Zavrieť

Porady

Štátny fond rozvoja bývania

Dobrý deň.
Aké sú podmienky na získanie dotácie na bývanie z ŠFRB?
Usporiadat
s_c s_c

s_c je offline (nepripojený) s_c

dakujem velmi pekne
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

arion92 Pozri príspevok
Nie, nemusia. Ak vsak aspon jeden z nich ma pod 35 rokov, tak je tam nizsia urokova sadzba - momentalne 2 % (oproti 3,5 %, ked nesplnaju vekovu hranicu).
Neviem ci je to takto, my sme obaja pod 35 rokov a dostali sme 3,5%.
0 0
arion92 arion92

arion92 je offline (nepripojený) arion92

Wlady Pozri príspevok
Neviem ci je to takto, my sme obaja pod 35 rokov a dostali sme 3,5%.
Brali ste uver tento rok? Kazdy rok sa totiz aktualizuju. Na tento rok su platne tieto urokove sadzby:
http://www.sfrb.sk/rozpod2010.doc
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

arion92 Pozri príspevok
Brali ste uver tento rok? Kazdy rok sa totiz aktualizuju. Na tento rok su platne tieto urokove sadzby:
http://www.sfrb.sk/rozpod2010.doc
Ahoj Arion. Ano, ziadali sme tento rok. Na rodinny dom je to 3,5%, asi na byt je to 2%.
0 0
arion92 arion92

arion92 je offline (nepripojený) arion92

Wlady Pozri príspevok
Ahoj Arion. Ano, ziadali sme tento rok. Na rodinny dom je to 3,5%, asi na byt je to 2%.
Ano, mas pravdu. V pripade vystavby rodinneho domu nie je dolezity vek - urok je vzdy 3,5 %. V pripade vystavby alebo kupy bytu v bytovom dome je dolezity aj vek. Ak som dobre pochopil, tak je tam moznost aj kupy rodinneho domu a tam sa tiez rozlisuje urokova sadzba podla veku ziadatelov.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Ahojte, chcem sa spytat tych, co uz brali uver zo SFRB, pretoze ja sa na to chystam v buducom roku.

1. Ak zoberiem uver na vystavbu domu s urokom 3,5%, ta urokova sadzba je fixna celych 30 rokov, alebo sa meni?

2. Je potrebne preukazat, ze mam 20% vlastnych prostriedkov z rozpoctu na vystavbu domu. Nieco mi bude chybat, tak sa chcem spytat, ako sa to preukazuje? Poslem im len vypis z banky a viac sa do toho nestaraju? Pretoze mam moznost si na kratky cas peniaze pozicat, vlozil by som na ucet, preukazal im, a potom by som ich vybral a vratil. Je to mozne?

Vdaka
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

johny18 Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spytat tych, co uz brali uver zo SFRB, pretoze ja sa na to chystam v buducom roku.

1. Ak zoberiem uver na vystavbu domu s urokom 3,5%, ta urokova sadzba je fixna celych 30 rokov, alebo sa meni?

2. Je potrebne preukazat, ze mam 20% vlastnych prostriedkov z rozpoctu na vystavbu domu. Nieco mi bude chybat, tak sa chcem spytat, ako sa to preukazuje? Poslem im len vypis z banky a viac sa do toho nestaraju? Pretoze mam moznost si na kratky cas peniaze pozicat, vlozil by som na ucet, preukazal im, a potom by som ich vybral a vratil. Je to mozne?

Vdaka
1. No ten úrok máš fixovaný len na 5 rokov čo je povinnosť. Následne po 5 rokoch sa ti úroky prehodnocujú a opäť si to môžeš fixovať podľa svojho vedomia a svedomia. Počas fixácie sa ti úrok nemení ale po nej sa ti môže aj poriadne zmeniť. Záleží čo sa bude diať na trhu
2. Ak máš pozemok a niečo nasporené tak by si nemal mať problém. No ak by si si chcel peniaze požičať tak od nijakej spoločnosti lebo na to ti banka príde. Jedine od známeho
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Hej, od znamych si poziciam, a takto by som preukazal ze ich mam na ucte, len by som im to musel zhruba po tyzdni vratit..
Pozemok mam..

Inak co sa tyka rucenia, citam, ze su potrebni dvaja rucitelia.. je mozne namiesto jedneho rucitela rucit aj pozemkom?
0 0
arion92 arion92

arion92 je offline (nepripojený) arion92

andiablo Pozri príspevok
1. No ten úrok máš fixovaný len na 5 rokov čo je povinnosť. Následne po 5 rokoch sa ti úroky prehodnocujú a opäť si to môžeš fixovať podľa svojho vedomia a svedomia. Počas fixácie sa ti úrok nemení ale po nej sa ti môže aj poriadne zmeniť. Záleží čo sa bude diať na trhu
Pri SFRB neexistuje fixacia na 5 rokov. Urokova sadzba sa ti pocas celej doby splacania uveru nemeni.
0 0
arion92 arion92

arion92 je offline (nepripojený) arion92

johny18 Pozri príspevok
Hej, od znamych si poziciam, a takto by som preukazal ze ich mam na ucte, len by som im to musel zhruba po tyzdni vratit..
Pozemok mam..

Inak co sa tyka rucenia, citam, ze su potrebni dvaja rucitelia.. je mozne namiesto jedneho rucitela rucit aj pozemkom?
Znamym mozes vratit peniaze aj v ten isty den. Dolezite je, aby si v momente, ked ti dava banka potvrdenie o stave na ucte, mal na ucte dostatok penaznych prostriedkov. Potom si ich mozes vybrat.

Rucit mozes aj nehnutelnostou (neviem, ci aj pozemkom). Velmi to vsak neodporucam, lebo je to financne narocnejsie a ovela zdlhavejsie na vybavovanie. V pripade nehnutelnosti ju musis totiz dat najprv ohodnotit znalcovi. Po schvaleni uveru na nu musis dat zapisat zalozne pravo. Penazne prostriedky dostanes az ked budes mat zapisane zalozne pravo na nehnutelnost v prospech SFRB, co moze trvat aj pol roka od podania ziadosti.
V pripade rucitelov je to ovela rychlejsie, jednoduchsie a lacnejsie. Rucitelia sa nemusia bat rucit, lebo rucia maximalne dva roky. Dovtedy musis stavbu skolaudovat a zapisat na nu zalozne pravo v prospech SFRB. Tym padom vypadavaju rucitelia.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Arion, vdaka za vysvetlenie. Este ma zaujima, ako pocitaju prijem u SZCO, kedze som zivnostnik.

Moj zaklad dane za rok 2009 bol 5070 eur, dan 122 eur.

Teda mesacny prijem: 5070 -122 = 4948 / 12 = 412,33 eur. Takze ako jednoclenna domacnost som v rozmedzi 240,75 eur - 648,17 eur.

1) Lenze kdesi som cital, ze od tych 412,33 mi este odpocitaju splatku, ktoru by som platil (173 eur), a to by mi vychadzalo 239,33 eur.. Je to pravda? Pretoze to uz by som sa do toho rozmedzia nezmestil... Alebo do toho len odpocitaju, ak by som mal este nejaku hypoteku v banke?

2) A druha vec, ak dokladujem, ze 1 mesiac som bol na PN, vypocitaju mi prijem tak, ze mi vydelia sumu 4948 eur 11 mesiacmi?
0 0
arion92 arion92

arion92 je offline (nepripojený) arion92

johny18 Pozri príspevok
Arion, vdaka za vysvetlenie. Este ma zaujima, ako pocitaju prijem u SZCO, kedze som zivnostnik.

Moj zaklad dane za rok 2009 bol 5070 eur, dan 122 eur.

Teda mesacny prijem: 5070 -122 = 4948 / 12 = 412,33 eur. Takze ako jednoclenna domacnost som v rozmedzi 240,75 eur - 648,17 eur.

1) Lenze kdesi som cital, ze od tych 412,33 mi este odpocitaju splatku, ktoru by som platil (173 eur), a to by mi vychadzalo 239,33 eur.. Je to pravda? Pretoze to uz by som sa do toho rozmedzia nezmestil... Alebo do toho len odpocitaju, ak by som mal este nejaku hypoteku v banke?

2) A druha vec, ak dokladujem, ze 1 mesiac som bol na PN, vypocitaju mi prijem tak, ze mi vydelia sumu 4948 eur 11 mesiacmi?
Kezde chces ziadat o uver v buducom roku, tak sa berie do uvahy prijem za tento rok. To znamena, ze za cely tento rok musis mat priemerny mesacny prijem v rozmedzi 240,75 € - 648,17 €.

Dalej sa berie do uvahy tvoj prijem za posledny kalendarny stvrtok pred podanim ziadosti. To znamena, ak by si podaval ziadost najneskor do konca marca 2011, tak sa berie prijem za 10-12/2010. Tento prijem je dobre mat co najvyssi, lebo z neho sa vychadza, ci ti tvoj prijem bude postacovat na splatku. Z tohto prijmu sa odrata splatku uveru v SFRB, pripadne ine poskytnute uvery. Zostat ti musi minimalne zivotne minimum (185,19 €).

Obdobie PN sa neodratava v pripade vypoctu prijmu. Cize, ak by si bol tento rok PN, tak sa do uvahy berie cely tvoj prijem za kalendarny rok a vydeli sa poctom mesiacov, v ktorych si podnikal (cize dvanastimi).
0 0
Papucz Papucz

Papucz je offline (nepripojený) Papucz

Chcem sa opýtať ako je to so žiadateľmi o pôžičku zo šfrb. S priateľom spoločný príjem nespĺňame, sme nad hranicou. Je možné, aby o pôžičku žiadala len jedna osoba? Hovorí sa tam o domácnosti o jednej osobe. Posudzuje sa aj tak príjem za dve osoby? Ďakujem za odpoveď
0 0
arion92 arion92

arion92 je offline (nepripojený) arion92

Papucz Pozri príspevok
Chcem sa opýtať ako je to so žiadateľmi o pôžičku zo šfrb. S priateľom spoločný príjem nespĺňame, sme nad hranicou. Je možné, aby o pôžičku žiadala len jedna osoba? Hovorí sa tam o domácnosti o jednej osobe. Posudzuje sa aj tak príjem za dve osoby? Ďakujem za odpoveď
SFRB berie za spolocnu domacnost len manzelov. To znamena, ze ak nie ste manzelia, poziadat o uver moze iba jeden z vas, ktory splna hranicu prijmu. Druhy z vas moze ist potom ako rucitel.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Chcel by som vediet este odpoved na par otazok, nikde sa toho nemozem dopátrat a kompetentne osoby nejak s urcitostou mi na ne nevedia odpovedat, tak ci nahodou s tym nema niekto skusenost:

1. ak jeden z rucitelov musi splnit podmienku veku do 40 rokov (70-30), po kolaudacii mu tiez rucenie skonci a prejde rucenie na skolaudovany dom? Alebo bude rucit celych 30 rokov? Lebo nerozumiem tej podmienke veku do 40 rokov.

2. Je mozne v priebehu vystavby domu (pocas 2 rokov od poskytnutia podpory) zmenit rucitela?
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

A este sa chcem spytat, aky prijem musia mat rucitelia?
Schvalili by mi rucitela, ktory sam ma uver a este ruci inej osobe? Aky by musel mat minimalny prijem?
240,75 € + jeho splatka uveru + moja splatka uveru?
Ovplyvnuje este ho to, ze ruci aj inej osobe? Alebo to SFRB neberie do uvahy?
Naposledy upravil johny18 : 06.09.10 at 10:44
0 0
arion92 arion92

arion92 je offline (nepripojený) arion92

johny18 Pozri príspevok
Chcel by som vediet este odpoved na par otazok, nikde sa toho nemozem dopátrat a kompetentne osoby nejak s urcitostou mi na ne nevedia odpovedat, tak ci nahodou s tym nema niekto skusenost:

1. ak jeden z rucitelov musi splnit podmienku veku do 40 rokov (70-30), po kolaudacii mu tiez rucenie skonci a prejde rucenie na skolaudovany dom? Alebo bude rucit celych 30 rokov? Lebo nerozumiem tej podmienke veku do 40 rokov.

2. Je mozne v priebehu vystavby domu (pocas 2 rokov od poskytnutia podpory) zmenit rucitela?
1. Ano, po kolaudacii si povinny rucit nehnutelnostou, ktoru financujes zo SFRB. To znamena, ze tym konci rucenie rucitelmi.
2. Na tuto otazku ti budu vediet najlepsie povedat priamo na SFRB.
0 0
arion92 arion92

arion92 je offline (nepripojený) arion92

johny18 Pozri príspevok
A este sa chcem spytat, aky prijem musia mat rucitelia?
Schvalili by mi rucitela, ktory sam ma uver a este ruci inej osobe? Aky by musel mat minimalny prijem?
240,75 € + jeho splatka uveru + moja splatka uveru?
Ovplyvnuje este ho to, ze ruci aj inej osobe? Alebo to SFRB neberie do uvahy?
SFRB neberie do uvahy jeho rucenie inej osobe. Ak ide o jednoclennu domacnost (slobodny, rozvedeny, vdovec bez deti), rata sa potrebny prijem takto:

185,19 € + jeho splatka uveru + tvoja splatka uveru.
0 0
xxxenka1 xxxenka1

xxxenka1 je offline (nepripojený) xxxenka1

ahojte, ako je to s rucenim pri tomto uvere? ake doklady musia dodat rucitelia a co pre nich z toho vyplyva? podpisuju nejake zmluvy aj rucitelia? co musi byt splnene aby sa dalo rucit nehnutelnostou? moze to byt aj pozemok na ktorom chceme stavat dom? dakujem. xenia
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

xxxenka1 Pozri príspevok
ahojte, ako je to s rucenim pri tomto uvere? ake doklady musia dodat rucitelia a co pre nich z toho vyplyva? podpisuju nejake zmluvy aj rucitelia? co musi byt splnene aby sa dalo rucit nehnutelnostou? moze to byt aj pozemok na ktorom chceme stavat dom? dakujem. xenia
Tlaciva pre rucitelov mozes stiahnut z netu, alebo dostanes na mestkom urade. Podpisy rucitelov musia byt overene, posielaju sa s ostatnymi dokladmi a ziadostou na fond. Pozemkom rucit asi nemozes. Mozes rucit rozostavanou stavbou, alebo dvoma rucitelmi. Ak rucis rucitelmi, po dvoch rokoch budu odbremeneni a zalozne pravo sa presunie na stavbu /do dvoch rokov musis skolaudovat/.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať