Do dochádzky nahoď odpracované dni od 1. 11. do 9. 11 a PN od 10. 11. do (dátum dokedy) a nezabudni dať generovať počas voľných dní a sviatkov. Ak je PN do konca mesiaca - daj do 30. 11., ak skončí skôr, daj ešte odpracované dni , prejdi do mzdy a daj vypočítať. Potom prejdem do Výstupov - ostatné - Potvrdenie pre uplatnenie nároku na ND - konkrétny zamestnanec - ukážka - vloží mi tam VZ za november, vytlačím, odošlem na SP s PN-kou.
0 0
Sante32 Sante32

Sante32 je offline (nepripojený) Sante32

Tak to je jasné, teda ešte nemám jej ukončenie PN a ani so sociálky mi to zatiaľ nevrátili (zatiaľ len volali). Tak si budem musieť počkať. Oki prosím čo je skratka MRP?
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

MRP-názov softvéru
0 0
Sante32 Sante32

Sante32 je offline (nepripojený) Sante32

aj som si myslela, ja mám IVES Win pam, tak neivem posúdiť aký je v tom rozdiel
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Sante, aký týždenný úväzok má zamestnanec ?
0 0
Sante32 Sante32

Sante32 je offline (nepripojený) Sante32

úväzok má 0,7, odrobí za týždeň 26,25 hodín, plat 309,40.....musím zistiť VZ za obdobie od 1.11 - 8.11. Práve mi to dnes poslali
0 0
Sante32 Sante32

Sante32 je offline (nepripojený) Sante32

je to asistentka učiteľa
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Sante32 Pozri príspevok
úväzok má 0,7, odrobí za týždeň 26,25 hodín, plat 309,40.....musím zistiť VZ za obdobie od 1.11 - 8.11. Práve mi to dnes poslali
to je školstvo alebo podnikatelská sféra ?
0 0
Sante32 Sante32

Sante32 je offline (nepripojený) Sante32

školstvo
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

S výpočtom mzdy v školstve skúsenosti nemám, v podn.sfére by som to rátala takto (v prípade platenia sviatkov mesačnou mzdou)

Hrubá mzda 309,40 : mesačný fond prac.času (21x5,25=110,25) x odpracované hod. (5x5,25=26,25) = 73,67EUR. To je hrubá mzda zamestnanca do nástupu na PN, z ktorej vypočítaš denný vymeriavací základ

DVZ = 73,67 : počet kal. dní do začiatku PN (ak je začiatok PN 9.11. = 8 KD) = 9,2088.

Do SP nahlasuješ vymeriavací základ za 11/09 = vypočítanú hrubú mzdu.

DVZ použíješ na výpočet náhrady príjmu počas DPN (prvých 10 dní, ktoré platí zamestnávatel - 25 % a 55 %)
0 0
Sante32 Sante32

Sante32 je offline (nepripojený) Sante32

Ty si poklad, DVZ to viem ako sa počíta, ale nemala som skúsenosť s tým, keď zamestnanec nastúpil do PP a o pár dní nastúpil PN a treba len VZ a ja vlastne ešte mzdu vypočítanú nemám. Veľmi pekne ti ďakujem
0 0
Sante32 Sante32

Sante32 je offline (nepripojený) Sante32

Dobre, ak mám zamestnanca PN, posielam potvrdenie do SP. Posielam niečo aj do Zdravotnej poisťovne v ktorej je zam. poistený? Ďakujem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Sante32 Pozri príspevok
Dobre, ak mám zamestnanca PN, posielam potvrdenie do SP. Posielam niečo aj do Zdravotnej poisťovne v ktorej je zam. poistený? Ďakujem
áno, posielaš na Hromad.oznámení - začiatok PN, ak ukončí - koniec PN
0 0
Sante32 Sante32

Sante32 je offline (nepripojený) Sante32

Posielam to až keď ukončí, alebo pošlem začiatok na hrom. ozn. a potom napríklad o dva týžden koniec? veľmi pekne ďakujem
0 0
Sante32 Sante32

Sante32 je offline (nepripojený) Sante32

ďakujem pekne, prajem pekný víkend
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať