Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    mackova Pozri príspevok
    caute, chcela bz som sa spytat ako zaokruhlovat vo vykazoch pri DP B.
    Zaokrúhliť matematicky na celé €, aj predch. obdobie.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Výhláška 75/2008 Z. z. § 4 ods. 2
    § 4

    (1) Peňažné údaje v účtovnej závierke zostavenej ku dňu zavedenia eura alebo ku dňu, ktorý nasleduje po dni zavedenia eura, sa vykazujú v peňažných jednotkách meny euro. Porovnateľné údaje, ktorými sú údaje za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie vyjadrené v slovenských korunách, sa prepočítajú konverzným kurzom na eurá.

    (2) Porovnateľné údaje podľa odseku 1 druhej vety vykazované na jednotlivých riadkoch súvahy, výkazu ziskov a strát alebo výkazu o majetku a záväzkoch a výkazu o príjmoch a výdavkoch sa prepočítajú konverzným kurzom na eurá a vykážu sa na celé eurá.
    Naposledy upravil Marína : 01.03.10 at 12:03

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    Prosím Vás, keď Výkaz o PaV zaokrúhľujem na celé €, do daňového priznania uvádzam sumy z výkazu (teda zaokrúhlené na celé €) alebo si to musím ručne prepočítavať, aby som mala sumu zaokrúhlenú na 2 des. miesta?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Údaje do daňového priznania vyplňuješ z konečného súčtu údajov zaúčtovaných v peňažnom denníku a následne vyplňuješ výkazy
    (tiež z PD)

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    Andyke Pozri príspevok
    Údaje do daňového priznania vyplňuješ z konečného súčtu údajov zaúčtovaných v peňažnom denníku a následne vyplňuješ výkazy
    (tiež z PD)
    Ďakujem veľmi pekne. Len pre istotu, nevadí, že rozdiel PaV vo výkaze mám 872 EUR a v DP 870,72? Že to zaokrúhlenie nepasuje?

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Skús pozrieť ostatné položky výkazu PaV a tie dopasovať, pretože ten rozdiel by mal byť po zaokrúhlení 871 EUR.

    Eva99 Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne. Len pre istotu, nevadí, že rozdiel PaV vo výkaze mám 872 EUR a v DP 870,72? Že to zaokrúhlenie nepasuje?

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    misurka Pozri príspevok
    Skús pozrieť ostatné položky výkazu PaV a tie dopasovať, pretože ten rozdiel by mal byť po zaokrúhlení 871 EUR.
    No to je teda logika... Ak bude sedieť DP s Výkazom PaV, nebude sedieť Výkaz s peňažným denníkom alebo naopak. V každom prípade ďakujem veľmi pekne za pomoc.

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    misurka Pozri príspevok
    Skús pozrieť ostatné položky výkazu PaV a tie dopasovať, pretože ten rozdiel by mal byť po zaokrúhlení 871 EUR.
    Eva99 Pozri príspevok
    No to je teda logika... Ak bude sedieť DP s Výkazom PaV, nebude sedieť Výkaz s peňažným denníkom alebo naopak. V každom prípade ďakujem veľmi pekne za pomoc.
    No a s tým mi súvisí ďalší problém, Výkaz o PaV mi generuje program sám a nedá sa v ňom prepisovať...

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Eva99 Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne. Len pre istotu, nevadí, že rozdiel PaV vo výkaze mám 872 EUR a v DP 870,72? Že to zaokrúhlenie nepasuje?
    Táto situácia môže nastať. Nezabúdaj, že vo výkaze najprv zaokrúhľuješ každú položku jednotlivo, až potom ich sčítaš a nakoniec odčítaš.

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    misurka Pozri príspevok
    Skús pozrieť ostatné položky výkazu PaV a tie dopasovať, pretože ten rozdiel by mal byť po zaokrúhlení 871 EUR.
    ego.mc Pozri príspevok
    Táto situácia môže nastať. Nezabúdaj, že vo výkaze najprv zaokrúhľuješ každú položku jednotlivo, až potom ich sčítaš a nakoniec odčítaš.
    Tak a teraz čo? Prispôsobiť Výkaz o PaV, či nechať tak?

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    príklad SZČO, DP typ B
    príjmy zo živnosti: 18273,84
    výdavky zo živnosti: 14591,70
    ZD, r. 40 a 44: 3682,14

    údaje z výkazu o príjmoch a výdavkoch:
    príjmy celkom: 18274
    výdakvy celkom: 14592
    rozdiel, r. 11 +3682

    treba to napasovať vo výkaze aby to sedelo s DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.