Zavrieť

Porady

Cudzinec ako zamestnanec

Ahojte. Potrebovala by som radu ohľadom zamestnávania cudzincov. Od pondelka má k nám nastúpiť na pracovnú zmluvu zamestnanec poľskej národnosti. Neviete mi niekto povedať čo potrebujeme všetko vybaviť, vypísať atď... V čom sa líši zamestnávať a vyplácať cudzinca ako "slováka" ?Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Džudi Džudi

Džudi je offline (nepripojený) Džudi

Ja neviem či už naozaj všetko musím mať také komplikované, ale asi áno. SZČO zamestnal cudzinku utečenca, myslím že ju ani na Úrade práce neoznámil, lebo ona tu ani nemala trvalý ani prechodný pobyt len tolerovaný. Prihlásili ju do ZP aj SP odvody sa za ňu platili 3 mesiace, až teraz mi oznámili, že ona vlastne nemohla pracovať ale to všetko zistili až teraz keď im v utečeneckom tábore povedali, že veď ona pracovať nemôže, tak ju rýchlo odhlásili. Jedná sa o nevestu SZČO chcel pomôcť a myslím že si ešte viac život skomplikoval. Rodné číslo ale má, pod tým ju aj prihlasovali. Len teraz neviem ako z toho s čo najmenšou ujmou. Ešte aj nezdaniteľnú časť zo mzdy si uplatňovala ? Prosím o radu kto máte skúsenosti ja som sa s týmto stretla po prvý krát a hneď takto komplikovane. Vďaka za akúkoľvek radu ....
0 0
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

No na tvojom mieste, by som uplne ten pracovny pomer zrusila a vyziadala si naspat zaplatene poistne a dan. Len neviem, ci sa to tak vobec da. Skus obvolat socialnu poistovnu, zdravotnu a danovy urad drzim palce
0 0
asanny asanny

asanny je offline (nepripojený) asanny

Chcem poprosiť o radu. Členom dozornej rady vo firme ja jedna cudzinka-Polka. Rozhodli sa vyplácať si mesačné odmeny, povinnosťou je prihlasiť ju do zdravotnej poisťovne+odvody a platiť preddavky DzP. Má právo na odpočítateľnú položku? Nemá trvaly ani prechodný pobyt, ani pracovné povolenie kedže nie je zamestnancom - teda typickým zamestnancom. Čo s tým?
Ďakujem
0 0
monikad monikad

monikad je offline (nepripojený) monikad

Prosim Vas poradaci, odobrite mi niekto nasledujúci postup?
Slov. firma ide zamestnat ceskeho obcana, ktorý uz má rodné čislo, pretoze uz v minulosti bol zamestnaný na SR. No má zdravotnu poisťovnu v CR.

Ja ho prihlásim do nasej socialky pod rodným číslom, no do zdravotky v Cechach. Pri vypocte mzdy mu uplatnim odpocitatelnu polozku.
Odvody platim do socialky na SR, do zdravotky v CR a preddavky DzP taktiez na SR.

Dakujem pekne.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Prikladám vyjadrenie VšZP ohľadom prihlasovania
konateľov z ČR. Sú tu aj informácie ohľadom prihlasovania
poistencov. Snáď to niekomu pomôže.
0 0
monikad monikad

monikad je offline (nepripojený) monikad

Anuska dakujem, ale v tvojom prilozenom subore je vyjadrenie pre zamestnanca zamestnaneho aj na SR aj v CR subezne.
Co nie je moj pripad..

Viete mi niekto prosim skontrolovat ten moj postup?
Dakujem.
0 0
monikad monikad

monikad je offline (nepripojený) monikad

Ahojte poradaci, tak prave som si zistila z Registra rodnych cisel v BB, ze ak institucie si nevyziadaju overenie povodneho rod.cisla ceskeho obcana, prip. pridelenie noveho slov. rod. cisla, tak to vobec nemusim riesit a mozem ho prihlasit do socialky pod jeho ceskym rodnym cislom..
No viete mi poradit, ci sa musi hlasit aj do zdravotky na SR, alebo mozem prihlasit nas ako zamestnavatela do jeho ceskej zdravotnej poistovne a zaroven tam prihlasit aj jeho a platit tam odvody?
Musim to vsetko nejako riesit cez cudzinecku policiu? Nema na SR trvale ani prechodne bydlisko..
Prosim pomozte, dost mi to suri..
Dakujem pekne.
0 0
monikad monikad

monikad je offline (nepripojený) monikad

Poradi niekto prosim?
0 0
alika1 alika1

alika1 je offline (nepripojený) alika1

Ahoj,
ak je to ešte aktuálne, na stránke Eures je podrobne rozpísaná informácia pre zamestnávateľov:

http://www.eures.sk/det2.php?cms=94&lan=1

Snáď to pomôže.
0 0
petra.foltanova petra.foltanova

petra.foltanova je offline (nepripojený) petra.foltanova

citam si tu snad vsetky prispevky o zamestnavani cudzincov...ale napriek tomu sa z toho neviem vymotat...
zamestnavatel chce zamestnat na dohodu o prac. cinnosti obcana Madarskej republiky. na Slovensku nema ziadny, cize ani trvaly, ani prechodny pobyt. Do ZP by sa ako dohodar prihlasovat nemal, no do SP urcite ano...treba ziadat o rodne cislo v BB, ci nie? a treba podavat formular na UPSVAR? nemam totiz ani potuchy...dakujem za rychlu odpoved
0 0
variant variant

variant je offline (nepripojený) variant

Mám takýto problém.
Jeden môj známi je francúzsky občan.
Je zamestnancom na Slovensku.
Má trvalý pobyt v Maďarsku, a rodinu a obvyklý pobyt má v ČR.

Moja otázka znie: kde je povinný platiť odvody?
0 0
variant variant

variant je offline (nepripojený) variant

Ja by som mal tiež jednu otázku.
Jeden môj známi je francúzsky občan.
Je zamestnancom na Slovensku ; má trvalý pobyt v Maďarsku a rodinu a obvyklý pobyt má v ČR.

V ktorom štáte je povinný platiť odvody?

ďakujem
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
variant Pozri príspevok
Ja by som mal tiež jednu otázku.
Jeden môj známi je francúzsky občan.
Je zamestnancom na Slovensku ; má trvalý pobyt v Maďarsku a rodinu a obvyklý pobyt má v ČR.

V ktorom štáte je povinný platiť odvody?

ďakujem
Platiteľom odvodov je zamestnávateľ, ktorý bol povinný ho prihlásiť do SP a ZP. Takže myslím, že jeho ako zamestnanca ani toto nemusí veľmi zaujímať.
Ale odpoveď, na Slovensku.
0 0
variant variant

variant je offline (nepripojený) variant

Lydka R Pozri príspevok
Platiteľom odvodov je zamestnávateľ, ktorý bol povinný ho prihlásiť do SP a ZP. Takže myslím, že jeho ako zamestnanca ani toto nemusí veľmi zaujímať.
Ale odpoveď, na Slovensku.

A co by som mohol k tomu pisat?lebo chodim na univerzitu a opytal som sa na hodine ze co v takom pripade a dostal som ulohu ze to mam vypracovat a pisomne odovzdat lebo to jo velmi dobry pripad.teraz neviem ze co by som mohol k tomu pisat?pomozte mi prosiiiiim.
0 0
variant variant

variant je offline (nepripojený) variant

Viš. moju otazku hore a ked viete co by som mohol k tomu pisat aspon na tu stranu alebo pol,pomozte mi.vdaka
0 0
variant variant

variant je offline (nepripojený) variant

Ano Marina.Velmi pekne ti dakujem.Prepac ze az teraz podakujem za tvoju odpoved, ale velmi som sa ponahlal.uzitocne veci si mi poslala. dakujem kazdemu
0 0
molnar49 molnar49

molnar49 je offline (nepripojený) molnar49

Zamestnávame vodičov z Českej republiky na HP. Ako je to s odpočítateľnou čiastkou na zamestnanca u cudzinca. Dakujem.
0 0
batorek batorek

batorek je offline (nepripojený) batorek

Ahojte aj ja by som mal otázku ohľadne zamestnania cudzincov.

Dnes som na úrad práce chcela nahlásiť cudzincov, vyplniť informačnú kartu
v mieste kde má zamestnannec sídlo. Pani mi povedala že to musím nahlásiť na ten úrad práce kde pracujú. Momentálne sú v ČR a ich miesto zamestnania sa mení dá sa povedať mesačne, kde je práca tam idú sú to stavebný pracovníci. Ja som si myslela že ich nahlásim na príslušný úrad práce kde patrí
zamestnávateľ. Nejako sa mi to nezdá, že ja teraz musím sondovať napr.
V Mladej Boleslavi kde sú teraz, že ich tam musím prihlásiť. Je to v skutočnosti takto?Čo tam uvediem adresu tej stavby, alebo ubytovňu, ozaj neviem. Kto to vie prosím poraďte lebo som už aj tak zmeškala 7 dní. Díky
batorek
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

molnar49 Pozri príspevok
Zamestnávame vodičov z Českej republiky na HP. Ako je to s odpočítateľnou čiastkou na zamestnanca u cudzinca. Dakujem.
Nezdaniteľnú časť základu dane si môže(na "seba") uplatniť aj daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou. Nemôže si však uplatniť podľa §11 ods. 3 a 4(na manželku, DDS, životné poistenie,.......)
§ 11<o:p></o:p>
Nezdaniteľná časť základu dane<o:p></o:p>
(8) Základ dane sa znižuje o nezdaniteľné časti základu dane podľa odsekov 3 a 4<o:p></o:p> len u daňovníka uvedeného v § 2 písm. d) prvom bode.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať