Zavrieť

Porady

ceny nehnutelnosti

v realitke ma dnes postrasili ze od 1.9. pojdu ceny nehnutelnosti o 20% hore. nevidim na to nijaky dovod, asi ma len chceli postrcit. alebo sa nieco chysta ?
Usporiadat
ramari ramari

ramari je offline (nepripojený) ramari

neviem ci sa nieco chysta, ale ceny nehnutel. idu hore kazdym dnom, aj ked to nie az tak vidno, a vsimneme si to az po nejakom case. napr. cena bytov v ba stupla za cca 3 roky viac ako o polovicu hlavne co sa tyka mens. tj. garz. a jednoizbaky
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
retko retko

retko je offline (nepripojený) retko

to je jasne, v mojej lokalite to tiez stupa. tak este jedna otazka: kedy sa predava najviac nehnutelnosti resp. kedy sa predavaju najlepsie - kedy je sezona ?
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Ja by som povedal, ze sezona je stale...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Idu hore, bublina rastie a mozno raz splasne ako americky hypotekarny trh. Ako znie vyssie uvedeny prispevok od Slavici, ze pravdepodobne ludia investuju volne prostriedky do nehnutelnosti miesto do dochodkoveho zabezpecenia, je to možné. Dokonca si na kupu nehnutelnosti pozicaju od banky, pricom maju kde byvat. Som naozaj zvedavy, kedy sa to prepadne. A to je iste, ze raz ano.
0 0
aquila2 aquila2

aquila2 je offline (nepripojený) aquila2

od 1.9. treba hlasit najomnikov.. co bude teoreticky a zrejme aj prakticky tlacit na ceny najmov.. kedze kvantum najmov na SK je ehm kusok v sedej az ciernej zone
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
aquila2 Pozri príspevok
od 1.9. treba hlasit najomnikov.. co bude teoreticky a zrejme aj prakticky tlacit na ceny najmov.. kedze kvantum najmov na SK je ehm kusok v sedej az ciernej zone
Ceny najmov posledne obdobie klesa. Vela ludi kupuje nehnutelnost nie na svoje byvanie, ale za ucelom investicie ako takej a potrebuju to prenajat. Tak vznika prebytok ponuky. Nie som si isty, ci 1.9.2007 budu rast ceny prenajmu.
0 0
aquila2 aquila2

aquila2 je offline (nepripojený) aquila2

nehovorim, ze pojdu hore, len tu je dovod

najmy sa skor ustalili na istej cenovej hladine .. a klesaju len v zlych lokalitach, v dobrych mierne idu hore
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

aquila2 Pozri príspevok
od 1.9. treba hlasit najomnikov.. co bude teoreticky a zrejme aj prakticky tlacit na ceny najmov.. kedze kvantum najmov na SK je ehm kusok v sedej az ciernej zone
A kam treba hlasit tych najomnikov? Co to ma spolocne s ciernou ekonomikou? To je predsa skor povinnost priznat v danovom priznani prijem z prenajmu a v kompetencii to ma DU. Ake dalsie hlasenie mas na mysli?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

misomiso Pozri príspevok
A kam treba hlasit tych najomnikov? Co to ma spolocne s ciernou ekonomikou? To je predsa skor povinnost priznat v danovom priznani prijem z prenajmu a v kompetencii to ma DU. Ake dalsie hlasenie mas na mysli?
... bolo to nedávno v "SME" ...bude sa musieť hlásiť prenájom , pridelia ti nejakú kartu s číslom a budeš ako "ostro sledované vlaky" nechce sa mi to už hladat, ale bolo to pár dni dozadu...
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Zrejme ste mysleli toto:

http://www.porada.sk/t55769-pozor-registracia.html
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
slavica Pozri príspevok
... jednoznačne je investícia do nehnuteľnosti istejšia ako do akýchkoľvek sporení,
Ano, kazda investicia ina ako do bankoveho vkladu by mala priniest vyssi vynos, ale plati pravidlo, ze investicia, kde sa ocakava vyssi vynos je sucasne aj rizikovejsia. Neviem, co tym myslis "istejšia". Pre mna je istota vtedy, ze ak mam 2 miliony a vložim to do banky a pridem o mesiac, ze mi to vyplatia na pockanie. Ak investujes do nehnutelnosti a chces okamzitu likviditu, tak to dajako nejde dohromady.
Tu by sme mohli rozobrat pokles dochodkovej jednotky Aegonu pri rastovom fonde, ktrory az donedavna bol nadstatndartne vysoky. Hned pri krize americkeho hypotekarneho systemu, im kurz poklesol. Jedine vysvetlenie je, ze Aegon v rastovom fonde mal znacne investicie v akciach na americkom trhu. Nieco podobne uz bolo zaciatkom roka. Ak si precitas tento clanok, urcite ti pomoze pochopit hranicu rizika a bezpecnost investovania: http://dev.soyamedia.com/aegon/?idpg=137&idmd=1



slavica Pozri príspevok
...
ani systém dôchodkového zabezpečenia ako je u nás , už dávno v iných krajinách nefunguje. A ja osobne sa vôbec na tento náš systém nespolieham... aj keď bohužiaľ musim doň prispievať so zákona a neverím mu
On bol zle nastaveny od skoncenia II.svetovej vojny. Ja mam do dochodku asi 20 rokov, ale vstupil som do kapitalizacneho piliera. Ono sa kludne moze stat, ze prave o tych 20 rokov nejaky cvok vo vlade povie, ze niet penazi a zite si deduskovia a babicky z coho chcete. Alebo zvysia odvodove zatazenie pre vtedy aktivne pracujucich?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

slavica Pozri príspevok
... jednoznačne je investícia do nehnuteľnosti istejšia ako do akýchkoľvek sporení
Cena nehnuteľnosti ako každý tovar stúpa vtedy ak je dopyt vyšší ako ponuka, pri prevahe ponuky klesá. Tak by som sa zamyslel že ak sociálny systém bude mať o 20 rokov problémy kvôli klesajúcemu počtu ľudí či sa to náhodou nedotkne aj nehnuteľností
0 0
shureido shureido

shureido je offline (nepripojený) shureido

Nu ludia nepotesili ste ma svojimi prispevkami. 9 rokov som v BA v podnajme a ked uz konecne to vyzera ze by mi dali nejaku hypoteku na malicku garzonku tak zistim ze stoji 2,0 mil. Tak som zase na zaciatku. to vyzera ze budem na podnajme este 30 rokov. Ta umelo nafuknuta cena realitnymi kancelariami by uz konecne mohla zacat klesat a nie stale stupat....ale ked sem bude chodit stale tak vela novych "zahranicnych" co maju kupnu silu na tieto ceny, tak sa toho asi nedozijeme...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
shureido Pozri príspevok
Nu ludia nepotesili ste ma svojimi prispevkami. 9 rokov som v BA v podnajme a ked uz konecne to vyzera ze by mi dali nejaku hypoteku na malicku garzonku tak zistim ze stoji 2,0 mil. Tak som zase na zaciatku. to vyzera ze budem na podnajme este 30 rokov. Ta umelo nafuknuta cena realitnymi kancelariami by uz konecne mohla zacat klesat a nie stale stupat....ale ked sem bude chodit stale tak vela novych "zahranicnych" co maju kupnu silu na tieto ceny, tak sa toho asi nedozijeme...
Nemyslim, ze za velkymi cenami su realitky. Bratislava a okolie je pritazlive koli moznosti sa zamestnat. Mladi ludia opustaju ine casti slovenska (tam sa da kupit nehnutelnost za zlomok ceny v BA). Podla mna by mohli byt ceny v BA predsa len nizsie, ak by sa volne prostriedky za kazdu cenu neinvestovali do nehnutelnosti. Nasi zahranicny partneri tvrdia, ze sa to "vysponuje" k okamihu prijatia eura, potom to splasne a rast cien uz bude podstatne miernejsi. Urcite nie 10 ci 20% rocne.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

tu je ten članok :
http://www.sme.sk/c/3439890/Prenajim...sa-hlasit.html
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

bepo Pozri príspevok
Cena nehnuteľnosti ako každý tovar stúpa vtedy ak je dopyt vyšší ako ponuka, pri prevahe ponuky klesá. Tak by som sa zamyslel že ak sociálny systém bude mať o 20 rokov problémy kvôli klesajúcemu počtu ľudí či sa to náhodou nedotkne aj nehnuteľností
... horšie ak ti nezostane ani socialny systém a nebudeš mať ani nehnuteľnosť
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Tu je ten článok:

http://www.sme.sk/c/3439890/Prenajim...sa-hlasit.html
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Kolki to priznaju?
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
duves Pozri príspevok
Idu hore, bublina rastie a mozno raz splasne ako americky hypotekarny trh. Ako znie vyssie uvedeny prispevok od Slavici, ze pravdepodobne ludia investuju volne prostriedky do nehnutelnosti miesto do dochodkoveho zabezpecenia, je to možné. Dokonca si na kupu nehnutelnosti pozicaju od banky, pricom maju kde byvat. Som naozaj zvedavy, kedy sa to prepadne. A to je iste, ze raz ano.
Každopádne súhlasím s Duves-om. Je to bublina. Dosť sledujem túto oblasť. Všimla som si, že keď sa v médiách husto objavujú články a informácie o náraste cien, následne zaručene začnú rásť. Aj napriek tomu, že na našom trhu nie je rovnováha medzi dopytom a ponukou (tá je neporovnateľne vyššia oproti dopytu). Sama som zvedava, kedy nastane klesanie cien. Predpokladám, že sa to stane bez husto sa objavujúcich článkov o cenách nehnuteľností, teda bez nejakých oficiálnych stanovísk zainteresovaných v tejto oblasti. Opačným postupom, ako je to pri náraste cien.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

duves Pozri príspevok
Kolki to priznaju?
Tí čo aj doteraz.......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať