Zavrieť

Porady

Poľská tragédia...

To čo sa dnes ráno stalo je hrozná tragédia...

Je veľmi smutné, že zo sveta odišiel práve tento človek, človek ktorý si tvrdo stál za svojím, hájil dobro, nenchal sa manipulovať peniazmi, všetko čo na tomto poste spravil, spravil pre dobro Poľského národa, bolo mu blízke to zázračné slovo "ľudskosť".. Poľsko už lepšieho prezidenta mať nebude. Bol to veľký človek, Pán Prezident s veľkým "P"...A zomrel pri príležitosti kedy si išiel za celý Poľský národ uctiť pamiatku zosnulých....Je mi to veľmi ľúto, teraz ho už treba brať nie ako politika ale ako jedného z nás...Odpočívajte v pokoji Pán Kaczynski....Vyjadrujem úprimnú sústrasť všetkým pozostalým a celému Poľskému národu...

Čo si o tom myslíte Vy??? O nezodpovednosti toho pilota?? Zlyhal ľudský faktor a zvlášť u takéhoto človeka - profesionála od ktorého to je podľa môjho strašná nezodpovednosť, alebo dokázanie si, že to zvládne...

???
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Začína sa to zamotávať- najskor to boli 3pokusy o pristátie a zrazu je len jeden..., takže nejako sa to zamotáva, nakoniec nebudem daleko od pravdy...

http://www.sme.sk/c/5328871/piloti-t...i-aj-rusi.html
Dohady nad dohady ....

Podľa novín The Times mal pilot problém s dorozumievaním: "Jeho povinnosťou bolo hlásiť výšku letu, ale nerozumel číselným údajom v ruštine, poznamenal Plusin z riadiacej veže na smolenskom letisku."
....Komunikačný jazyk letectva je angličtina....
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

.... je to celé divné.... nedá sa to však vrátiť späť - niet návratu a rôznymi špekuláciami sa jatrí už i tak neopísateľná bolesť ich blízkych...
Je mi veľmi ľúto obetí a ešte viac ich pozostalých, prejavujem im hlbokú sústrasť !
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Danila Pozri príspevok
Začínam nadobúdať presvedčenie, že na našej milej Porade sú odborníci par excelance. Najvyšší čas odvolať 800 odborníkov z vyšetrovacej komisie nešťastia, vyslať troch poraďákov a vsjo v parjadke. Ach jaj.
Ale ved to je snad zname, ze na Porade su samo odbornici nie? Chyba bola len, ze sa nas pilot najprv na Porade neopytal, asi tam nemal net. My by sme mu poradili, nech pokracuje do Mockby.
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ak dovolíte, rada by som vrátila tému k jej pôvodnému zámeru. Je mi ľúto, že sa stala taká strašná tragédia, tak zosnulých ako aj pozostalých.
Requiem aeternam dona eis, Domine.

Dnes som sa s touto udalosťou vysporiadavala po svojom. Ak chcete vedieť ako, pozrite si priložený súbor. Myslela som pri tom aj na svojich blízkych, v duchu prehodila pár slov, pohladení a úsmevov.

Naposledy upravil Marína : 18.04.10 at 16:27
7 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Nech mi niekto povie,že je všetko OK...- zaujímavé veci sa dejú okolo...


http://tvnoviny.sk/spravy/svet/muza-...zavrazdil.html
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Nech mi niekto povie,že je všetko OK...- zaujímavé veci sa dejú okolo...


http://tvnoviny.sk/spravy/svet/muza-...zavrazdil.html
Stanislav, co nam to tu vesias za "spravodanske" poraly? Najprv tam bol text, ze "udajne" zavrazdili, za sa o tom pisalo na "jednom internetovom fore" a teraz je tam (konecne) text, ze islo o falosnu spravu a ze sa ospravedlnuju.

Ved ti autori tych komentarov k tym autentickym vidam su uplne totalne padli na hlavu, neviem, ci mozu mat IQ 60.

Oni tam riesia, ze sa k vraku pohybovali nejake tri osoby - no a co, ved sa tam logicky zbiehali zvedavci, ved aj ten autor videa bol jednym z nahodnych zvedavcov.

Tie vystrely mozu byt pri kvalite toho zaznamu na mobil kludne praskajuce konare pod nohami autora videa. Alebo tam vybuchovali casti palivoveho systemu, napr. palivove cerpadla, ved to bolo v plamenoch.

Snad nie je niekto tam naivny, ze by si myslel, ze tam nejaki agenti pribehli a zacali strielat do zranenych. Vsetky tela sa odviezli na pitvu, vsetky casti vraku na analyzu, vsetko pod dohladom Poliakov, asi by sa tazko dali utajit nejake projektily.

Okrem toho, nebolo do koho strielat, ved to lietadlo bolo rozpadnute na prasok, tam nemohol ostat nikto zivy.

Ja neviem, ci si autori tychto komentarov robia z ludi srandu, alebo sami trpia nejakou paranojou.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tak som dnes opat zabludil na Poradu, a co nevidim - banner Komunistickej strany Slovenkska. Tak som tam klikol a zacal trocha citat. Je tam nieco o Leninovi, na to stale este (20 rokov po revolucii) naozaj nemam zaludok, ale zaujal ma historicky clanok k Katyni.

Tvrdia tam, ze Poliakov nepostrialali Rusi, ale Nemci. Pravdu povediac - mne to bolo vzdy dost cudne - najma to, ako sa na masove hroby prislo. Objavili ich este pocas 2. svet vojnu Nemci, a dali si tu namahu, aby tela exhumali za pritomnosti mnohych palologov a inych expertov. No zvlastna zaluba v archeologii, ked je stat zamestnany zuriacou vojnou.

Teda sam neviem comu verit, u mna je to asi 50 : 50. Ale jeden detail v clanku na www.kss.sk ma predsa zaujal - citujem:

Katyňský prípad sa zdal byť po mnoho desaťročí jasný. V lete 1941, niekoľko mesiacov po začatí bleskovej vojny proti ZSSR, obsadili nemecké vojská (Wehrmacht) Smolensk. Do ich zajatia sa dostali všetci poľskí generáli, dôstojníci a poddôstojníci, ktorí po prepadnutí Poľska fašistickým Nemeckom v októbri 1939 ustupovali pred Nemcami a vzdali sa Červenej armáde.
Celkom 14 763 poľských zajatcov bolo sústredených v troch zajateckých táboroch v okolí Smolenska. Keď sa v lete 1941 sovietska obrana pod nemeckým náporom rúcala a vojská často vo veľkom zmätku ustupovala na východ, nebol zrejme čas sa o poľských zajatcov starať a evakuovať ich. Poliaci tak padli do nemeckého zajatia. Nemecký stroj na zabíjanie podradnej neárijské rasy sa spustil naplno...


Preco Sovietska armada zajala tych Poliakov, pokial je pravda, ze utekali pred Hitlerom a preco ich drzala pod zamkom? Asi preto, ze mal Stallin s Hitlerom uzavretu zmluvu o neutoceni (teda v podsatate o partnerstve a priatelstve), takze asi uvazovali sposobom "tvoj nepriatel - moj nepriatel - moj zajatec". Potom mozno ani nie pre "nedostatok casu" ich neevakuovali, ale asi preto, ze ich povazovali za nepriatelov, asi sa im hodilo, ze ich nemusia likvidovat sami, staci ich nechat na mieste - kto vie?

Kazdopadne o tychto veciach aj stranka KSS mlci, pre mna je dost pozoruhodne, ze tam zahynulo na jednom mieste v jedom momente 20.000 ludi a dnes nie je nikto schopny povedat, kto to ma na svedomi a preco...
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

misomiso Pozri príspevok
Tak som dnes opat zabludil na Poradu, a co nevidim - banner Komunistickej strany Slovenkska. Tak som tam klikol a zacal trocha citat. Je tam nieco o Leninovi, na to stale este (20 rokov po revolucii) naozaj nemam zaludok, ale zaujal ma historicky clanok k Katyni.

Tvrdia tam, ze Poliakov nepostrialali Rusi, ale Nemci. Pravdu povediac - mne to bolo vzdy dost cudne - najma to, ako sa na masove hroby prislo. Objavili ich este pocas 2. svet vojnu Nemci, a dali si tu namahu, aby tela exhumali za pritomnosti mnohych palologov a inych expertov. No zvlastna zaluba v archeologii, ked je stat zamestnany zuriacou vojnou.

Teda sam neviem comu verit, u mna je to asi 50 : 50. Ale jeden detail v clanku na www.kss.sk ma predsa zaujal - citujem:

Katyňský prípad sa zdal byť po mnoho desaťročí jasný. V lete 1941, niekoľko mesiacov po začatí bleskovej vojny proti ZSSR, obsadili nemecké vojská (Wehrmacht) Smolensk. Do ich zajatia sa dostali všetci poľskí generáli, dôstojníci a poddôstojníci, ktorí po prepadnutí Poľska fašistickým Nemeckom v októbri 1939 ustupovali pred Nemcami a vzdali sa Červenej armáde.
Celkom 14 763 poľských zajatcov bolo sústredených v troch zajateckých táboroch v okolí Smolenska. Keď sa v lete 1941 sovietska obrana pod nemeckým náporom rúcala a vojská často vo veľkom zmätku ustupovala na východ, nebol zrejme čas sa o poľských zajatcov starať a evakuovať ich. Poliaci tak padli do nemeckého zajatia. Nemecký stroj na zabíjanie podradnej neárijské rasy sa spustil naplno...


Preco Sovietska armada zajala tych Poliakov, pokial je pravda, ze utekali pred Hitlerom a preco ich drzala pod zamkom? Asi preto, ze mal Stallin s Hitlerom uzavretu zmluvu o neutoceni (teda v podsatate o partnerstve a priatelstve), takze asi uvazovali sposobom "tvoj nepriatel - moj nepriatel - moj zajatec". Potom mozno ani nie pre "nedostatok casu" ich neevakuovali, ale asi preto, ze ich povazovali za nepriatelov, asi sa im hodilo, ze ich nemusia likvidovat sami, staci ich nechat na mieste - kto vie?

Kazdopadne o tychto veciach aj stranka KSS mlci, pre mna je dost pozoruhodne, ze tam zahynulo na jednom mieste v jedom momente 20.000 ludi a dnes nie je nikto schopny povedat, kto to ma na svedomi a preco...

Jednoznačne postaviť komunisticku stranu mimo zákon !

Nič viac sa k tejto teme neda dodať .
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Joj, ale som sa zacital do tej ideologie KSS. Uz pol hodinu sufrujem v mojom predoslom zivote - v komunizme.

Vsetko je to uzasne fajn, len by si mali sudruhovia zo Ziliny vyjasnit veci so stranickou centralou, aby si nemylili sezonu s fazonou.

Na stranke www.kss.sk je volebny program - http://www.kss.sk/index.php?menu=vol...10&article=525 okrem ineho:

- V rámci existujúcej trhovej ekonomiky posilniť riadenie štátu v oblasti stratégie a koncepcie rozvoja rozhodujúcich odvetví. Vypracovať stratégiu rozvoja hospodárstva na stredné a dlhodobé obdobie a zákonom zabezpečiť jej realizáciu v štátnom a súkromnom sektore. (dokonca chcu zakonom prikazovat sukromnym podnikatelom, ze maju makat)

- Zvýšiť podporu malému podnikaniu a zjednodušiť prístup k úverom a investíciám.

- Zrušiť daňové zvýhodňovanie zahraničných investorov a vytvoriť rovnoprávne podmienky s domácimi podnikateľmi.



Na stranke zilinskej KSS http://www.kss.wbl.sk/ je tiez program:

Cielom komunistickeho hnutia je dosiahnutie revolucneho pretvorenia kapitalistickej spolocnosti, odstranenie sukromneho vlastnictva vyrobnych prostriedkov.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
V každom prípade ak niekto chcel od určitých vecí odvrátiť pozornosť sveta, tak sa mu to podarilo na 1 s hviezdičkou.


Každý nech si urobí názor sám.
Naposledy upravil bettylou : 15.05.10 at 16:40
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

tragédia v smolensku
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:35
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Predvčerom boli publikované závery vyšetrovacej komisie o príčinách havárie lietadla v Smolensku. A tie sa zhodujú s názorom misomiso v jednom z jeho prvých príspevkov v tejto téme. Skutočnou tragédiou je to, že o nešťastí a smrti nevinných rozhodne pár osôb, ktorí si myslia, že môžu rozkázať "vetru a dažďu."
4 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať