Zavrieť

Porady

Obklad schodov plávajucou podlahou.

Dobrý deň.
Chcel by som sa spýtat či mi vie niekto poradiť ako prichytit plávajucu podlahu pri obkladani betonovych schodov-prilepit,prisrobovat aky lep použit?
Usporiadat
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Plavajuca podlaha je cela konstrukcia podlahy, vy asi myslite naslapnu vrstvu (asi laminat predpokladam). To po 1. nie je plavajuca podlaha, po 2. aj keby to bola plavajuca podlaha, tym, ze ju prilepite uz plavajuca nebude.
Inak sa to kludne da lepit lepidlom na parkety. Len ten povrch musi byt total rovny a napenetrovany.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
majop1 majop1

majop1 je offline (nepripojený) majop1

jasne ze myslim laminat a ten povrch nie je total rovný takze myslel som nejake ine lepidlo ako lep na parkety s tym mi to určite nechyti
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

majop1 Pozri príspevok
jasne ze myslim laminat a ten povrch nie je total rovný takze myslel som nejake ine lepidlo ako lep na parkety s tym mi to určite nechyti
Tak to prilep akrylátovým tmelom. Akurát že na jeden schod použiješ možno pol tuby tmelu (nanesieš súbežné pásy tmelu vo vzdialenosti cca 3 cm). Zároveň to bude aj tlmiť hluk z chôdze po schodoch.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Pri predstave,ako sa ta laminatova podlaha smyka, asi to bude jedno,cim sa to prilepi. Podla mna je to na schody absolutne nevhodna krytina.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Nemusí to zlé vyzerať .

Len treba tu plavajucu podlahu prichytiť skrutkami v rohoch , a esteticky všetko olištovať.

A samozrejme mosadzné L-ko na každý schod.

Predpokladam,že spodnú stranu schodov nebude vidieť ,pod schodami bude odkladací priestor ?
0 0
majop1 majop1

majop1 je offline (nepripojený) majop1

Ja som si to nevymyslel našiel som obklad schodov plav.podlahou tu na porade len tam nebolo povedané ako ich prichytili.Čelá schodov by som chcel tiež obložiť plav.podlahou.Pod schodami do podkrovia ktore chcem obkladat mam druhe schodiste ktore vedie do pivnice takze odkladaci priestor nie.
0 0
alojzo alojzo

alojzo je offline (nepripojený) alojzo

v oktobri sme obkladali betonove schody z velkoplošných drevených parkiet z baumaxu.ak máš nerovné schody vyrovnáš ich flexkleberom.Po zaschnutí cca 3dni môžeš začať pokladať-začínaš od spodného schodu.Vyrežeš si presne čelo schodu elktr.pílkou lepidlom mamut bodovo nanes na parketu každých cca 10 cm navrchu aj na spodu a pritlač na čelo schodu.Potom na hranu schodu s nalepeným obkladom presne odrež hliníkový profil v tvare F ktoré kúpiš v obchode s parketami.Táto hliníkova lišta má predvrtané otvory .Ja som ich navrtal ešte raz smerom k vonk.hrane.Prilož lištu na hranu schodu a označ diery a navrtaj otvory 5mm pre hmoždiny ktore sú dodane s lištami.Potom vyrež stupnicu schodu ktorú zasunieš do medzery lišty nezabudni dať zvnútra bodovo lepidlo.Schody sú pohodlné a pekné.
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
My chceme obkladať schody do pivnice a keďže nám zostala plávajúca odlaha, hceme ju použiť na obklad schodov. Videla som v obchode, malom súkromnom, ktorý už bohužiaľ nie je, takéto L, ktoré je na roh schodu. Je samozrejme kovové a dobre udrží obklad. I keď predajňa nie je, niekde to iste mať budú, myslím, že to zoženiem. Na mojom neumelom obrázku je prierez.
schod.jpg  
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

Zozen si potom aj dobre papuce, aby si nebola v pivnici rychlejsie ako treba.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://images.google.sk/imgres?imgur...%3Dcs%26sa%3DG
Pani Ďatelinkovej týmto urobím malú raklamu.Zaslúži si ju za jej ochotu a profesionalitu.Kiež by takých obchdníkov bolo čo najviac.
1 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Chcem sa spýtať: Všetky tie schody sú z plávajúcej podlahy? Ak áno, tak to nemá chybu.
0 1
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Je to tam napísané!!! a má to vystavené aj v predajni.



Schody, schodiská

Naša firma Vám ponúka kompletné riešenie pre Vaše schody, ktoré je zároveň cenovo dostupné. Vieme Vám zabezpečiť obklad Vašich schodov, alebo ponúknuť materiál a podať inštrukcie na montáž obkladu, ktorú zvládne aj šikovný domáci majster.

Schodový systém, ktorý Vám ponúkame pozostáva zo štyroch základných prvkov:

1. Laminátovej podlahy (môžete ju ľahko prispôsobiť tvaru schodnice aj pri nepravidelných schodiskách)
2. Schodová lišta
3. Soklová lišta
4. Oblúčiková lišta

Vzorky schodísk :
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

alltracboy Pozri príspevok
Zozen si potom aj dobre papuce, aby si nebola v pivnici rychlejsie ako treba.
Pokiaľ by to bolo veľmi klzké, existujú také drsné samolepiace pásy, ktoré zabraňujú pošmyknutiam na schodoch. Lepia sa na kraje schodov:

http://www.g3.cz/sk/catalog/protismykove-pasky

http://www.carolline.cz/mainsite.php...k=5&ID_temp=21

a existujú dokonca aj trasparentné:

http://www.cobaplastics.sk/default_p...g/gripfoot.asp
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Chobot ďakujem. A vyzerajú aj celkom pekné, no hlavne istejšie ako tie papuče.
0 0
Jeliman... Jeliman...

Jeliman... je offline (nepripojený) Jeliman...

100 bodov chobot! Vyzera to supis. :-)
0 0
renka104 renka104

renka104 je offline (nepripojený) renka104

Manžel robil presne take iste schody ,kraj schodu je ohranený kovovou lištou a prichytával ich hmoždinami a skrutkami .Dôležite je aby povrch schodov bol rovny .M
áme ich už 7 rokov a ešte sa nestal žiadny uraz a to sme mali male deti.
0 0
majop1 majop1

majop1 je offline (nepripojený) majop1

Ahoj renka mohla by si prilozit foto.diki
0 0
hurikanka hurikanka

hurikanka je offline (nepripojený) hurikanka

ciners Pozri príspevok
Pri predstave,ako sa ta laminatova podlaha smyka, asi to bude jedno,cim sa to prilepi. Podla mna je to na schody absolutne nevhodna krytina.
A stalo by sa niečo keby sa tie laminátové schody nalakovali? Nešmýkalo by sa to...
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

My máme 15 schodov z laminátovej podlahy a je to krásne, začal po nej chodiť aj náš 2-ročný syn a je to úúplne v pohode, zatiaľ sa nikto nešmykol, nikto nespadol, nie je to také šmyklavé ako sa to zdá.
0 0
wstb wstb

wstb je offline (nepripojený) wstb

Len by som zo skúseností odporúčal keď už nie drevené schodisko, tak ale aspoň drevené obloženie schodov, ktoré je trvácnejšie, dá sa vyhotoviť v rôznych odtieňoch (aj zaujímavých ako moderné plávajúce podlahy) a hlavne pri porovnateľnej cene je to schodisko naozaj kvalitné. Radi poradíme pri výbere na stolarstvobaca.sk
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať