Zavrieť

Porady

Zimné pneumatiky a auto na leasing - odpisy

Veľa som toho o leasingu prečítala, ale odpoveď na môj problém som nenašla. Šéf obstaral auto na lizing a súčasne mimo lizingu nakúpil do auta navigačný systém a zimné pneumatiky. Neviem, či to mám považovať za technické zhodnotenie auta, teda pripočítať k OC auta a odpisovať, alebo tieto položky zaradiť hneď priamo do nákladov, keďže sú nižšie ako 30 tis.? Ale potom by som to odpisovala až 48 mesiacov! Prosím, prosím veľmi pekne - poraďte!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Auto na lizing ste si zaradili do majetku firmy, lizingove splatky uctujete ako vydavky OZD. Nie je to TZ, keby ste chceli vykonat TZ k automobilu, musi Vam lizingovka dat na TZ suhlas (islo by napr. alarm, airbegy, stresne okno .... vsetko co by ste v aute zhodnotili). Vydavky na zimne pneumatiky su vydavkom OZD, auto treba v zime prezut. Vydavky na GPS tiez Vasim VOZD, pokial nie su viac ako 30 000? Sk, vtedy by ste GPS odpisovali, a na ten by urcite nebol potrebny suhlas od lizingovky, pretoze to mozete vymontovat a v aute nic nezmenite, prip. pouzit do ineho automobilu.

    jaja37 je offline (nepripojený) jaja37

    jaja37
    Aj som si to tak myslela, len som sa chcela ubezpečiť. Veľmi pekne ďakujem, už druhý deň znova listujem v porade a hľadám odpoveď.... pomohla ste mi, dobrí ľudia ešte žijú...!!!!

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Prosím poradiť, ako by ste účtovne a daňovo riešili:
    1. montáž defenlocku do auta kúpeného "na lízing" - (lízing ešte neskončil),
    2. montáž vyhrievaných sedadiel to tohoto auta,
    3. opravu v servise:
    a) poškodenie laku - oprava
    b) poškodenie auta haváriou a následná oprava v servise.

    Moje riešenie by bolo:
    1. - VOZD bez súhlasu leasing. spoločnosti
    2. - TZ auta, vyžiadať si súhlas, výšku TZ priradiť k Oc auta (k istine a spolu
    doodpisovať.
    3a) - VOZD - oprava a údržba auta
    3b) - vyžiadať si súhlas leasing. spoločnosti - vec doriešiť na poisťovni -
    ak faktúru zaplatí priamo servisu poisťovňa, do VOZD si dám len
    spoluúčasť.
    Ďakujem za Váš názor a posúdenie

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Janca Pozri príspevok
    Prosím poradiť, ako by ste účtovne a daňovo riešili:
    1. montáž defenlocku do auta kúpeného "na lízing" - (lízing ešte neskončil),
    2. montáž vyhrievaných sedadiel to tohoto auta,
    3. opravu v servise:
    a) poškodenie laku - oprava
    b) poškodenie auta haváriou a následná oprava v servise.

    Moje riešenie by bolo:
    1. - VOZD bez súhlasu leasing. spoločnosti
    2. - TZ auta, vyžiadať si súhlas, výšku TZ priradiť k Oc auta (k istine a spolu
    doodpisovať.
    3a) - VOZD - oprava a údržba auta
    3b) - vyžiadať si súhlas leasing. spoločnosti - vec doriešiť na poisťovni -
    ak faktúru zaplatí priamo servisu poisťovňa, do VOZD si dám len
    spoluúčasť.
    Ďakujem za Váš názor a posúdenie
    1,2 by som dala dokopy, ako TZ, ak je cena vyššia ako 30 tis. sk (aj defendlock, je tam montáž, nie je to samostatnou hnuteľnou vecou.) Požiadala by som o súhlas lizingovku..
    3.riešenie ako vy

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Betka dík za rýchlosť v tak "vysokom termíne".
    Takže, ak som dobre porozumela:
    - súhlas leas. spoločnosti máme, takže bod 1,2 dokopy s DPH nie je viac ako 30.000 Sk, t.j. môže ísť jednorázovo do nákladov,
    - problém však nastal pri bode 3b) - klient dal opraviť auto bez súhlasu leasingovej spoločnosti. Snáď sa podarí vybaviť "dodatočný súhlas".

    Zimné pneumatiky a auto na leasing - odpisy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.