Zavrieť

Porady

ZŤP - vydanie preukazu

AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Zdravím Vás,

prosím, ak máte niekto skúsenosti s vybavovaním preukazu zdravotne ťažko postihnutého, poraďte mi ako na to....
Už som volala aj na sociálne ale tam mi skoro nič nepovedala, len to, že si mám prísť pre žiadosť.

Potrebujem ho vybaviť pre maminu, a vraj existuje viac druhov, obyčajný, s doprovodom atď.
Na nete som nikde nenašla žiadosť, neviete, odkiaľ by sa dala stiahnuť?

Aké výhody plynú držiteľom preukazu?

Skrátka, ak máte nejakú skúsenosť, prosím poraďte mi.
Ďakujem moc!
Usporiadat
czucz czucz

czucz je offline (nepripojený) czucz

Držiteľ preukazu ZŤP (miera funkčnej poruchy 50%) platí aj polovičné zdravotné poistné?
0 0
Dana 22 Dana 22

Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

ZŤPO-Sclerosis multiplex
czucz Pozri príspevok
Držiteľ preukazu ZŤP (miera funkčnej poruchy 50%) platí aj polovičné zdravotné poistné?
ZŤP platí 7% ZP t.j. 1/2 ale mal by byť uznaný za invalidného a poberať ID.
NIE každý držiteľ preukazu má aj ID.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Tak, len žmýkajte tento štát , až do krvi a špiku !
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Laco-monter Pozri príspevok
Tak, len žmýkajte tento štát , až do krvi a špiku !
...to hádam nemyslíš vážne ....či ....?

Ak áno , dôvodov na vyvrátenie Tvojho názoru je núrekom ....ale je ich aj zopár , ktoré potvrdzujú Tvoj názor ....ostatne , ako vo všetkých oblastiach života a zamestnania sú výnimky , ktoré potvrdzujú oné pravidlo ...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Laco-monter Pozri príspevok
Tak, len žmýkajte tento štát , až do krvi a špiku !

Závidíš niekomu invalidný vozík alebo by si chcel vyskúšať chemoterapiu?

Prevažná väčšina držiteľov ZŤP by ich najradšej nemala.
1 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Pre montéra - Alebo chceš variť a piecť bezlepkovo? Za 1 kg múky za 5 eur a za malý keksík za 2 eurá? A to nepíšem o skutočných problémoch.
1 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Laco-monter Pozri príspevok
Tak, len žmýkajte tento štát , až do krvi a špiku !
Tento výrok dúfam, že nemyslíš vážne - ja osobne mám vydaný ZŤP preukaz a nemám pocit, že by som preto žmýkala náš štát - nechceš si vyskúšať zlyhanie obličiek a chodiť 3x týždenne na 5 hod. na dialýzu????
1 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

mysimis Pozri príspevok
Tento výrok dúfam, že nemyslíš vážne - ja osobne mám vydaný ZŤP preukaz a nemám pocit, že by som preto žmýkala náš štát - nechceš si vyskúšať zlyhanie obličiek a chodiť 3x týždenne na 5 hod. na dialýzu????
Nie .

Viď moj prispevok v teme :"Čo ma dnes nahnevalo,či potešilo."
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Laco-monter Pozri príspevok
Nie .

Viď moj prispevok v teme :"Čo ma dnes nahnevalo,či potešilo."
Prečítala som si a spomeň si na tieto slová keď ochorieš a budeš si vybavovať ZŤP preukaz a ostatné sociálne dávky......ja viem odpovieš mi že Tebe sa to nemôže stať......viacerí si to mysleli.
2 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Laco-monter Pozri príspevok
Tak, len žmýkajte tento štát , až do krvi a špiku !
tak toto môže napísať len ten, kto nevie čo je choroba. Nehnevaj sa, ale je to úbohé. Je vidno, že si ešte žiadnu vážnu chorobu nezažil.
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

mysimis Pozri príspevok
Tento výrok dúfam, že nemyslíš vážne - ja osobne mám vydaný ZŤP preukaz a nemám pocit, že by som preto žmýkala náš štát - nechceš si vyskúšať zlyhanie obličiek a chodiť 3x týždenne na 5 hod. na dialýzu????
pre Laco montér:

ja tiež nemám žiadnu chorobu, chvalabohu, ale napr. môj manžel a minimálne ˇalší 2 ľudia čo poznám z porady majú hnačku minimálne 4-5 krát denne. To je super, že? Menil by si? Asi áno, veď oni za to dostávajú peniažky, že? aké je to super ....
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Laco-monter Pozri príspevok
Tak, len žmýkajte tento štát , až do krvi a špiku !
Mám takého istého s....... suseda, ako Ty. Tiež po ulici vykrikuje, že som ťažko zdravotne poistená a dovolím si lopatou odhodiť sneh. Žasnem nad takýmito ľuďmi, ktorí ešte aj chorobu závidia, aj to že jeden deň robím a týždeň ležím. Neviem o tom, že by som okrádala štát, pretože za vyše tridsaťpäť odpracovaných rokov som pre štát urobila určite viac, ako štát robí pre mňa. A čo si Ty urobil pre štát, keď si dovolíš kritizovať chorých ľudí?
1 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Tiež som si myslela:,,mládí v čudu a do důchodu daleko" a čerta starého. Skutočný starobný důchod možno ani nedožijem...
0 0
Mardo1986 Mardo1986

Mardo1986 je offline (nepripojený) Mardo1986

Dobry den volal som na urad prace vazovova tam mi povedali ze to tlacivo ktore je na nete neni spravne ze respektive ze to ma byt dvojharok a ten nevytlaci ....ta moznost stahnutia asi neni ....skusenost dakujem Ked ho niekto ma nemohol by ho hodit na mail alebo podobne
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Mardo1986 Pozri príspevok
Dobry den volal som na urad prace vazovova tam mi povedali ze to tlacivo ktore je na nete neni spravne ze respektive ze to ma byt dvojharok a ten nevytlaci ....ta moznost stahnutia asi neni ....skusenost dakujem Ked ho niekto ma nemohol by ho hodit na mail alebo podobne
Máš ho k dispozícii na ktorejkoľvek pobočke Úradu práce, stačí si po neho zbehnúť. Nemusíš ísť na Vazovovu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mardo1986 Pozri príspevok
Dobry den volal som na urad prace vazovova tam mi povedali ze to tlacivo ktore je na nete neni spravne ze respektive ze to ma byt dvojharok a ten nevytlaci ....ta moznost stahnutia asi neni ....skusenost dakujem Ked ho niekto ma nemohol by ho hodit na mail alebo podobne
Chobot Pozri príspevok
Máš ho k dispozícii na ktorejkoľvek pobočke Úradu práce, stačí si po neho zbehnúť. Nemusíš ísť na Vazovovu.
....na trt je potom net ...keď si na takej maličkosti zakladajú ...ako by to jedno nebolo ...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

http://www.upsvarpo.sk/upsvarpo/tmp/825-1231497725.doc

Ziadost o TZP preukaz, je aktualny
0 0
Mardo1986 Mardo1986

Mardo1986 je offline (nepripojený) Mardo1986

buchač Pozri príspevok
....na trt je potom net ...keď si na takej maličkosti zakladajú ...ako by to jedno nebolo ...
Najprv som volal do Karlovej vsi lebo tam patrim pod Ba 4 ,tam mi dali cislo na tu vazovovu tiez nechapem preco to nemaju aj tam ,chaos je v tom ...Este doplnim ak si niekto ide vybavit taktiez preukaz nesmie mat starsiu lekarsku spravu najmenej 6 mesiacov...Hlavne ze v starej lekarskej sprave je napisane ze stav je bez moznosti zlepsenia ach jaj tie urady ,skratka opise tu staru spravu iba prehodi datum a budu spokojny...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Mardo1986 Pozri príspevok
Este doplnim ak si niekto ide vybavit taktiez preukaz nesmie mat starsiu lekarsku spravu najmenej 6 mesiacov...Hlavne ze v starej lekarskej sprave je napisane ze stav je bez moznosti zlepsenia ach jaj tie urady ,skratka opise tu staru spravu iba prehodi datum a budu spokojny...
No ja budem reagovať k tomu hrubo vyznačenému,
ja sa nedivím na UP, že chcú čerstvé správy a ty by si mal byť rád. Lekári píšu že je to bez možnosti zlepšenia. Ale nepíšu, že sa to nemôže zhoršiť. Práve preto treba mať aktuálne správy.
Btw. ja dokladám aj dvojročné nach čítajú ked sa im chce.
3 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Mardo1986 Pozri príspevok
Najprv som volal do Karlovej vsi lebo tam patrim pod Ba 4 ,tam mi dali cislo na tu vazovovu tiez nechapem preco to nemaju aj tam ,chaos je v tom ...Este doplnim ak si niekto ide vybavit taktiez preukaz nesmie mat starsiu lekarsku spravu najmenej 6 mesiacov...Hlavne ze v starej lekarskej sprave je napisane ze stav je bez moznosti zlepsenia ach jaj tie urady ,skratka opise tu staru spravu iba prehodi datum a budu spokojny...
Akože nemajú? Tam som bral všetky tlačivá - aj pre ZŤP aj pre parkovací preukaz. Ale bolo to pred vyše rokom, takže sa mohlo všeličo pomeniť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať