Zavrieť

Porady

koláč zo Šarmu

ahojte poraďáci. Neviete niekto recept na koláč, ktorý bol aj uverejnený v časopise Šarm (neviem ako sa volá), ale ide doň nutela, BB-keksy a navrch šľahačka. Jedla som ho u mojej známej a chcela by som ho vyskúšať. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    mambi, ak počkáš do zajtra, donesiem recept.

    Je fantastický, len je ho málo. Robila som ho na maličkom plechu, cca formát A4. Cestíčko bolo tak na 2 cm.

    Teraz som ho videla aj v nejakom inom časopise, ale neviem v akom.
    Takže, ak ho nikto nenájde, zajtra ho prilepím.

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    mambi Pozri príspevok
    ahojte poraďáci. Neviete niekto recept na koláč, ktorý bol aj uverejnený v časopise Šarm (neviem ako sa volá), ale ide doň nutela, BB-keksy a navrch šľahačka. Jedla som ho u mojej známej a chcela by som ho vyskúšať. Ďakujem.
    Je to tento?

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Vyzerajú zaujímavo, ale v tomto v Šarme bola nutela vymiešaná tuším s maslom a bola vlastne súčasťou toho krému.
    BeBe keksy boli máčané v rume.

    mambi je offline (nepripojený) mambi

    mambi
    marek15, ďakujem za recept, ale myslela som tie, čo píše AlaNR. Ala, nemáš ho náhodou odpísaný?

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Tak tu je ten krásavec.

    Ako som už spomínala, je to ho málo, takže doporučujem buď malý plech alebo dvojitú dávku.
    Inak, neviem prečo, čokoláda, ktorá mala byť v šľahačke sa mi trošku rozpustila, takže horná plnka bola trošku hnedá a nie biela, asi by som to radsej celé čokoládou len posypala...

    mambi je offline (nepripojený) mambi

    mambi
    ďakujem, už som sa k nemu včera dopátrala. Cesto je trošku inakšie: 5 vajec, 120 g kryšt. cukru, 200 g polohrubej múky, 3 čl kypriaceho prášku, 3 pl oleja, ostatok je taký istý.
    Takže ešte raz vďaka.
    Nedeľné poobedie strávime pri šálke kávy a super nugátových rezoch.

    Simonab je offline (nepripojený) Simonab

    Simonab
    mambi Pozri príspevok
    ďakujem, už som sa k nemu včera dopátrala. Cesto je trošku inakšie: 5 vajec, 120 g kryšt. cukru, 200 g polohrubej múky, 3 čl kypriaceho prášku, 3 pl oleja, ostatok je taký istý.
    Takže ešte raz vďaka.
    Nedeľné poobedie strávime pri šálke kávy a super nugátových rezoch.
    Môžme sa pozvať? Prilep potom fotku ako vyzeral zákusok. Vyskúšam aj ja.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Simonka, to je taká dobrá kombinácia ingrediencií, že by to chutilo aj keby si si odkusávala z cesta, zajedala krémom so šľahačkou a zapíjala rumom....

    Ste ma ale napačmali, asi ho znovu spravím

    liduska je offline (nepripojený) liduska

    liduska
    mambi Pozri príspevok
    ďakujem, už som sa k nemu včera dopátrala. Cesto je trošku inakšie: 5 vajec, 120 g kryšt. cukru, 200 g polohrubej múky, 3 čl kypriaceho prášku, 3 pl oleja, ostatok je taký istý.
    Takže ešte raz vďaka.
    Nedeľné poobedie strávime pri šálke kávy a super nugátových rezoch.
    Prosím ťa na ako veľkom plechu si piekla cesto?

    mambi je offline (nepripojený) mambi

    mambi
    ahoj liduska, ešte som ho nepiekla, až zajtra, ale keď sa pýtaš na veľkosť plechu, určite väčší ako písala AlaNR, taký maličký o veľkosti A4 ani nemám. Keď spravíš cesto z 5 vajec, ako som písala, tak ti stačí klasický na akom pečieš aj všetky ostatné.

    Jana G. je offline (nepripojený) Jana G.

    Jana G.
    Ahojte,
    uvedený zákusok je fantastický a mal úspech. Ale ja som nedala na vrch šľahačku ale ja si robím šľahačkový krém, ktorý je lepší a aj vydrží.
    4 dcl mlieko
    200 g cera
    80 g maslo
    3 lyžice práškový cukor
    1 vanilkový cukor
    Toto všetko dať do nádoby a nahriať, aby sa maslo rozpustilo ale pozor nesmie to vrieť. Preliať to do mixéra a pridať 1 žĺtok. Toto spolu mixovať cca 3 minúty.
    Na druhý deň preliaať do miešača a urobí sa hustý šľahačkový krém, ktorý už iba na tento zákusok natriem a nastrúham čokoládu.
    Prajem dobrú chuť.

    Iveta171 je offline (nepripojený) Iveta171

    Iveta171
    AlaNR Pozri príspevok
    Tak tu je ten krásavec.

    Ako som už spomínala, je to ho málo, takže doporučujem buď malý plech alebo dvojitú dávku.
    Inak, neviem prečo, čokoláda, ktorá mala byť v šľahačke sa mi trošku rozpustila, takže horná plnka bola trošku hnedá a nie biela, asi by som to radsej celé čokoládou len posypala...

    Piekla som ho cez veľkonočné sviatky, len cesto som zmenila:
    4 vajcia, 25 dkg práš. cukor, 1 vanilka, 1,25 ml mlieka, 1,25 ml oleja, 30 dlg polohrubá múka, pol prášku do pečiva - dala som to na plech trocha väčší ako je A4+A5 spolu. Smotanu na šľahanie som použila rastlinnú - je tuhšia, lepši drží.
    Bol vynikajúci, každému chutil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.