Zavrieť

Porady

viac zivnosti a percento

ahojte, potrebujem poradit, robim danove SZCO, neplatca DPH, vydavky uplatnuje pausalne, postup vypoctu ZD mi je znamy, mam ale problem zo stanovenim percenta, v ZL ma okolo 17 zivnosti, vacsina z nich sa tyka stavebnictva, hoci presnu formulaciu v cleneni zivnosti som nasla len pri jednej z nich a ta patri medzi remeselnu, sice aj oblast stavebnictva tam patri, takze to percento bude 60?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Ak má viac príjmov z činností a len niektoré z nich spadajú pod prílohu č. 1 ŽZ, t.j 60 %, je možné uplatniť len 40 % na všetko.
    60% sa dá, len ak má príjmy LEN z činností 60%.
    Naposledy upravil JankaO : 13.02.08 at 17:13

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    no ved to je prave ten problem, na fakturach ktore mam, je v nazve tovaru resp. u neho v popise sluzby " fakturujem vam za prevedenu pracu" nie je tam presne uvedene za co, riadit sa teda len zivnostenskym listom? ..... co s tym?

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    vanilka Pozri príspevok
    no ved to je prave ten problem, na fakturach ktore mam, je v nazve tovaru resp. u neho v popise sluzby " fakturujem vam za prevedenu pracu" nie je tam presne uvedene za co, riadit sa teda len zivnostenskym listom? ..... co s tym?
    Riadiť sa tým, akú prácu klient vykonával, nech ju dopíše. (prečo sa s tým trápite, Vy predsa neviete, čo robil) Priložila som aj obsahovú náplň jednotlivých remeselných činností - v prísp. č. 2.

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    dakujem za prilohu, a v pripade ze aj napriek tomu, ze zivnostenskom liste ma viac druhov zivnosti a on pocas minuleho roka vykonaval len tie remeselne, tak potom je mozne hodit tam tych 60%?

    potrebujem mat v tom jasno, a taktiez chcem danove mat spravne vyplnene, preto kazda rada potesi

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    vanilka Pozri príspevok
    dakujem za prilohu, a v pripade ze aj napriek tomu, ze zivnostenskom liste ma viac druhov zivnosti a on pocas minuleho roka vykonaval len tie remeselne, tak potom je mozne hodit tam tych 60%?

    potrebujem mat v tom jasno, a taktiez chcem danove mat spravne vyplnene, preto kazda rada potesi
    Áno, ak bude mať príjmy LEN z uvedených remeselných činností, tak potom je možné uplatniť 60% výdaje. (Bez phľadu na to, čo ešte ďalšie je uvedené v ŽL.)

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    vanilka Pozri príspevok
    no ved to je prave ten problem, na fakturach ktore mam, je v nazve tovaru resp. u neho v popise sluzby " fakturujem vam za prevedenu pracu" nie je tam presne uvedene za co, riadit sa teda len zivnostenskym listom? ..... co s tym?

    Čo je to prevedená práca? To má v živnosti napísané len práce? Takýto problém som mala s jedným SZČO pred cca 2 rokmi, tiež písal faktúrujem Vám za prevedené práce, hádal sa so mnou, že to tak môže byť. Zavolala som na živnostenský úrad, že ak nemá také znenie na živnosti, tak ide o neoprávnené podnikanie. Povedala som mu, že buď to opraví, alebo nedostane korunky. Opravenú fa som mala na stole do hodiny Veď to bolo pre jeho dobro.....

    viac zivnosti a percento

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.