Zavrieť

Porady

ZMENA POISŤOVNE

Chcem sa spýtať neviete niekto aký je postup keď zamestnanec zmení poisťoňu /od nového roku k 01.01.2007/ čo musí zamestnávateľ urobiť do konca roka?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sonička
Chcem sa spýtať neviete niekto aký je postup keď zamestnanec zmení poisťoňu /od nového roku k 01.01.2007/ čo musí zamestnávateľ urobiť do konca roka?
Do konca roka nič. Až v novom roku pošle odvody do novej ZP.Doplním, ak je to úplne nová poisťovňa,v ktorej nie je prihlásený ako zamestnávateľ, tak v januári zašle prihlášku zamestnávateľa.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

Tweety
Do konca roka nič. Až v novom roku pošle odvody do novej ZP.Doplním, ak je to úplne nová poisťovňa,v ktorej nie je prihlásený ako zamestnávateľ, tak v januári zašle prihlášku zamestnávateľa.
netreba v starej poistovni podat odhlasku a v novej prihlasku zamestnavatela, aspon kvoli VS platby ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

duficek
netreba v starej poistovni podat odhlasku a v novej prihlasku zamestnavatela, aspon kvoli VS platby ?
Ak odchodom tohto jediného poistenca už žiadny iný nie je, tak je potrebné podať odhlášku, ale ak nie je to tak, a ostávajú tam zamestnanci naďalej, tak na odhlášku nie je dôvod.
0 0
sonička sonička

sonička je offline (nepripojený) sonička

A ku koncu roka netreba aby sme mi ako zamestnávateľ odhásili nášho zamestnanca z pôvodnej poisťovne ak k 01.01.2007 prihlásili do novej poisťovne najprv ako zamestnávateľ a potom aj zamestnanca?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Do 8. 1 2007 oznámi ZP, v ktorej poistný vzťah trval do 31. 12.2006, na tlačive Oznámenie zamestnávateľa o zamestnancovi pri zmene platiteľa poistného ukončenie povinnosti platenia odvodov.
Do 8. 1. 2007 oznámi ZP, v ktorej poistný vzťah vzniká k 1. 1. 2007 na vyššie uvedenom tlačive začiatok povinnosti platenia odvodov.
Do 8. 1. 2007 prihlásiť zamestnávateľa na tlačive Prihláška zamestnávateľa v prípade, ak ešte nie je registrovaný v ZP, v ktorej k 1. 1. 2007 vzniká povinnosť platenia odvodov za daného zamestnanca.
0 0
Vivalavita Vivalavita

Vivalavita je offline (nepripojený) Vivalavita

Tweety
Ak odchodom tohto jediného poistenca už žiadny iný nie je, tak je potrebné podať odhlášku, ale ak nie je to tak, a ostávajú tam zamestnanci naďalej, tak na odhlášku nie je dôvod.
Podľa mňa sa zamestnávateľ nemusí odhlasovať, ak tam aj nemá žiadneho zamestnanca.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

endrju
Čo všetko dokáže byrokracia.
Namiesto toho, aby si poisťovne medzi sebou "posunuli" všetky potrebné informácie, zamestnávateľ musí "vypotiť" 3 lajstrá.
To všetko len preto, že jeho zamestnanec sa rozhodol prepoistiť. Niečo je zhnité v štáte dánskom!!!
Načo chodiť tak ďaleko - už sme v únii a niečo je zhnité aj v štáte slovenskom.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Vivalavita
Podľa mňa sa zamestnávateľ nemusí odhlasovať, ak tam aj nemá žiadneho zamestnanca.
Ak sa zamestnávateľ neodhlási zdravotné poisťovne žiadajú mesačné výkazy.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

tuta
Ak sa zamestnávateľ neodhlási zdravotné poisťovne žiadajú mesačné výkazy.
A to aj napriek tomu, že už v evidencii nemajú u takéhoto zamestnávateľa žiadneho zamestnanca.... smutné ... a hrozne papierové...
0 0
Vivalavita Vivalavita

Vivalavita je offline (nepripojený) Vivalavita

Odo mňa to zatiaľ žiadna ZP nežiadala.
Pozrela som si všetky povinnosti, ktoré mi vyplývajú ako zamestnávateľovi voči ZP a nikde som nenašla, že pri odhlásení zamestnanca, by som mala posielať nulové výkazy.

Pripojíte mi niekto § podľa ktorého mi takáto povinnosť vyplýva zo zákona?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
endrju
Niečo je zhnité v štáte dánskom!!!
Something is rotten in State of Denmark. Originally by William Shakespeare.
Nedalo mi napísať to v originále, len aby som zdôraznil, že v tomto našom štáte je to niekedy aj 2-krát.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

pre Slovensko ale bohuzial plati :
VSETKO je zhnite v state Slovenskom....to povedal optimista...
0 0
Vivalavita Vivalavita

Vivalavita je offline (nepripojený) Vivalavita

tuta
Ak sa zamestnávateľ neodhlási zdravotné poisťovne žiadajú mesačné výkazy.
Zatiaľ mám odpoveď len z jednej ZP:

"Dobrý deň,

dovoľujem si odpovedať na Vašu otázku:

akonáhle nemáte vo Vašej firme zamestnaného ani jedného zamestnanca s našou zdravotnou poisťovňou, nemusíte sa odhlasovať, ani zasielať nulové výkazy. U nás sa odhlásením posledného zamestnanca ukladáte ako Ukončená činnosť. Akonáhle budete mať zamestnanca s našou poisťovňou, nemusíte sa znovu ako zamestnávateľ nahlasovať, nahlásite len svojho zamestnanca.

Prajem krásny deň

Renáta Vojtechovská
Zákaznícky servis
DÔVERA zdravotná poisťovňa, a. s.
Generálne riaditeľstvo
Čulenova 5, P. O. BOX 226
810 00 Bratislava "
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Mne prišla zo SZP táto odpoved:

"Dobry den,

pri zmene zdravotnej poistovne staci ak poslete postou oznamenie o platitelovi na daneho zamestnanca. A tak isto predchadzajucej poistovni oznamit ukoncenie.

S pozdravom
Register poistencov"
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Ja mám odpoveď od ZP Apollo:
Dobrý deň,
Ak odhlásite posledného zamestnanca - nášho poistenca, nemusíte sa ako platiteľ odhlasovať ani posielať nulové výkazy.
Ľ. Snopko
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

No veď skúste sa spýtať vo Všeobecnej... odpoveď pravdepodobne písomnú ani vôbec nedostanete...
A ak áno, určite bude iná ako z ostatných poisťovní. Žiaľ, práve Všeobecná má najviac poistencov a preto je i najčastejšie spracovávaná. Určite tie nulové výkazy vyžadujú - aspoň teda vyžadovali začiatkom tohto roka. Robila som ich.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
U nás je tiež podobná dilemma, avšak mňa by zaujímala iná vec. Nevie niekto, kde sa nájdu tlačivá (prihlášky,odhlášky,atď) do poisťovne UNION? Máte skúsenosť?

Ďakujem.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
union už hodil tlačivá na svoju stránku, už som obháňala aj FormEdik, aby to tam dali....
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
keď už sa bavíme o zmene poisťovní...vie niekto ako bude vyzerať fúzia Dôvery so Sideriou? čo nás chudákov čaká? zatiaľ som sa nedopátrala postupu...
0 0
Jana3 Jana3

Jana3 je offline (nepripojený) Jana3

Ahojte,
viete mi poradiť, či zamestnávateľ nahlasuje do zdravotnej poisťovne zmenu zdravotnej poisťovne zamestnanca /od 1.1./?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať