Zavrieť

Porady

musím podať DP typ A

Ahojte, prosím o radu. V roku 2007 som bola zamestnaná na dohodu aj na HPP. Príjmy nepresahuju 47 808,-. Musím podať DP? Ročné zúčtovanie mi zamestnávateľ neurobí. V obidvoch prípadoch som neodvádzala preddavok na daň, nakoľko dostávam 3,5 mesiaca minimálnu mzdu a na dohodu som mala za 3 mesiace okolo 600,- SKK. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď a ochotu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lennca Pozri príspevok
    Ahojte, prosím o radu. V roku 2007 som bola zamestnaná na dohodu aj na HPP. Príjmy nepresahuju 47 808,-. Musím podať DP? Ročné zúčtovanie mi zamestnávateľ neurobí. V obidvoch prípadoch som neodvádzala preddavok na daň, nakoľko dostávam 3,5 mesiaca minimálnu mzdu a na dohodu som mala za 3 mesiace okolo 600,- SKK. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď a ochotu
    Tvoj príjem nepresiahol 50% nezdaniteľnej čiastky, teda 47.808,- Skk tak povinnosť podávať DP nevzniká.

    lennca je offline (nepripojený) lennca

    lennca
    Takže ho vôbec podávať nemusím ani keď mi zamestnávateľ neurobí ročné zučtovanie...

    lennca je offline (nepripojený) lennca

    lennca
    A keby som platila z tej dohody preddavky (neviem to presne, lebo na potvrdenie o príjmoch ešte čakám) tak by som DP musela alebo mohla podať?

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    lennca Pozri príspevok
    A keby som platila z tej dohody preddavky (neviem to presne, lebo na potvrdenie o príjmoch ešte čakám) tak by som DP musela alebo mohla podať?
    Mohla by si podať daňové priznanie typ A a zaplatenú daň Ti daň. úrad vráti
    ale ak zamestnanec zarobí viac ako 50% nezdaniteľnej čiastky,a zamestnávateľ mu ročné zúčtovanie dane nespracuje,zamestnanec má povinnosť podať DP - môže si odpočítať nezdan.čiastku v celej výške,aj keď pracoval iba 5 mesiacov?
    ďakujem

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Odpočítateľná položka sa odpočítava v celej výške aj keď pracoval len 5 mesiacov.
    mysimis Pozri príspevok
    Odpočítateľná položka sa odpočítava v celej výške aj keď pracoval len 5 mesiacov.
    aj keď bol na urade prace chvilku ,chvilu dobrovolne nezamestnany,žiadna zmena však?
    stačí vypísať úhrn hrubých príjmov, potom zaplat.odvody,zaplatenu dan-ta je cela vratena..
    správne?
    ´dakujem

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    lennca Pozri príspevok
    Ak si DP nakoniec nepodám, môže ma správca dane vyzvať k podaniu DP?
    Áno, správca dane Vás vyzvať k podaniu dańového priznania môže podľa zákona o správe daní a poplatkov:

    § 38
    Daňové priznanie a hlásenie

    (1) Daňové priznanie alebo hlásenie je povinný podať každý, komu vznikla povinnosť podať daňové priznanie alebo hlásenie podľa osobitného zákona, 11ab) alebo ten, koho na to správca dane vyzve. Daňový subjekt je povinný daň zaplatiť najneskôr v lehote na podanie daňového priznania alebo hlásenia, ak osobitný zákon8b) neustanovuje inak.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    aj keď bol na urade prace chvilku ,chvilu dobrovolne nezamestnany,žiadna zmena však?
    stačí vypísať úhrn hrubých príjmov, potom zaplat.odvody,zaplatenu dan-ta je cela vratena..
    správne?
    ´dakujem
    áno presne tak......

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Áno prikladá sa aj potvrdenie o príjmoch. Niektoré DÚ si vypýtajú originál, niektorým stačí kópia.....
    mysimis Pozri príspevok
    Áno prikladá sa aj potvrdenie o príjmoch. Niektoré DÚ si vypýtajú originál, niektorým stačí kópia.....
    diki ti mysimis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.