Zavrieť

Porady

zriadenie prevádzky

pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Zdravím poradcov
Koli registrácii na predaj SBL som si v sídle firmy/rodinny dom/ musel zriadiť aj prevádzku nakoľko vo výpise z obch.registra som doposiaľ nemal.Prevádzku však budem používať len ako sklad a nie ako predajňu nakoľko budem len alkohol rozvážať odberateľom.čo všetko musí spĺňať takáto prevádzka?čo tam musí byť ak by mi prišla kontrola.
ďakujem za rady
Usporiadat
enrico enrico

enrico je offline (nepripojený) enrico

mam taku malu otazocku:Clovek ZTP zdrav.tazko.post.ked chce zacat podnikat a vyrabat cukrovinky,,,musi pouzivat registracnu pokladnu aj na roznych predajnych trhoch alebo je od toho oslobodeny. DAKUJEM
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

enrico Pozri príspevok
mam taku malu otazocku:Clovek ZTP zdrav.tazko.post.ked chce zacat podnikat a vyrabat cukrovinky,,,musi pouzivat registracnu pokladnu aj na roznych predajnych trhoch alebo je od toho oslobodeny. DAKUJEM
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
enrico Pozri príspevok
mam taku malu otazocku:Clovek ZTP zdrav.tazko.post.ked chce zacat podnikat a vyrabat cukrovinky,,,musi pouzivat registracnu pokladnu aj na roznych predajnych trhoch alebo je od toho oslobodeny. DAKUJEM
kuk sem: http://www.porada.sk/495928-post7.html
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
pivko Pozri príspevok
Zdravím poradcov
Koli registrácii na predaj SBL som si v sídle firmy/rodinny dom/ musel zriadiť aj prevádzku nakoľko vo výpise z obch.registra som doposiaľ nemal.Prevádzku však budem používať len ako sklad a nie ako predajňu nakoľko budem len alkohol rozvážať odberateľom.čo všetko musí spĺňať takáto prevádzka?čo tam musí byť ak by mi prišla kontrola.
ďakujem za rady
Nikto neporadí???
0 0
gangster gangster

gangster je offline (nepripojený) gangster

sklad asi potrebuje len dobre nakupne ceny. znamych na colnici, vo frukone kde ma každy odberatel inu cenu...a tak.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
gangster Pozri príspevok
sklad asi potrebuje len dobre nakupne ceny. znamych na colnici, vo frukone kde ma každy odberatel inu cenu...a tak.
Tak to je teda ,, rada nad zlato ,,
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
pivko Pozri príspevok
Zdravím poradcov
Koli registrácii na predaj SBL som si v sídle firmy/rodinny dom/ musel zriadiť aj prevádzku nakoľko vo výpise z obch.registra som doposiaľ nemal.Prevádzku však budem používať len ako sklad a nie ako predajňu nakoľko budem len alkohol rozvážať odberateľom.čo všetko musí spĺňať takáto prevádzka?čo tam musí byť ak by mi prišla kontrola.
ďakujem za rady
Stále čakám na odbornú radu...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja len stručne , nakoľko vidím , že čakáte aspoň na nejaké info .
V prvom rade treba ohlásiť zriadenie prevádzky na Živnostenskom úrade . Teraz na základe nového Ž.zákona , by to ŽÚ mal nahlásiť aj na DÚ.
Neviem či to je Vaša nehnuteľnosť , ale ak nie tak treba zmluvu o podnájme .Ak je to Vaša nehnuteľnosť , tak budete musieť zmeniť účel užívania na skladové priestory.Neviem posúdiť, čo tam bolo schválené kolaudáciou, či bytové priestory, alebo garáž alebo niečo iné .
Ďalším krokom je zájsť vo Vašom meste alebo obci na Mestský či obecný úrad - odd.podnikateľskej činnosti a dať si žiadosť o schválenie prevádzky .Vzorovú prikladám v prílohe .Všetky info dostanete na danom oddelení a aj Vás usmernia , čo potrebujete alebo nie .Myslím že bude potrebný súhlas dotknutých inštitúcií , ale to Vám všetko povedia , lebo dá sa povedať všetko má svoje špecifiká .Jedno z vyjadrení sa bude týkať okrem iného aj hygieny .

Žiadosť berte ako vzor ........tlačivá dostanete na mieste .To som prilepila , len aby ste mali predstavu o čo vlastne ide .
Naposledy upravil Zita5 : 01.11.07 at 12:17
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Živnostenský zákon - vyberám napr.

§ 17
Prevádzkareň
3) Za priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti sa považujú najmä:

a) priestor určený na uskladnenie surovín a tovaru podnikateľa,
b) stanovištia, odstavné plochy pre motorové vozidlá, garáže a priestory určené na zabezpečenie údržby a technickú kontrolu vozidiel,
c) miesto podnikania fyzickej osoby, sídlo právnickej osoby,
d) výstavné priestory a vzorkové predajne,
e) priestor na prijímanie zákaziek alebo tovaru a na jeho vydávanie.

§ 46

(1) Fyzická osoba

a) preukáže pri ohlasovacej remeselnej živnosti alebo viazanej živnosti odbornú spôsobilosť alebo odbornú spôsobilosť jej zodpovedného zástupcu,
b) pripojí k ohláseniu výpis z registra trestov nie starší ako tri mesiace (ďalej len "výpis z registra trestov"),
c) pripojí k ohláseniu výpis z registra trestov zodpovedného zástupcu, ak je ustanovený,
d) preukáže oprávnenie užívať nehnuteľnosť, v ktorej je zriadená prevádzkareň, a miesto podnikania, ak ich adresy sú odlišné od miesta bydliska,
e) pripojí vyhlásenie zodpovedného zástupcu o skutočnostiach podľa § 11 ods. 4 a o tom, že nemá súdom alebo správnym orgánom určený zákaz činnosti týkajúci sa prevádzkovania živnosti,
f) pripojí súhlas zodpovedného zástupcu s ustanovením do funkcie,
g) pripojí vyhlásenie o skutočnostiach podľa § 5 ods. 2, § 8 ods. 1, 2 a 5.


§ 49
Zmeny údajov uvedených v ohlásení

(1) Podnikateľ je povinný oznámiť príslušnému živnostenskému úradu všetky zmeny a doplnky týkajúce sa údajov a dokladov ustanovených na ohlásenie živnosti a predložiť o nich doklady spôsobom uvedeným v § 46 do 15 dní od vzniku týchto zmien, ak tento zákon neustanovuje inak. Oznámenie nového predmetu podnikania nie je zmenou údajov uvedených v ohlásení, ale novým ohlásením.

(2) Na základe oznámenia podľa odseku 1 živnostenský úrad potvrdí podnikateľovi oznámenie zmien a doplnkov, alebo podľa okolností prípadu rozhodne o pozastavení prevádzkovania živnosti, alebo o zrušení živnostenského oprávnenia. Potvrdenie zmien vyznačí na živnostenskom liste. O vykonaných zmenách a doplnkoch upovedomí živnostenský úrad orgány uvedené v § 48.

(3) Pri premiestnení sídla alebo bydliska je miestne príslušný na postup podľa odseku 2 živnostenský úrad podľa nového sídla alebo bydliska.
Naposledy upravil Zita5 : 01.11.07 at 12:12
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Zita5 Pozri príspevok
Ja len stručne , nakoľko vidím , že čakáte aspoň na nejaké info .
V prvom rade treba ohlásiť zriadenie prevádzky na Živnostenskom úrade . Teraz na základe nového Ž.zákona , by to ŽÚ mal nahlásiť aj na DÚ.
Neviem či to je Vaša nehnuteľnosť , ale ak nie tak treba zmluvu o podnájme .Ak je to Vaša nehnuteľnosť , tak budete musieť zmeniť účel užívania na skladové priestory.Neviem posúdiť, čo tam bolo schválené kolaudáciou, či bytové priestory, alebo garáž alebo niečo iné .
Ďalším krokom je zájsť vo Vašom meste alebo obci na Mestský či obecný úrad - odd.podnikateľskej činnosti a dať si žiadosť o schválenie prevádzky .Vzorovú prikladám v prílohe .Všetky info dostanete na danom oddelení a aj Vás usmernia , čo potrebujete alebo nie .Myslím že bude potrebný súhlas dotknutých inštitúcií , ale to Vám všetko povedia , lebo dá sa povedať všetko má svoje špecifiká .Jedno z vyjadrení sa bude týkať okrem iného aj hygieny .

Žiadosť berte ako vzor ........tlačivá dostanete na mieste .To som prilepila , len aby ste mali predstavu o čo vlastne ide .
Prevádzku som na ŽÚ ohlásil a oni ju nahlásia na DU
Nehnutelnosť patrí rodičom a oni mi dávali súhlas na sílo firmy-s.r.o.
dom je kolaudovaný ako bytový priestor.
musím mať otváracie hodiny aj v prípade že uvedený priestor budem používať len ako sklad?potrebujem súhlas hygieny ak budem skladovať len alkohol?Vśak aj tu prevádzku som musel zriadiť len koli alkoholu aby colnica vedela kde má chodiť na kontroly.
zatiaľ ďakujem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
pivko Pozri príspevok
Prevádzku som na ŽÚ ohlásil a oni ju nahlásia na DU
Nehnutelnosť patrí rodičom a oni mi dávali súhlas na sílo firmy-s.r.o.
dom je kolaudovaný ako bytový priestor.

Pokial je skolaudovaný na bytový účel , budete musieť spraviť zmenu účelu užívania na iný účel ......to je hotová katastrofa , to budete robiť normálne stavebné konanie , cez stavebný úrad .To Vás nechcem plašiť .Preto je vhodné tieto info získavať priamo u Vás na úrade .Okrem iného budete platiť za užívanie priestoru aj Daň z nehnuteľnosti ako za podnikateľské priestory , čiže vyššiu sadzu .

musím mať otváracie hodiny aj v prípade že uvedený priestor budem používať len ako sklad?potrebujem súhlas hygieny ak budem skladovať len alkohol?

Otváracie hodiny .......vyjadrenie Vám podá príslušné oddelenie , ale žiadosť musíte vyplniť , nakoľko sa tam nejedná len o otváracie hodiny .Hygiena určite .
zatiaľ ďakujem.
Doplnené zvýraznením .
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
kazda prevadzka musi mat hygienicke povolenie, to neobides.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
K tej zmene prikladám z google napr. toto tlačivo , len pre Vašu predstavu
K uvedenej zmene sa vyjadrujú aj susedia .

Zhruba čo som napísala , toto všetko Vás čaká .
Naposledy upravil Zita5 : 01.11.07 at 12:48
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ešte niečo dopĺňam našla som na google



http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...gID=0&CatID=79
0 0
ian belian ian belian

ian belian je offline (nepripojený) ian belian

Poraďáci Vám správne poradili
1. Zmena účelu užívania stavby – Stavebný úrad. Niekedy stavebný úrad požaduje predbežný súhlas RÚVZ.

2. Žiadosť na RÚVZ o povolenie prevádky. Prílohy k žiadosti: 500 Sk kolok, živnostenský list, zmena účelu užívania stavby. Žiadosť by ste mali nájsť na stránke Vášho Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (Hygieny) Zároveň požiadajte aj o schválenie dopravného prostriedku, ktorým budete nápoje rozvážať.

3. Na prevádzke budete musieť mať k nahliadnutiu vypracované dokumentácie správnej výrobnej praxe – 8 hlava Potravinového kódexu SR. Týka sa to aj podnikateľov ktotrí nevyrábajú potraviny ale s potravinami manipulujú a potraviny uvádzajú do obehu – vo vašom prípade sa jedná o vypracovanie hygienického režimu a sanitačného programu a projektu zabezpečenia kontroly hygieny potravín – HACCP primeraným spôsobom. Pod potravinami sa totiž rozumejú aj pochutiny a nápoje.
Kritickým bodom v HACCP by napr. bolo skladovanie nápojov. Nápoje pri skladovaní nesmu byť vystavené priamemu slnečnému žiareniu. Ďalším kritickým bodom je teplota skladovania.
Sanitačný program vypracujete podľa prílohy k 8 hlave PK SR.

4. Odborná spôsobilosť – maturita, výučný list v potravinárskom obore. Pokiaľ to nemáte musíte na RÚVZ podať žiadosť o získanie odbornej spôsobilosti. (školenie, testy). Osvedčenie o odbornej spôsobilosti Vám platí 5 rokov.

5. Zápisy k vypracovaným dokumentáciam.
Denné zápisy o sanitácii, teplote, osobnej a prevádzkovej hygiene. Zápis o preberaní tovaru a 1x ročne potvrdenie o dezinsekcii a deratizácii.
Kontrolu u Vás bude vykonávať Regionálny úrad veterinárnej a potravinarskej správy.
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
ian belian Pozri príspevok
Poraďáci Vám správne poradili

1. Zmena účelu užívania stavby – Stavebný úrad. Niekedy stavebný úrad požaduje predbežný súhlas RÚVZ.

2. Žiadosť na RÚVZ o povolenie prevádky. Prílohy k žiadosti: 500 Sk kolok, živnostenský list, zmena účelu užívania stavby. Žiadosť by ste mali nájsť na stránke Vášho Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (Hygieny) Zároveň požiadajte aj o schválenie dopravného prostriedku, ktorým budete nápoje rozvážať.

3. Na prevádzke budete musieť mať k nahliadnutiu vypracované dokumentácie správnej výrobnej praxe – 8 hlava Potravinového kódexu SR. Týka sa to aj podnikateľov ktotrí nevyrábajú potraviny ale s potravinami manipulujú a potraviny uvádzajú do obehu – vo vašom prípade sa jedná o vypracovanie hygienického režimu a sanitačného programu a projektu zabezpečenia kontroly hygieny potravín – HACCP primeraným spôsobom. Pod potravinami sa totiž rozumejú aj pochutiny a nápoje.
Kritickým bodom v HACCP by napr. bolo skladovanie nápojov. Nápoje pri skladovaní nesmu byť vystavené priamemu slnečnému žiareniu. Ďalším kritickým bodom je teplota skladovania.
Sanitačný program vypracujete podľa prílohy k 8 hlave PK SR.

4. Odborná spôsobilosť – maturita, výučný list v potravinárskom obore. Pokiaľ to nemáte musíte na RÚVZ podať žiadosť o získanie odbornej spôsobilosti. (školenie, testy). Osvedčenie o odbornej spôsobilosti Vám platí 5 rokov.

5. Zápisy k vypracovaným dokumentáciam.
Denné zápisy o sanitácii, teplote, osobnej a prevádzkovej hygiene. Zápis o preberaní tovaru a 1x ročne potvrdenie o dezinsekcii a deratizácii.

Kontrolu u Vás bude vykonávať Regionálny úrad veterinárnej a potravinarskej správy.
ďakujem za radu , asi to urobím jednoduchšie / vezmem do prenájmu skladovací priestor/ bola by taka možnosť že u známeho , ktorý má potraviny.S odbornou sposobilosťou bude problém nakoľko som Ing. v inej oblasti.čo je to RÚVZ ?ako to bude s tym vypracovaním hygienického plánu ak sklad bude v už existujúcich potravinách?
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
pivko Pozri príspevok
Prevádzku som na ŽÚ ohlásil a oni ju nahlásia na DU
Nehnutelnosť patrí rodičom a oni mi dávali súhlas na sílo firmy-s.r.o.
dom je kolaudovaný ako bytový priestor.
musím mať otváracie hodiny aj v prípade že uvedený priestor budem používať len ako sklad?potrebujem súhlas hygieny ak budem skladovať len alkohol?Vśak aj tu prevádzku som musel zriadiť len koli alkoholu aby colnica vedela kde má chodiť na kontroly.
zatiaľ ďakujem.
A nie je to vedené len ako súvisiaci priestor? Mne bolo na živnostenskom (keď som bola ohlásiť kanceláriu, ktorú mám prenajatú v meste) vysvetľované, že prevádzka s prevádzkovou dobou je len vtedy, ak tam pravidelne chodia zákazníci, resp. klienti. Inak je to len súvisiaci priestor, na ktorý netreba žiadne zvláštne súhlasy, len aby to bolo označené názvom firmy. Dokonca nechceli ani nájomnú zmluvu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lydka R Pozri príspevok
A nie je to vedené len ako súvisiaci priestor? Mne bolo na živnostenskom (keď som bola ohlásiť kanceláriu, ktorú mám prenajatú v meste) vysvetľované, že prevádzka s prevádzkovou dobou je len vtedy, ak tam pravidelne chodia zákazníci, resp. klienti. Inak je to len súvisiaci priestor, na ktorý netreba žiadne zvláštne súhlasy, len aby to bolo označené názvom firmy. Dokonca nechceli ani nájomnú zmluvu.
Pozri §17
http://www.porada.sk/560696-post10.html

A určite sa oplatí prečítať aj tento link
http://www.porada.sk/560706-post15.html
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Pozri §17
http://www.porada.sk/560696-post10.html

A určite sa oplatí prečítať aj tento link
http://www.porada.sk/560706-post15.html
No ja som to našla trochu inak
§ 17
Prevádzkareň

(1) Prevádzkarňou sa rozumie priestor, v ktorom sa prevádzkuje živnosť; nie je ním priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti ani technické a technologické zariadenie určené na prevádzkovanie živnosti alebo súvisiace s prevádzkovaním živnosti.

(2) Združenou prevádzkarňou sa na účely tohto zákona rozumie trvalo zriadený, spravidla uzavretý priestor, v ktorom sa prevádzkuje výrobná živnosť zahŕňajúca súbor činností spĺňajúcich znaky samostatných živností v prípade, ak pracovný, technický alebo technologický postup prác nadväzuje na seba alebo inak spolu súvisí na účel výroby finálneho produktu.

(3) Za priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti sa považujú najmä:

a) priestor určený na uskladnenie surovín a tovaru podnikateľa,

b) stanovištia, odstavné plochy pre motorové vozidlá, garáže a priestory určené na zabezpečenie údržby a technickú kontrolu vozidiel,
c) miesto podnikania fyzickej osoby, sídlo právnickej osoby,
d) výstavné priestory a vzorkové predajne,
e) priestor na prijímanie zákaziek alebo tovaru a na jeho vydávanie.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Aj ja som to tak našla , len som priližila bod 3 a zamerala som na skladové priestory , v ktorých sa bude skladovať alkohol .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať