Zavrieť

Porady

Zázraky prírody

Ako ináč nazvať to, čo sa práve odohráva okolo nás? Tohtoročná jar sa poriadne oneskorila, ale zameškané doháňa plnou parou.
Som už dosť stará, ale nepamätám si žeby rastlinky v minulosti vyklíčili takou rýchlosťou ako tohto roku. Majú velikánske listy a prekrásne voňavé kvety. Ako to, že vedia, že je už polovica mája a musia sa ponáhľať? Bola som dnes až do tmy v záhrade a neverila som vlastným očiam o koľko podrástli od rána. Vyberte sa do prírody, pozerajte sa dobre okolo seba a ukážte ten zázrak aj deťom.
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Simonka, ďakujem veľmi pekne za radu, ale ja ten program infraView nemám. Dala som ho aj do vyhľadávania a nie je nikde ani skrytý. Dá sa voľne odniekadiaľ stiahnuť?
.......
Už som našla, už som stiahla. Skúsila som pozrieť, aké máš Ty Simonka nastavenie a porovnala s mojim. ja totiž aj tak mám veľkosť súboru cca 20 kB. Dávala som ten istý rozmer, aký máš Ty, t.z. 100x75 pixcels. Rozdiel máme v Current directory index(v lište okienko vedľa P. Ty máš napr. 5/2 a ja 1/5. Neviem, či je to v tom a ak áno, neviem, kde to mám zmeniť. Nedá sa to prepísať.
Naposledy upravil Marína : 02.06.06 at 18:27
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Marína
Simonka, ďakujem veľmi pekne za radu, ale ja ten program infraView nemám. Dala som ho aj do vyhľadávania a nie je nikde ani skrytý. Dá sa voľne odniekadiaľ stiahnuť?
.......
Už som našla, už som stiahla. Skúsila som pozrieť, aké máš Ty Simonka nastavenie a porovnala s mojim. ja totiž aj tak mám veľkosť súboru cca 20 kB. Dávala som ten istý rozmer, aký máš Ty, t.z. 100x75 pixcels. Rozdiel máme v Current directory index(v lište okienko vedľa P. Ty máš napr. 5/2 a ja 1/5. Neviem, či je to v tom a ak áno, neviem, kde to mám zmeniť. Nedá sa to prepísať.
Evka to pri tom P tie číselká ukazujú počet momentálne otvorených priečinkov a poradie v akom sú otvorené.
Mohlo by to byť ešte v tom, keď ukladáš už zmenšenú fotku otvorí sa ti okno so súborom kde ho chceš uložiť. v tomto okne dolu na spodku máš tri prázdne rámčeky. treba ofajknúť Show options dialog. Vyskočí ti napravo menšie okienko tam si nastavíš kvalitu ( Save qaulity ) asi na 75%. Napíšem ti pre istotu čo mám ešte v tom okienku odfajkané asi štvrté okienko odhora Keep original EXIF data, Keep original IPTC data a Keep original JPG-Coment. Dúfam že to už bude OK. A toto už nie sú moje vedomosti to mi diktoval synátor. Ale takto sa to človek aspoň naučí.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

.......................................
Naposledy upravil Simonab : 24.05.07 at 11:05
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Na úpravu obrázkov odporúčam aj program XnView.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Simonka, ďakujem za rady, ale urobila som všetko, ako si mi kázala a ak ten obrázok tu prilepím, tak sa nedá otvoriť v zväčšenej forme. Kde zase robím chybu? Chcela som vám ukázať naše jazierka na chalupe. Máme ich šesť. Inak sú to kvalitné fotografie, ale tu v zmenšenej forme sú nanič. Len som Ti chcela ukázať, ako sa mi s tými obrázkami nedarí. Tvoje obrázky sú nádherné.
Lenka, aj Tebe ďakujem za radu.
Naposledy upravil Marína : 09.03.09 at 22:01
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Evka skús ešte tento spôsob úpravy fotky.Otvor si fotku.Hore na lište by si mala mať File,otvor,ďalej save as otvor.Ďalej tam budeš mať uložiť vo,ťukneš na šipku,máš ponuku,stlačíš JPG.Hore máš uložiť do-otvoriš najdeš si kde si fotku uložiš a stlačíš uložiť.Ďalej by si už vedela.Je to tak amatersky napísané,ale možno sa ti to podarí.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Evi máš tam malé rozlíšenie. Daj si 800x600. Máš tam len dákych 100x75 a preto to máš také malé.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

vema
Evka skús ešte tento spôsob úpravy fotky.Otvor si fotku.Hore na lište by si mala mať File,otvor,ďalej save as otvor.Ďalej tam budeš mať uložiť vo,ťukneš na šipku,máš ponuku,stlačíš JPG.Hore máš uložiť do-otvoriš najdeš si kde si fotku uložiš a stlačíš uložiť.Ďalej by si už vedela.Je to tak amatersky napísané,ale možno sa ti to podarí.
Vema, ďakujem, súbor nie je problém uložiť ako JPG, problém je vo veľkosti súboru.

Simonab
Evi máš tam malé rozlíšenie. Daj si 800x600. Máš tam len dákych 100x75 a preto to máš také malé.
Simonka, keď dám 800x600 tak súbor sa zmenší z 1710 kB na 134 kB a ak dám rozlíšenie 640x480 tak veľkosť súboru sa zmenší z 1910 kB na 81 kB pri 75% kvalite. Ďakujem Ti, že sa mi toľko venuješ.
Skúsim teraz prilepiť.
Dodatok:
Prešlo to, ale som prekvapená, lebo Richard píše, že pripojiť sa dá max.veľkosť u JPG 19,5 kB súbor a všetky moje obrázky majú veľkosť cca 500 kB(dala som kvalitu 100%). Simonka, Ty si moje . Zaslúži si to (ako hovorí Vlastička) pekný, maľovaný.
Obrázky_Jazierka u nás na chalupe. Máme tam aj rybičky. Tie menšie sú také krotké, že zobú potravu z ruky a keď len ukazovákom trošku "kmitám" na hladine vody, tak mi ho ozobávajú. Prilietajú k nám vážky, žabky vyhrávajú svoj koncert. Dobre sa tam relaxuje hlavne v podvečer. Hlava sa perfektne vyčistí od "blbých" myšlienok.
P.S.: Simonka, Tvoje obrázky sú nádherné. Prírodu máš veľmi rada, to sa z nich dá čítať. Chcela som Ťa poprosiť, či nemáš náhodou nevädzu a nezábudky. Tieto kvietky sú mojou srdcovou záležitosťou.
Naposledy upravil Marína : 09.03.09 at 22:01
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Evka nádhera. V takom prostredí by som dokázala presedieť hodiny. To je naozaj ten naj relax aký si viem predstaviť. Krása neviem sa vynadívať, budem si ich musieť stiahnuť do počítača.

Evi ja som si zase myslela, že môže mať obrázok len 200kB, aby som ho mohla stiahnuť na internet. Preto som ti písala, že 75% kvalitu. Ale ako vidím dá sa aj pri 100%. Takže nakoniec aj ja som zasa o niečo múdrejšia.
A tie nezábudky pohľadám aj nevädze by sme mali niekde mať.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Som rada, že sa Ti u nás páči. Je s tým síce veľká robota(to hlavne manžel), ale stojí to za to. Nad tými jazierkami máme studňu, vlastne je to studnička, lebo okraj vody siaha skoro až na úroveň zeme, preto sme si mohli dovoliť tých jazierok mať toľko, pretože voda sama do nich vyteká a preteká z jedného do druhého. A za tie kvietky Ti budem povďačná. Nevädzu som nevidela už ani neviem kedy.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Eva: nádhera. Naživo ešte krajšie. To sa len tak nevidí.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

No niečo som našla, ale nie je to celkom ono. Sú to staršie fotky, ešte sme len skúšali.
Dnes som trošku surfovala na internete, našla som toto, ak máte čas a chuť skúste pozrieť:http://www.nahuby.sk/sk/index.php
Naposledy upravil Simonab : 24.05.07 at 11:06
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Aj sa som niečo našla v lese......
hrib.jpg  
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zo záhradky:
kvetiny.jpg  
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Zita5
Aj sa som niečo našla v lese......
Zitka super a to kde také rastú? Žeby u vás v záhrade?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
To je zvláštny druh ....v lete je na záhrade ....v zime je vo vnútri a užíva teplo domova , ale má aj kamaráta ak sa mi podarí tak ho prilepím .......
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
To je môj záhradník "TONY"
Kopie (2) - trpaslik 1.jpg  
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

U nás stráži taký farebnejší, plaší vrabce.:p Mamka dlho protestovala proti nemu, ale nakoniec ho sama otcovi kúpila ako darček k výročiu sobáša. On po ňom túžil odkedy postavili dom a zasadili strom .
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IMG_5430.jpg
Zobrazení: 44
Veľkosť:  756.7 KB
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ten je krásny ........, ja mám ešte jedného ,ale musím ho zajtra odfotiť, potom priložím . Odfotím aj moju skalku... ..... Jazierko ešte len budeme budovať , Marína má krásne ....
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem Simonka za kvietky. Veľmi si ma potešila. Zitka, problém s jazierkami je v tom, že keď sa založia, musí sa pár rôčkov počkať, kým sa "usadia". Prajem Ti, aby sa vám zadarilo.
Naposledy upravil Marína : 09.03.09 at 22:03
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať