Zavrieť

Porady

Cena za "malicke" uctovnictvo

Ahojte,
neviem ci som zvolil vhodnu kategoriu, ale hadam ma neposlete kade lahsie
Chcel by som sa spytat, aka je primerana cena za spravenie podvojneho uctovnictva za cely minuly rok (resp. april kedy firma vznikla - december), pricom jedine doklady ktore firma ma su faktury ktore vystavila svojim odberatelom sluzieb, a tych su radovo desiatky (mozno 50)..zamestnancov nemala cize ani mzdy, ani sa nic na nu nekupovalo, ani nam nikto faktury nevystavoval... potrebujem v podstate len minimalne nutne vystupy, ktore su povinne resp. potrebne na podanie danoveho. Jedna sa o v.o.s.
Viete poradit, kolko si za to moze ferovy uctovnik vypytat ? Diki moc.
Usporiadat
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

ja mam podobnu otazku... aka je priblizna suma za vedenie uctovnictva ak SZCO zacal podnikat v roku 2010 uplatnoval si pausalne vydavky a od cca maja 2011 chce prejst na s.r.o. / nebude platcom DPH/
teraz si DP urobi sam ale potrebujem odhad ceny uctovnictva pri prechode na s.r.o. a vedenie uctovnictva potom / nema auto v podnikani, vystavuje 1 - max 2 faktury mesacne/

Dakujem

ak to je podstatne tak predmet cinnosti sa tyka IT konzultacne sluzby
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

A možno žiadne účtovníctvo cucpo ani nemusí viesť a sú pre neho výhodnejšie paušálne výdavky.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Niečo také ako prechod na sro nie je, sú to dva samostatné subjekty so samostatnými IČO aj DIČ...

ten link na cenník som dala len pre info, ako sa asi pohybuje priemer, samozrejme je možné účtovať aj za položku a v konečnom dôsledku je všetko závislé na dohode....
0 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

veronikasad ano teraz je to tak ze nevedie uctovnictvo ale bude si uplatnovat pausalne vydavky...

ale od maja 2011 chce ist na s.r.o. a tam zevraj už uctovnictvo musi viest

neviem to pridat pod tvoju odpoved tak to davam sem...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lienocka001 Pozri príspevok
veronikasad ano teraz je to tak ze nevedie uctovnictvo ale bude si uplatnovat pausalne vydavky...

ale od maja 2011 chce ist na s.r.o. a tam zevraj už uctovnictvo musi viest

neviem to pridat pod tvoju odpoved tak to davam sem...
neodpovedala som tebe, odpoveď bola pre cucpo "mimotémy" - tvoj príspevok prišiel skôr ...
Ako právnická osoba (s.r.o. ) musí viesť podvojné účtovníctvo. Skús si pozrieť cenník účtovných prác na rok 2011na Porade,
0 0
cucpo cucpo

cucpo je offline (nepripojený) cucpo

pepsikova Pozri príspevok
..

..cuco a prečo sa ti vidí 70e veľa?..však účto nie papier len tak- mirnix-dirnix, založíš do šanonu a basta!..ak ti príde kontrola a zistí, že máš tam chyby preto, že ti účto robil nejaký fušer (ako napr. okná, čo sa rosia)-dostaneš pokutu od daňovákov a ktovie ešte od koho a vyjde ťa to viac...ale ak máš spoľahlivého účtovníka (ktorý je mimochodom svojim podpisom zodpovedný za tvoje doklady),môžeš spokojne spávať- a za to je veru 70€ aj málo...myslím si...
..ja fakt nechápem tieto myšlienkové pochody,zjednávania- veľa..málo..však keď si premietneš robotu, ktorej nerozumieš,nauč sa ju a rob- a potom uvidíš, zač je toho loket..a koľko to stojí...nauč sa montovať okná- a rob,to je to isté, ako naučiť sa rozumieť programu, v ktorom účtovník pracuje..a potom porovnaj cenu práce...napadlo ťa niekedy, že za zle namontované okná sa do basy nedostaneš, ale za zlé účtovanie si posedieť môžeš?....
..som sa rozbehla- sorry..
to pepsikova pls tmuto flame som sa chcel vyhnut, samozrejme sa ju mozem naucit, samozrejme si kazdy vazi svoju robotu to vobec nemalo byt temou mojej otazky takych uvah su tu miliony / alle ked uz si to nacala tak sa ta ja spytam aby bol flame :-) pouzivas pocitac v najvecsom navale sa zosype ty rychlo potrtebujes rozchodit PC, prides ku mne a ja ti poviem ze 33/ hod a preinstalacia + nasledne cinnosti odhadom 5 hod, chces mi povedat ze proste jednoducho budes akceptovat 165 eur, alebo sa posnazis zistit ci ta cena je ta spravna?? A tiez je rozdiel ci sa to pokazi jednej osobe uctovnicke alebo firme ktora ma uctovnikov 15 ma 3 servre, zalohovanie atd atd, A tiez ti poviem zac je toho loket :-)
Ale toto skutocne nemalo byt predmetom mojho dopytu tak ako si vazim pracu inych vazim si aj svoju preto sa pytam kolko to moze v tom mojom rozsahu dokladov stat ??
0 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

calawen Pozri príspevok
Niečo také ako prechod na sro nie je, sú to dva samostatné subjekty so samostatnými IČO aj DIČ...

ten link na cenník som dala len pre info, ako sa asi pohybuje priemer, samozrejme je možné účtovať aj za položku a v konečnom dôsledku je všetko závislé na dohode....
prosim kde najdem ten link?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lienocka001 Pozri príspevok
prosim kde najdem ten link?
http://www.porada.sk/t155260-cup-201...light=cenn%EDk

cena závisí aj od regionu, v ktorom podnikáš
0 0
cucpo cucpo

cucpo je offline (nepripojený) cucpo

Zita5 Pozri príspevok
Ak to nie je tajné , môžem sa spýtať akého predmetu činnosti sa účtovníctvo týka ?
konzultant ??
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

lienocka001 Pozri príspevok
prosim kde najdem ten link?
v príspevku č. 154 to bolo, ale len pre istotu znovu... http://www.porada.sk/t155260-cup-201...ok-2011-a.html
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

cucpo Pozri príspevok
konzultant ??
ak nevyužívaš auto na podnikanie, nebudú pre teba naozaj výhodnejšie paušálne výdavky ?
0 0
cucpo cucpo

cucpo je offline (nepripojený) cucpo

auto nemam v podnikani uz som o tom uvazoval kolega je na pausalnych ale tomu vobec nerozumiem, zaplatim stanovenu vysku dane z danoveho zakladu a nemusim viest ziadne papiere ??
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Presne tak, treba mať iba odložené vystavené faktúry (zdokladovanie príjmov) a úhrady poistného...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

cucpo Pozri príspevok
auto nemam v podnikani uz som o tom uvazoval kolega je na pausalnych ale tomu vobec nerozumiem, zaplatim stanovenu vysku dane z danoveho zakladu a nemusim viest ziadne papiere ??
No tak nejako tu je pomocná tabuľka ako to funguje http://www.porada.sk/t118512-pausal-...a-vydajov.html , pri paušalnych výdavkoch.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

cucpo Pozri príspevok
auto nemam v podnikani uz som o tom uvazoval kolega je na pausalnych ale tomu vobec nerozumiem, zaplatim stanovenu vysku dane z danoveho zakladu a nemusim viest ziadne papiere ??
Pri paušálnych výdavkoch nevedieš učtovníctvo.

Výdavkom bez preukazovania je 40 % zo zaplatených príjmov + zaplatené odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne.

Základ dane ešte znižuješ o nezd.časť na daňovníka (v roku 2010 sumu 4025,70 + príp. zaplatené živ. poistenie)
1 0
cucpo cucpo

cucpo je offline (nepripojený) cucpo

pls platca dph moze ist na pausalne vydavky ??
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

cucpo Pozri príspevok
pls platca dph moze ist na pausalne vydavky ??
ak je platitel DPH celý rok - nie.
1 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

cucpo Pozri príspevok
pls platca dph moze ist na pausalne vydavky ??
ZDP
§6
(10) Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, alebo daňovník, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z úhrnu príjmov uvedených v odsekoch 1 a 2 okrem daňovníka, ktorý má z týchto príjmov len príjmy z vykonávania remeselných živností podľa osobitného predpisu, 33) ktorý môže uplatniť výdavky vo výške 60 %. Ak daňovník s príjmami podľa odseku 3 nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty alebo je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z týchto príjmov. Ak daňovník uplatní výdavky podľa tohto odseku, v sumách výdavkov sú zahrnuté všetky daňové výdavky daňovníka okrem zaplateného poistného a príspevkov, ktoré je daňovník povinný platiť, ak toto poistné a príspevky neboli zahrnuté do základu dane v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach; toto poistné a príspevky si môže daňovník uplatniť vo výdavkoch v preukázanej výške. Daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.
3 0
cucpo cucpo

cucpo je offline (nepripojený) cucpo

Anja111 Pozri príspevok
ZDP
§6
(10) Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, alebo daňovník, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z úhrnu príjmov uvedených v odsekoch 1 a 2 okrem daňovníka, ktorý má z týchto príjmov len príjmy z vykonávania remeselných živností podľa osobitného predpisu, 33) ktorý môže uplatniť výdavky vo výške 60 %. Ak daňovník s príjmami podľa odseku 3 nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty alebo je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z týchto príjmov. Ak daňovník uplatní výdavky podľa tohto odseku, v sumách výdavkov sú zahrnuté všetky daňové výdavky daňovníka okrem zaplateného poistného a príspevkov, ktoré je daňovník povinný platiť, ak toto poistné a príspevky neboli zahrnuté do základu dane v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach; toto poistné a príspevky si môže daňovník uplatniť vo výdavkoch v preukázanej výške. Daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.
Dik za ochotu ale toto je na mna zlozite :-( myslel som ze je odpoved len ano alebo nie ??
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

cucpo Pozri príspevok
Dik za ochotu ale toto je na mna zlozite :-( myslel som ze je odpoved len ano alebo nie ??
http://www.porada.sk/1617329-post178.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať