Zavrieť

Porady

Egypt

Ahojte, blíži sa čas dovoleniek a už pomaličky začínam dumať nad tým, kam sa tento rok vyberiem. Premýšlala som nad Egyptom v stredisku Hurghada, v ktorej sa nachádza jeden sympatický hotel. Volá sa Panorama. Chcela by som sa spýtať máte niekto skúsenosť s týmto hotelom? Ubytovanie je situovane na vodných vilkách na lagúne. Okrem tohto hotela neporadili by ste mi nejaký iný dobrý , pekný a nie moc predražený hotel v kľudnom prostredí ? Ja viem, že na int.stránkach ich nájdem veľa a môžem si len vybrať, ale ja chcem vedieť váš názor a hlavne typ ,ktorý by bol dobrý.
Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Reprografia Pozri príspevok
To je pravda. Výlety do Jordánska sa robia väčšinou z Taby. Tieto výlety sa robia, ale zo Sharmu, nakoľko Sharm je na Sinajskom poloostrove, tak ako aj Taba, kde je prechod do Izraela a Jordánska. Ak chcete navštíviť tieto destinácie, tak potom choďte do Taby. Alebo na poznávací zájazd Taba-Izrael-Jordánsko. Do samotnej Taby by som moc na oddychový zájazd nešla. Je to taká samota...
Výlety do Jordánska a Izraela sa robia aj zo Sharmu, ale sú náročnejšie, únavnejšie. Tieto výlety je jednoznačne najlepšie absolvovať z Taby. V Tabe sme boli minulý rok, mala som najprv obavy, ale nakoniec som bola milo prekvapená. Taba je jedna veľká dedina na západe Sinajského poloostrova, obklopená krásnymi škoricovo sfarbenými veľkými horami s vyprahnutou púšťou. Leží priamo na najrušnejšom hraničnom prechode, je to taký roh, pozostávajúci zo štyroch krajín - Egypta, Izraela, Jordánska a Saudskej Arábie. Jordánske pobrežie má len 27 km. Do Izraela a Jordánska je to veľmi blízko. Z náško pobrežia v Tabe sme mali naľavo Izrael, oproti Jordánsko a Vpravo oproti Saudskú Arábiu.
More je tu kryštáľovo čisté, viac pokojné, čiže žiadne veľké vlny. Panenské koralové útesy a takmer nulové prúdenie, čiže ponárať sa môžu i menej zdatní. Pod vodou sa nachádza úžasné eldorádo. Dovolenka je tu skôr pokojná a oddychová, žiaden ruch, žiadne veľké trhy, obchodné centrá a podobne. Čiže sem sa nedá cestovať za zábavou.
Celkom ma šokoval odjazd z letiska, všetky autobusy naraz tvorili sme konvoj - spredu a vzadu sprevádzaní policajnými autami.
Taba je letovisko veľmi čarovné, ale nepatrí k destináciám, kde sa ľudia vracajú viackrát.
čudo.jpg  
divadlo.jpg  
fyba.jpg  
rybka.jpg  
rybka_1.jpg  

ryby.jpg  
1/1
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Ludia chcem sa opytat kedy je dobre kupit dovolenku? Aj ja mam zaujem o Egypt. Ci first moment alebo pockat na last minute? Co je lacnejsie? A da sa vybrat Egypt letecky napr z KE s all inclusive na 11-12 dni so vsetkymi poplatkami komplet za 1000€ pre dvoch??? Poradte
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

1000 eur na 2 osoby je trochu málo, lebo len letiskové poplatky sú do 5000,- Sk na osobu. My sme boli po 2 roky, vždy som vyberala lacnejší variant, ale nie najlacnejší a vždy to vyšlo viac.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

stanco007 Pozri príspevok
Ludia chcem sa opytat kedy je dobre kupit dovolenku? Aj ja mam zaujem o Egypt. Ci first moment alebo pockat na last minute? Co je lacnejsie? A da sa vybrat Egypt letecky napr z KE s all inclusive na 11-12 dni so vsetkymi poplatkami komplet za 1000€ pre dvoch??? Poradte
Dá sa vybrať (first moment)s PP, iba že tie "obľúbené" hotely už asi budú vypredané (nečakaj 5 hviezd, ale 3 * sa dá). Nám sa to podarilo na 15 dní s PP. Prvý krát v živote som objednávala dovolenku na začiatku roka, ale vyplatilo sa. To isté sa dá zohnať aj ako last moment, ale už to ide čoraz horšie (najmä Egypt) a to preto, že tie lacnejšie hotely sú dosť rýchlo vypredané. Do 5 hviezdového sa za takú cenu dá zohnať dovolenka len veľmi, veľmi výnimočne (osobne som to videla iba raz, bol to januárový Egypt)a to je ozaj super last moment. Najlepšie je, ak máš dobrú známosť v cestovke, dajú ti potichúčky vedieť že majú niečo suprové, a ty musíš byť pripravený ihneď letieť.
0 0
bombulka9 bombulka9

bombulka9 je offline (nepripojený) bombulka9

stanco007, my sme boli v septembri v egypte, v hurghade, hotel sa volal pyramisa beach resort, 5 hviezdickovy. platili sme ho v stredu a v pondelok sme leteli, bolo to z ke, all inclusive, platili sme 700 eur na osobu plus poistenie nas vyslo asi okolo 30 eur pre dvoch, ale to si uz celkom presne nepamatam. do 1000 eur sa teoreticky mozes zmestit, ale myslim, ze to by uz bolo fakt tesne pred odletom, cize 1-2 dni alebo potom hotel nizsej kategorie. ja osobne by som sa do 3 * hotela do egypta neodvazila ist, ale nebola som, takze mozno to nemusi byt az take zle. inak, ak ta to zaujima, nas hotel bol celkom ok, len bol siroko daleko jediny, z toho som bola trochu sklamana, pretoze vecer sa nedalo nikam poriadne vyjst, max. animacne programy, ktore sme my velmi nemuseli. mne by stacila obycajna promenada, prijemne sa prejst po veceri, dat si kavu. mozno by som skor tento hotel odporucila rodinam s detmi, pretoze tam boli aj male tobogany, aj maly detsky bazenik, osobitne svedske stoly s detskymi jedlami a maju tam pokoj na spanie, nevyskytlo sa tam ziadne hulakanie, aj ked boli vonku animacie, pri zatvorenom okne bolo ledva pocut, ze sa nieco vobec deje. more tam bolo tiez nadherne, dalo sa pekne snorchlovat a nefukal nam ani vietor. len neviem, ako to bude, ked dostavaju ostatne hotely, pretoze okolo sa stavia, aj ked my sme ziaden hluk nepoculi, zrejme preto, ze bol ramadan, ale aj ked sa skoncil, nedialo sa nic. len potom to tam uz asi bude trochu preplnene. aspon tak som to citala, ze je dobre ist tam este teraz, pokial tam nie je kopec rusov. takze vytknut zasadne nemam co, ale isla by som tam bud s detmi alebo ked budeme starsi, vyslovene na polihovanie a papanie
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Davajte ludia POZOR. Neverte hodnoteniam co najdete na strankach cestoviek. Zvycajne si tam zakaznicke feedbacky pisu oni SAMI. Najlepsi sposob ako zistit vsetko o takmer kazdom hoteli v Egypte je pouzit portal tripadvisor.com.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Tak Vam poviem, ja osobne si bookujem hotely cez niekolko zahranicnych portalov. Hlavne v Egypte je vela hotelov ktore maju posledne 2-3 tyzdne pred konkretnym datumom ceny spustene na vbranych par miest na smiesnu uroven. Minule som si zabookoval cez galahotels.com 5* spickovy hotel v Kahire s AI za 29,95 USD / noc.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
domacnost Pozri príspevok
Ahojte, blíži sa čas dovoleniek a už pomaličky začínam dumať nad tým, kam sa tento rok vyberiem. Premýšlala som nad Egyptom v stredisku Hurghada, v ktorej sa nachádza jeden sympatický hotel. Volá sa Panorama. Chcela by som sa spýtať máte niekto skúsenosť s týmto hotelom? Ubytovanie je situovane na vodných vilkách na lagúne. Okrem tohto hotela neporadili by ste mi nejaký iný dobrý , pekný a nie moc predražený hotel v kľudnom prostredí ? Ja viem, že na int.stránkach ich nájdem veľa a môžem si len vybrať, ale ja chcem vedieť váš názor a hlavne typ ,ktorý by bol dobrý.
Asi myslíte Panoramu v stredisku Bella vista 10 km severne od hurghady. Dosť sa tam ešte stavia (ako všade v Hurghaade). Tento hotel má vilky nad vodou (v izbe je sklo na podlahe aby ste videli vodný svet), ale to je extra rezervácia aj cena. Inak väčšina izieb je pred lagúnou ca 20-50 m a v hlavnom hoteli ca 100m ku pláži. Tento hotel má aj bazén, a tobogan. Pláž je pekná ale musíte skoro vstať, aby ste chytili lehátka a zábrany proti vetru (my sme boli v novembri). Do vody nás po 6 večer už nechceli pustiť, bol tam až do rána bodygard, asi kôli konzumentom aby sa im tam netopili . Do vody sa dá ísť aj naboso ak ste otužilí ale je tam spústa úlomkov zo stavby radšej než piesok. Po ľavej strane od pláže je voľný pás ca 300 mtr k ďalšej hotelovej pláži, je to také smetisko.
Inak strava bola super, bufet a bar aj priamo na pláži. Večer boli pekné predstavenia a majú tam v areáli aj beduínsky stan. Ale keď sa deti hrali a z matracov si postavili bunker, tak ich to dosť vytočilo, až prišiel manažér a ten to zobral v pohode. Pozor si treba dať pri vypisovaní účtov za čerstvé nápoje, disco lístky atď na izbu, miesto kešovky, lebo keď budete o 4 ráno odchádzať, tak vám priúčtujú, aj čo ste nikdy nemali a už im ani zaboha nevysvetlíte, lebo to budú naťahovať a vy budete musieť utekať na letisko, tak to necháte tak. Personál milý - dotieravý, takže asi typický pre EG. Ak ste žena dajte si pozor na masáže. Toto sú skúsenosti 11/2008.Dúfam, že som pomohla.
0 0
MOLAB MOLAB

MOLAB je offline (nepripojený) MOLAB

Ahoj,
v Hurghade odporúčam aj hotel Palm Beach. Je to 4* hotel a má krásnu piesočnatú pláž. Ja chodievam do Egypta sedem-osem rokov pravidelne, ale snažím sa meniť hotely. Krásna pláž je aj Makadi - a hotel Serenity Makadi Heights, skutočne môžem doporučiť. Keď Ťa ešte niečo zaujíma, pýtaj sa.
Monika
0 0
bianka99 bianka99

bianka99 je offline (nepripojený) bianka99

domacnost Pozri príspevok
Ahojte, blíži sa čas dovoleniek a už pomaličky začínam dumať nad tým, kam sa tento rok vyberiem. Premýšlala som nad Egyptom v stredisku Hurghada, v ktorej sa nachádza jeden sympatický hotel. Volá sa Panorama. Chcela by som sa spýtať máte niekto skúsenosť s týmto hotelom? Ubytovanie je situovane na vodných vilkách na lagúne. Okrem tohto hotela neporadili by ste mi nejaký iný dobrý , pekný a nie moc predražený hotel v kľudnom prostredí ? Ja viem, že na int.stránkach ich nájdem veľa a môžem si len vybrať, ale ja chcem vedieť váš názor a hlavne typ ,ktorý by bol dobrý.
Ahoj my sme vlani boli v Egypte priamov Hurghade 5 km od letiska hotel sa volal Hotel Siva Grand Beach bolo tam super t.j. služby boli fantastické síce nepatrí medzi tie najlacnejšie hotely ale keď môžem tak nehľadaj Hotel Grand resort (ak si dobre pamatam) oni nemaju priamy vstup na plaz musis prejst cez jeden hotel a tak sa dostanes na plaz... My sme boli priamo v centre a keď môžem doporučiť spraviť si výlet do Luxoru je tam krásne a tie pamiatky sú fantastické...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať