Zavrieť

Porady

zahraničná pracovná cesta vyučtovanie

nent nent

nent je offline (nepripojený) nent

pracoval som v Srbsku 78 dní za Slovensku firmu a neviem maximálnu sumu ktorú sa dá odpísať na jeden deň (stravné + vreckové) a v akej mene vopred ďakujem za pomoc
Usporiadat
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Sadzby nájdeš tu
0 0
nent nent

nent je offline (nepripojený) nent

pozriem vďaka
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Dobrý deň,
prosím Vás potrebujem takúto radu, zamestnanec bol na služobnej ceste v ČR 18, 19.11.2007 na súkromnom vozidle. Kde si zistím cenu nafty? Pozerala som na www.natankuj.sk ale bol tam len aktuálny dátum.
Ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
kuk sem: http://www.natankuj.sk/?go=vyhladava...merne_ceny_tab
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Ahoj robím vyúčtovanie pr.cesty, z vyúčtovania mi vyšiel preplatok, a teraz neviem ako ho mám zaúčtovať do peň. denníka. Chcem ho dať do os.spotreby szčo. ale ako mám zaúčt. ten preplatok - interným dokladom? Prosím o radu. diky
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Ahojček, nikto mi nevie s touto témou poradiť. Prosím. Dakujem
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Prináleží Ti 78*37 EUR + stravné (min. 5%) = 2886 EUR + stravné
0 0
Edith Edith

Edith je offline (nepripojený) Edith

Ešte otázočka k vyúčtovaniu.
Je potrebne mať doklady z reštaurácií, kde sa SZČO v zahraničí stravoval? Alebo len zaúčtuje v JÚ interným dokladom stravné a vreckové.
Ďakujem
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Nie, k vyúčtovaniu pracovnej cesty nie je potrebné mať priložené doklady o zaplatení stravy. Na stravné+vreckové mu vzniká nárok, pričom nie je nutnosť dokladovania.
0 0
Edith Edith

Edith je offline (nepripojený) Edith

Ešte k tomu zaúčtovaniu.
SzČo si účtuje pri PC aj peňažný výdavok t.j. výdaj z pokladne a VOZD Prevádzková réžia, alebo nepeňažne ID len VOZD Prevádzková réžia?
Diky.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Samozrejme, že ide o riadny výdavok z pokladne - výdavky ovplyvňujúce ZD v členení prevádzková réžia.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Ahojte. Potrebujem poradiť. Zamestnanec bol na služobnej ceste v Dánsku: odlety, prílety lietadiel:

<TABLE class=MsoNormalTable style="WIDTH: 100%; mso-cellspacing: 0in; mso-yfti-tbllook: 1184; mso-padding-alt: 0in 0in 0in 0in" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR style="mso-yfti-irow: 0; mso-yfti-firstrow: yes"><TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 3.75pt; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 3.75pt; PADDING-BOTTOM: 0in; BORDER-LEFT: #ece9d8; PADDING-TOP: 0in; BORDER-BOTTOM: silver 1pt dotted; BACKGROUND-COLOR: transparent">[FONT='Verdana','sans-serif']Dátum<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>[/FONT]
</TD><TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 3.75pt; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 3.75pt; PADDING-BOTTOM: 0in; BORDER-LEFT: #ece9d8; PADDING-TOP: 0in; BORDER-BOTTOM: silver 1pt dotted; BACKGROUND-COLOR: transparent">[FONT='Verdana','sans-serif']Let<o:p></o:p>[/FONT]
</TD><TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 3.75pt; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 3.75pt; PADDING-BOTTOM: 0in; BORDER-LEFT: #ece9d8; PADDING-TOP: 0in; BORDER-BOTTOM: silver 1pt dotted; BACKGROUND-COLOR: transparent">[FONT='Verdana','sans-serif']Z/Do<o:p></o:p>[/FONT]
</TD><TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 3.75pt; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 3.75pt; PADDING-BOTTOM: 0in; BORDER-LEFT: #ece9d8; PADDING-TOP: 0in; BORDER-BOTTOM: silver 1pt dotted; BACKGROUND-COLOR: transparent">[FONT='Verdana','sans-serif']Odlet<o:p></o:p>[/FONT]
</TD><TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 3.75pt; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 3.75pt; PADDING-BOTTOM: 0in; BORDER-LEFT: #ece9d8; PADDING-TOP: 0in; BORDER-BOTTOM: silver 1pt dotted; BACKGROUND-COLOR: transparent">[FONT='Verdana','sans-serif']Prílet<o:p></o:p>[/FONT]
</TD></TR><TR style="mso-yfti-irow: 1"><TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 3.75pt; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 3.75pt; PADDING-BOTTOM: 0in; BORDER-LEFT: #ece9d8; WIDTH: 13%; PADDING-TOP: 0in; BORDER-BOTTOM: silver 1pt dotted; BACKGROUND-COLOR: transparent" width="13%">[FONT='Verdana','sans-serif']Thu 24 Jan 2008<o:p></o:p>[/FONT]
</TD><TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 3.75pt; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 3.75pt; PADDING-BOTTOM: 0in; BORDER-LEFT: #ece9d8; WIDTH: 7%; PADDING-TOP: 0in; BORDER-BOTTOM: silver 1pt dotted; BACKGROUND-COLOR: transparent" width="7%">[FONT='Verdana','sans-serif']3804<o:p></o:p>[/FONT]
</TD><TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 3.75pt; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 3.75pt; PADDING-BOTTOM: 0in; BORDER-LEFT: #ece9d8; WIDTH: 54%; PADDING-TOP: 0in; BORDER-BOTTOM: silver 1pt dotted; BACKGROUND-COLOR: transparent" width="54%">[FONT='Verdana','sans-serif']Viedeň (VIE) --> Kodaň-Terminal 2 (CPH)<o:p></o:p>[/FONT]
</TD><TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 3.75pt; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 3.75pt; PADDING-BOTTOM: 0in; BORDER-LEFT: #ece9d8; WIDTH: 11%; PADDING-TOP: 0in; BORDER-BOTTOM: silver 1pt dotted; BACKGROUND-COLOR: transparent" width="11%">[FONT='Verdana','sans-serif']11:05<o:p></o:p>[/FONT]
</TD><TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 3.75pt; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 3.75pt; PADDING-BOTTOM: 0in; BORDER-LEFT: #ece9d8; WIDTH: 11%; PADDING-TOP: 0in; BORDER-BOTTOM: silver 1pt dotted; BACKGROUND-COLOR: transparent" width="11%">[FONT='Verdana','sans-serif']12:50<o:p></o:p>[/FONT]
</TD></TR><TR style="mso-yfti-irow: 2; mso-yfti-lastrow: yes"><TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 3.75pt; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 3.75pt; PADDING-BOTTOM: 0in; BORDER-LEFT: #ece9d8; WIDTH: 13%; PADDING-TOP: 0in; BORDER-BOTTOM: silver 1pt dotted; BACKGROUND-COLOR: transparent" width="13%">[FONT='Verdana','sans-serif']Sun 27 Jan 2008<o:p></o:p>[/FONT]
</TD><TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 3.75pt; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 3.75pt; PADDING-BOTTOM: 0in; BORDER-LEFT: #ece9d8; WIDTH: 7%; PADDING-TOP: 0in; BORDER-BOTTOM: silver 1pt dotted; BACKGROUND-COLOR: transparent" width="7%">[FONT='Verdana','sans-serif']3805<o:p></o:p>[/FONT]
</TD><TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 3.75pt; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 3.75pt; PADDING-BOTTOM: 0in; BORDER-LEFT: #ece9d8; WIDTH: 54%; PADDING-TOP: 0in; BORDER-BOTTOM: silver 1pt dotted; BACKGROUND-COLOR: transparent" width="54%">[FONT='Verdana','sans-serif']Kodaň-Terminal 2 (CPH) --> Viedeň (VIE)<o:p></o:p>[/FONT]
</TD><TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 3.75pt; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 3.75pt; PADDING-BOTTOM: 0in; BORDER-LEFT: #ece9d8; WIDTH: 11%; PADDING-TOP: 0in; BORDER-BOTTOM: silver 1pt dotted; BACKGROUND-COLOR: transparent" width="11%">[FONT='Verdana','sans-serif']13:20<o:p></o:p>[/FONT]
</TD><TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 3.75pt; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 3.75pt; PADDING-BOTTOM: 0in; BORDER-LEFT: #ece9d8; WIDTH: 11%; PADDING-TOP: 0in; BORDER-BOTTOM: silver 1pt dotted; BACKGROUND-COLOR: transparent" width="11%">[FONT='Verdana','sans-serif']15:00<o:p></o:p>[/FONT]
</TD></TR></TBODY></TABLE>

Ako mu vypočítať nárok na stravné a vreckové?

Ďakujem za všetky odpovede
Naposledy upravil Martina CF : 29.01.08 at 14:15
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Martina CF Pozri príspevok
Ahojte. Potrebujem poradiť. Zamestnanec bol na služobnej ceste v Dánsku: odlety, prílety lietadiel:

"TOTO SOM RADšEJ VYMAZAL, LEBO TO BOL GULÁŠ"

Ako mu vypočítať nárok na stravné a vreckové?

Ďakujem za všetky odpovede
Nárok bude mať za každý deň plné stravné plus 5-40% vreckového.

Denný nárok v DK je 380 DKK, teda
4x 380 SKK
+
4x vreckové
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Chobot Pozri príspevok
Nárok bude mať za každý deň plné stravné plus 5-40% vreckového.

Denný nárok v DK je 380 DKK, teda
4x 380 SKK
+
4x vreckové
Ak som to dobre pochopila rozhodujúci je odlet a prílet lietadla?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Martina CF Pozri príspevok
Ak som to dobre pochopila rozhodujúci je odlet a prílet lietadla?
Aj, ale najpodstatnejší v prípade ZPC je prechod štátnou hranicou. Síce si to neuviedla, ale predpokladal som, že išli do AT niekedy ráno a vrátili sa 27.1. k večeru. Teda boli v zahraničí tak či tak v tých dňoch viac ako 12 hodín, tak to už je potom jedno, či cez SK/AT hranicu prešli o 5. ráno alebo o 10. doobeda.

Dúfam, že nešli do AT už deň predtým..
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Chobot Pozri príspevok
Aj, ale najpodstatnejší v prípade ZPC je prechod štátnou hranicou. Síce si to neuviedla, ale predpokladal som, že išli do AT niekedy ráno a vrátili sa 27.1. k večeru. Teda boli v zahraničí tak či tak v tých dňoch viac ako 12 hodín, tak to už je potom jedno, či cez SK/AT hranicu prešli o 5. ráno alebo o 10. doobeda.

Dúfam, že nešli do AT už deň predtým..
Do AT odchádzali cca. o 9.00 v ten istý deň.
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Moj manžel jazdí na kamione po EU a v pracovnej zmluve má dohodnuté stravné 42 EUR na deň.Je to správne keď každá krajina má inú sumu?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zhv Pozri príspevok
Moj manžel jazdí na kamione po EU a v pracovnej zmluve má dohodnuté stravné 42 EUR na deň.Je to správne keď každá krajina má inú sumu?
Nie je.
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Tweety Pozri príspevok
Nie je.

Žiadne vreckové nemá a je vlastne ukrátený.Vraj má firma svoju internú smernicu.Podľa mňa však smernica nemá znižovať to čo je dané v zákone.
Naposledy upravil zhv : 30.01.08 at 06:48
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Dobrý deň,
robím vyúčtovanie ZPC do Poľska . Odchod zo Slovenska vlakom bol o 11,55, prechod cez hranice o 14.00. Ako mám počítať hodiny na Slovensku ? Od polnoci alebo od začiatku pracovnej doby? To isté pri ceste späť, prechod hranice 14.00, príchod na miesto o 18.00.Čím viac čítam tým som zamotanejšia.
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať