Zavrieť

Porady

Veľkonočná inšpirácia

Ahojte poraďáci, posielam Vám inšpiráciu na veľkonočné pečenie.
Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
jana007 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, posielam Vám inšpiráciu na veľkonočné pečenie.
Ďakujem.

Oceňujem, že je to s obrázkami
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Okrem sladkého pečenia tu mám pre Vás aj niečo "na slano":

VEĽKONOČNÁ STUDENÁ MISA


4 varené vajíčka
200 g tvrdého syra
100 g masla
125 g tvarohu
4 strúčiky cesnaku
mleté čierne korenie
soľ
žltá a červená paprika
pažítka

Nastrúhame vajíčka, pridáme tvrdý syr, tvaroh, cesnak, maslo. Osolíme a okoreníme. Tvarujeme guličky a obaľujeme ich v nakrájanej žltej alebo červenej paprike alebo v nakrájanej pažítke.
Na misu dáme hlávkový šalát, naň uložíme rozpolené vajcia uvarené na tvrdo a polejeme ich majonézou. K vajíčkam pridáme aj farebné guličky.

Vyzerá to dobre, a je to aj chutné !
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Vďaka za najlepšie recepty Sladký život.Určite vyskúšam.
Naposledy upravil adi11 : 25.03.07 at 12:38
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Neviem či sa mi to podarí pridať, ale chcem sa pochváliť. Nevesta mala narodeniny a môj syn jej upiekol takúto krásnu tortu.
P1011342.jpg  
3 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
jana007 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, posielam Vám inšpiráciu na veľkonočné pečenie.
trošku budem . Páči sa mi ako u nás na Slovensku každý- každého pozná. Tieto recepty som dostala aj ja mailom. Tak som ich preposielala , nech aj ostatní moji známi majú inšpirácie a teraz stretávam tento dokument aj tu na porade, pričom som presvedčená, že janu007 nepoznám, alebo predsa?
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

tak, a velka noc je za dverami a akosi sa tu nepise o "velkonocnom syrku", ktory by som rada upiect. Problem mam vsak v tom, ze zatial sme nenasli cerstve drozdie v obchode. Mate niekto skusenost so susenym? Pripadne recept na tento syrek /masovy-bocik, vajcia,sendvic..atd/ v roznych kombinaciach? Tuna zatial bocik neviem zohnat, ale vraj ma jedna slovenka daku slaninku, tou by to mozno slo nahradit, len to cerstve drozdie mi zatial chyba...kto ma skusenost? alebo kto ma zdravsi recept na takyto dlhopeceny mastny /mnam/ velkonocny kolac k sunke??
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ekin Pozri príspevok
tak, a velka noc je za dverami a akosi sa tu nepise o "velkonocnom syrku", ktory by som rada upiect. Problem mam vsak v tom, ze zatial sme nenasli cerstve drozdie v obchode. Mate niekto skusenost so susenym? Pripadne recept na tento syrek /masovy-bocik, vajcia,sendvic..atd/ v roznych kombinaciach? Tuna zatial bocik neviem zohnat, ale vraj ma jedna slovenka daku slaninku, tou by to mozno slo nahradit, len to cerstve drozdie mi zatial chyba...kto ma skusenost? alebo kto ma zdravsi recept na takyto dlhopeceny mastny /mnam/ velkonocny kolac k sunke??
Evka ahoj, kde si ? Tu či tam ... ???
Prajem všetko dobré
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
ekin Pozri príspevok
tak, a velka noc je za dverami a akosi sa tu nepise o "velkonocnom syrku", ktory by som rada upiect. Problem mam vsak v tom, ze zatial sme nenasli cerstve drozdie v obchode. Mate niekto skusenost so susenym? Pripadne recept na tento syrek /masovy-bocik, vajcia,sendvic..atd/ v roznych kombinaciach? Tuna zatial bocik neviem zohnat, ale vraj ma jedna slovenka daku slaninku, tou by to mozno slo nahradit, len to cerstve drozdie mi zatial chyba...kto ma skusenost? alebo kto ma zdravsi recept na takyto dlhopeceny mastny /mnam/ velkonocny kolac k sunke??
Ak chceš, skočím ti kúpiť do METRa, tam majú aj chlebové...?
Ale áno, dá sa syrek robiť aj zo sušeného droždia, ale z kvalitného...
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

kde by som bola, v krajine zazrakov, kde je vcera a u vas zajtra
takze uz len zistit, co je kvalitne susene drozdie...a ci ho treba len tak potrusit alebo rozmocit......
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
ekin Pozri príspevok
kde by som bola, v krajine zazrakov, kde je vcera a u vas zajtra
takze uz len zistit, co je kvalitne susene drozdie...a ci ho treba len tak potrusit alebo rozmocit......
Daj si urobiť kvások : mliečko - teplé, lyžičku cukru, droždie, dobre premiešaj a nechaj na teplom mieste nabehnúť do penista. Dúfam, že sa ti vydarí, potom zakrič cez okno keď budeš mať hotové, prídeme oprobovať!
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

to asi najprv pridu hasici, co dym z truby pojde...co si z domu pamatam, mast smrdela este cely den...a tu su na dym haklivi...a potom zacnem kricat, aby ste ma poculi a zbehnu sa vsetci sikmooki, bo ti sa najviac ohna boja....a slovac si to zlize, lebo bude jest, co ja napeciem a mojmu priudenemu zatovi to bude jedno, lebo to este nikdy nejedol, takze nebude vediet, ako to ma vyzerat a ako to ma chutnat a ako ho poznam, aj tak tam da kecup..
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Nemá niekto recept na dobrý ananásový zákusok, taký s plnkou z čajového masla? Mám chuť si dnes poobede upiecť...
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
ekin Pozri príspevok
to asi najprv pridu hasici, co dym z truby pojde...co si z domu pamatam, mast smrdela este cely den...a tu su na dym haklivi...a potom zacnem kricat, aby ste ma poculi a zbehnu sa vsetci sikmooki, bo ti sa najviac ohna boja....a slovac si to zlize, lebo bude jest, co ja napeciem a mojmu priudenemu zatovi to bude jedno, lebo to este nikdy nejedol, takze nebude vediet, ako to ma vyzerat a ako to ma chutnat a ako ho poznam, aj tak tam da kecup..
len aby som si na toto nespomenula pri pečení, lebo od smiechu padnem do pekáča
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

myslis na ten kecup? neboj...pomaly si ho uz dava aj na sulance so struhankou, akurat minule zistil, ze bez kecupu je to lepsie :-}
0 0
mbclo mbclo

mbclo je offline (nepripojený) mbclo

Recept na mäsový syrek prevzatý z denníka Korzár 1. 4. 2005.
Mäsový syrek

Potrebujeme: 1 kg bravčového pliecka, 10 vajec, 2 strúčiky cesnaku, soľ, čierne korenie, zázvor, droždie (1 kocka), petržlenová vňať.
Postup: Mäso pomelieme (1), pridáme cesnak, surové vajcia, koreniny a všetko premiešame (2). Medzitým si pripravíme kvások (1/2 dcl vlažnej vody, 1 ČL cukru, do toho droždie a necháme trošku vykysnúť). Kvások vlejeme do mäsa (3), zmiešame a necháme ešte 20 minút podkysnúť. Jenské sklo (misu) vymastíme, mäsovú zmes do nej vlejeme (4) a dáme do rúry zapiecť na 50 - 60 min pri 180 stupňoch. Ešte teplé vyklopíme.

Rada: Mäso do syrka musí mať izbovú teplotu, aby s droždím trošku nakyslo. Namiesto čerstvého droždie môžeme pridať droždie sušené, ktoré môže priamo zamiešať do zmesy a tak nechať nakysnúť.

Všeobecne je najlepšie - má najlepšie kypriace schopnosti sušené droždie s modrou lastovičkou "saf-instant", á 10 g, od francúzskeho výrobcu "S. I. Lesaffre, Marcq, France".
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mbclo Pozri príspevok
Recept na mäsový syrek prevzatý z denníka Korzár 1. 4. 2005.
Mäsový syrek

Potrebujeme: 1 kg bravčového pliecka, 10 vajec, 2 strúčiky cesnaku, soľ, čierne korenie, zázvor, droždie (1 kocka), petržlenová vňať.
Postup: Mäso pomelieme (1), pridáme cesnak, surové vajcia, koreniny a všetko premiešame (2). Medzitým si pripravíme kvások (1/2 dcl vlažnej vody, 1 ČL cukru, do toho droždie a necháme trošku vykysnúť). Kvások vlejeme do mäsa (3), zmiešame a necháme ešte 20 minút podkysnúť. Jenské sklo (misu) vymastíme, mäsovú zmes do nej vlejeme (4) a dáme do rúry zapiecť na 50 - 60 min pri 180 stupňoch. Ešte teplé vyklopíme.
Rada: Mäso do syrka musí mať izbovú teplotu, aby s droždím trošku nakyslo. Namiesto čerstvého droždie môžeme pridať droždie sušené, ktoré môže priamo zamiešať do zmesy a tak nechať nakysnúť.

Všeobecne je najlepšie - má najlepšie kypriace schopnosti sušené droždie s modrou lastovičkou "saf-instant", á 10 g, od francúzskeho výrobcu "S. I. Lesaffre, Marcq, France".
Robím to aj ja, voláme to baba,mäsko si predvarím, a namiesto kvásku pridám za lyžičku sódy bikarbóny. Je to ľahšie stráviteľné, ako s kváskom . Je to mňam, mňam. Na vrch ešte pred pečením naukladám slaninku.
Naposledy upravil Tweety : 28.03.07 at 08:51
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ja tiež mäso(br. plece a aj trochu údeného z už uvarenej šunky) chvíľku povarím. Nedávam celé vajcia, ale žĺtky a sneh z bielkov. Na 1 kg mäsa 10 jednodňových žemlí namočených vo vývare zo šunky alebo vo vode a vyžmýkaných. Zázvor nedávam, len soľ a čierne mleté korenie. Droždia len štipku a veľa zeleného petržlenu. Piecť dávam na masťou vymastený pekáč a vysypaný strúhankou. U nás sa to volalo "polnina"(plnka).
Dodatočne pridané:
Ešte robím "syrek". 12 - 15 vajec(podľa toho, akú chcete mať hustotu) rozšľahám(najlepšie šľahačom, vajcia s mliekom sa musia spojiť) v 1l plnotučného mlieka, štipkou soli(nemá byť slaný) a korenia. Pomaly varím na slabom plameni za stáleho miešania, až sa vajcia vyzrážajú a ostane skoro priesvitná srvátka. Môže sa pridať aj zelený nasekaný petržlen. Na cedilo položím utierku, vylejem budúci syrek a na utierke zaviažem 2x krížom po 2 rohy. Nad syrkom ešte utierku previažem šnúrkou, aby pekne držal tvar. Utierku niekam zavesím na balkóne, podložím hrncom a nechám stekať od večera do rána.
Naposledy upravil Marína : 28.03.07 at 09:40 Dôvod: textové úpravy
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Marína Pozri príspevok
Ja tiež mäso(br. plece a aj trochu údeného z už uvarenej šunky) chvíľku povarím. Nedávam celé vajcia, ale žĺtky a sneh z bielkov. Na 1 kg mäsa 10 jednodňových žemlí namočených vo vývare zo šunky alebo vo vode a vyžmýkaných. Zázvor nedávam, len soľ a čierne mleté korenie. Droždia len štipku a veľa zeleného petržlenu. Piecť dávam na masťou vymastený pekáč a vysypaný strúhankou.
Primomenula si mi Evka, že som zabudla na tie žemle.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Ja robím tiež takú plnku ako Marína. už sa na ňu teším - mňamky.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Tiež budem robiť ten mäsový...ten som robila viac krát....len toho klasického "žltého" sa bojím, lebo ten budem robiť prvý krát...

...moja váha sa ešte nestihla spamätať z Vianoc a o chvíľu je tu Veľká noc???....to zas "nem dopadne dobre"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať