Zavrieť

Porady

knihy došlých a odoslaných faktúr

je potrebné viesť v JÚ tieto knihy, aj keď sa fa evidujú v knihách záväzkov a pohľadávok???
dosť sa tu o nich píše, ale mne to dojde ako duplicitná robota, keďže sa tam píše takmer to isté...
napadlo ma to v súvislosti s registratúrnym denníkom, kde sa fa neevidujú, a či to teda stačí do knihy záväzkov a knihy pohľadávok...hm

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    PODLA MNA KNIHA OF a kniha pohladavok je to iste. a Kniha DF a kniha zavazkov tiez.

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    V podstate hej, ale v knihe záväzkov môžu byť aj iné záväzky o ktorých je potrebné viesť evidenciu, napr. úver, nejaká pôžička od súkromnej osoby, vlastný vklad ... a v knihe pohľadávok podobne.

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    Ja napríklad evidujem v knihe záväzkov záväzky voči zdr.,soc.poisť., a v
    knihe došlých faktúr došl. fakt. Podľa mňa to do knihy došl. fakt. nepatrí, to
    sú záväzky voči poisť. na to nedošla žiadna fakt.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    aha, to je jasné, kniha záväzkov je potom širší pojem ako kniha DF.
    Do výkazov sa potom dávajú závazky a pohľadávky v tomto širšom zmysle a treba to evidovat.... zrejme bude závisiet od konkrétneho SW pre JU

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Myslím, že budú stačiť knihy záväzkov a knihy pohľadávok.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Ja si zo softu vytlacim tiez len knihu zavazkov a knihu pohladavok a kontrole to stacilo...

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    ja robím len knihu záväzkov a pohľadávok, ale na porade som dosť čítala aj o knihách došlých a odoslaných faktúr, lenže keď som do nich nakukla, tak sa len minimálne líšia... a preto mi to dojde ako duplicitné...
    zo softu mám možnosť si vytlačiť knihu záväzkov, ktorá bude obmedzená len na faktúry, takže nevidím problém...
    a okrem toho v žiadnom zákone som nenašla, že treba viesť knihu došlých a od. faktúr, len záv. a pohľadávok.

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    všetkým vám ďakujem a nebudem si prírabať ďalšiu robotu veď jej je aj tak dosť, nie???

    marx je offline (nepripojený) marx

    marx
    podla zakona o uctovnictve vid http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-uetovnictve.html nie je tu nic o povinnosti viest knihu doslych/odoslanych faktur

    § 15
    Účtovné knihy v sústave jednoduchého účtovníctva


    (1) Účtovná jednotka účtujúca v sústave jednoduchého účtovníctva účtuje v týchto účtovných knihách:

    a) v peňažnom denníku,
    b) v knihe pohľadávok,
    c) v knihe záväzkov,
    d) v pomocných knihách, ak je ich vedenie potrebné na preukázanie a vykazovanie predmetu účtovníctva v účtovnej závierke, napríklad pomocná kniha o zložkách majetku, o záväzkoch z pracovnoprávnych vzťahov.

    Iveta je offline (nepripojený) Iveta

    Iveta
    máte niekto v exceli knihu došlých/vyšlých faktúr (záväzkov/pohľadávok) a ste ochotní ju „hodiť do pľacu”?
    Ď.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Iveta
    máte niekto v exceli knihu došlých/vyšlých faktúr (záväzkov/pohľadávok) a ste ochotní ju „hodiť do pľacu”?
    Ď.
    Mám to podľa knihy záväzkov, ktorú predávajú v sevte. To isté je aj kniha pohľadávok.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    nuninko Pozri príspevok
    prosim vam nemoze sem dakto hodit knihu doslych a odoslanych faktur..dakujem
    Tu je vzor, na inšpiráciu:
    Naposledy upravil Manual : 08.11.07 at 16:09

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.