Zavrieť

Porady

Návrat na Slovensko

Dobrý deň, potreboval by som poradiť. Otec, ktorý pracuje asi 1 rok vo Veľkej Británií, planuje teraz v polovici decembra 2006 návrat na Slovensko, aké doklady od a čo všetko potrebuje, aby sa mohol zaregistrovať na Úrade práce, v Zdravotnej poisťovni a kde všade sa ešte musí zaregistrovať? Otec asi už nebude pracovať, nakoľko má 55 rokov a asi ťažko nájde prácu.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    Zaregistrovať by sa mal na zdr.poisť.aj na sociálnej/TO BEZPODMIENEČNE/,a bude potrebovať doklady aj zo zahraničia o zamestaní tam a aj o platení odvodov v zahraničí. nemala som taký prípad,ale raz tu bola taká pani čo ju obhanali sociálka a keď doložila papiere o zamestnaní v zahraničí a že bola aj tam zúčastnená na platení tak ju nepokutovali.čo na to poraďaci?!

    Stanley73 je offline (nepripojený) Stanley73

    Stanley73
    Zatial mi neodpovedali, takze stale cakam na odpoved. Pri Vasej odpovedi ma napadla este jedna vec, ked dolozi , ze bol zamestnany v zahranici a platil tam aj odvody, ako to bude s prekladom? Samozrejme mu ho vo Velkej Britanii nevyplnia po slovensky.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ak sa otec prihlási na Úrad práce....tak poistenie na ZP bude platiť za neho štát. Na SP sa môže prihlásiť vtedy , ak si chce platiť odvody dobrovoľne. Moja skúsenosť s odnesením pracovnej zmluvy na ZP je taká, že preklad z angličtiny nevyžadovali. Myslím, že na ÚP mu povedia, čo všetko má zdokladovať. Poprípade sa choď popýtať v predstihu, aby si vedel otec priniesť potrebné doklady zo zahraničia.

    Stanley73 je offline (nepripojený) Stanley73

    Stanley73
    Takže dnes som to obehal, na Úrade práce im stačí potvrdenie o odpracovanej dobe v zahraničí, na Sociálnej poisťovni potrebujú vyplnené a potvrdené tlačivo E301 a na Zdravotnej poisťovni im stačí potvrdenie o ukončení pracovného pomeru + vypísať novú prihlášku do Zdravotnej poisťovne. Dúfam, že som na nič nezabudol.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Zdá sa , že to máš všetko, ale do konca marca nech si nezabudne urobiť daňové priznanie.

    Qualityx je offline (nepripojený) Qualityx

    Qualityx
    Prosim vás, ako sa dá získať to tlačivo E301, osoba pracovala v ČR a je potrebné na registráciu na úrade práce v SR. Ďakujem.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Tlačivo E 301 je tu:
    http://aprox.government.gov.sk/iap/regtrans.nsf/9d81104aa770664441256879003739fd/f4dfe9815aefb4fe4125674c003dd78a/$FILE/E301,%20O1152-99.doc

    Qualityx je offline (nepripojený) Qualityx

    Qualityx
    Ano, následne by som sa chcel tiež opýtať na postup, teda kto formulár E301 vyplní a kam to poslať. Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.