Zavrieť

Porady

Pomôžete začiatočníčke????

som v jednoduchom účtovníctve ZAČIATONÍK, preto by som veľmi poprosila dobrých ľudí o pomoc:) ...viac
Ahojte všetci, prosím vás o pomoc. Som v jednoduchom účtovníctve iba začiatočník, a ak by bol niekto ochotný pomôcť mi pri veciach, ktoré neviem, bola by som povďačná. Moje ICQ je 336016364. Vopred Ďakujem všetkým, ktorý sa ohlásia.
Usporiadat
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

kuky969 Pozri príspevok
hmm tak myslim ze tymito odpovedami ste fakt skutocne "poradili". Niesme nahodou na PORADE ??? . Som v podobnej situacii ako pisatelka povodnej otazky . Myslim ze ak by sa nasla niejaka dobra dusa ktora by fakt vedela poradit dobry KONKRETNY zdroj pre ziskanie informacii pre samostudium ( trebars z vlastnej dobrej skusenosti) JU usetrila by niekolkym ludom strasne vela casu . Ano kazdemu vyhovuje nieco ine ale uz takato rada posunie zaciatocnika blizsie k cielu a usetri cas . A myslim ze aj o to ide na porade. A pokial tych rad bude viacej od roznych ludi tak je velka pravdepodobnost ze jedna bude vyhovovat .To by bolo fajn.
Taký dobrý konkrétny zdroj pre samoštúdium ti už ekopo v jednej téme poradil.
http://www.porada.sk/648365-post2.html
Na začiatok by to mohlo stačiť.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

kuky969 Pozri príspevok
hmm tak myslim ze tymito odpovedami ste fakt skutocne "poradili". Niesme nahodou na PORADE ??? . Som v podobnej situacii ako pisatelka povodnej otazky . Myslim ze ak by sa nasla niejaka dobra dusa ktora by fakt vedela poradit dobry KONKRETNY zdroj pre ziskanie informacii pre samostudium ( trebars z vlastnej dobrej skusenosti) JU usetrila by niekolkym ludom strasne vela casu . Ano kazdemu vyhovuje nieco ine ale uz takato rada posunie zaciatocnika blizsie k cielu a usetri cas . A myslim ze aj o to ide na porade. A pokial tych rad bude viacej od roznych ludi tak je velka pravdepodobnost ze jedna bude vyhovovat .To by bolo fajn.
Tu nejde o to, že by niekto nechcel poradiť. Toto všetko sú ohlasy na príspevok č. 8.
Ešte sa na porade nestalo, že by niekto neporadil.
Aspoň link pridá, kde sa to dá nájsť.
Treba iba čítať a čítať. Aj takto sa dá všeličomu naučiť.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

kuky969 Pozri príspevok
hmm tak myslim ze tymito odpovedami ste fakt skutocne "poradili". Niesme nahodou na PORADE ??? . Som v podobnej situacii ako pisatelka povodnej otazky . Myslim ze ak by sa nasla niejaka dobra dusa ktora by fakt vedela poradit dobry KONKRETNY zdroj pre ziskanie informacii pre samostudium ( trebars z vlastnej dobrej skusenosti) JU usetrila by niekolkym ludom strasne vela casu . Ano kazdemu vyhovuje nieco ine ale uz takato rada posunie zaciatocnika blizsie k cielu a usetri cas . A myslim ze aj o to ide na porade. A pokial tych rad bude viacej od roznych ludi tak je velka pravdepodobnost ze jedna bude vyhovovat .To by bolo fajn.
Na Porade je veľa odborníkov, ktorí nezištne pomáhajú v každej otázke a každej oblasti, ak sa niekto pýta.
Myslím, že na žiadnu prácu neexistuje taká príručka v kocke, ktorú keď prečítaš staneš sa odborníkom.
Dobrým zdrojom na samoštúdium je práve Porada.
a okrem Porady?
Všetky daňové a účtovné predpisy - pozri na lište Zákony...
Praktické rady účtovníkov, auditorov, daňových poradcov tu priamo na Porade - keby pri mojich začiatkoch takéto niečo existovalo, tak budem ten naspokojnejší človek...
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

trvalcová Pozri príspevok
Prečo nejdeš na rekvalifikačný kurz? Zaplatíš si 3.200,-Sk a za dva víkendy sa to naučíš, to ti môžem garantovať. Kompletne spolu s daňovými priznaniami.
aaale no, veď už nebudťe takí najeduvaní šokuvaní .

trvalcová určite nechtiac zamenila zopár písmenok a chcela povedať, že za "dva víkendy možno pochopíš aspoň princíp jednoduchého účtovníctva......to ostatné by celkom pasovalo.
Naposledy upravil Tanče : 17.02.08 at 18:40 Dôvod: oprava lovenčiny
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tanče Pozri príspevok
aaale no, veď už nebudťe takí najeduvaní.

trvalcová určite nechtiac zamenila zopár písmenok a chcela povedať, že za "dva víkendy možno pochopíš aspoň princíp jednoduchého účtovníctva......to ostatné by celkom pasovalo.
My nie sme najedovaní, ale šokúvaní /po slovensky šokovaní/
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

kuky969 Pozri príspevok
usetrila by niekolkym ludom strasne vela casu

Nič v zlom, ale aj tí, ktorí radia, ho majú občas ako šafránu...a ak ho mám naozaj málo, tak nebudem ani radiť, ani linky prilepovať a budem rada, ak nájdem radu aspoň pre seba po niekoľkohodinovom hľadaní. Nemyslím si, že som preto egoista, iba konštatujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
evina Pozri príspevok
Neviem, či dnes nezanikne "účtovnícke remeslo"
Evina ,veľmi sa mýliš. Zaniknúť??? V žiadnom prípade . Vieš koľko to je v prepočte vyškolených 2 týždňových???......aháááá nevieš si to zrátať , no samozrejme..veď máš len vysokú.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
A čo tak trochu prevetrať šuplíky s jednoduchým účtovníctvom???

http://www.porada.sk/t72338-zaciatoc...tovnictve.html
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

trvalcová Pozri príspevok
Prečo nejdeš na rekvalifikačný kurz? Zaplatíš si 3.200,-Sk a za dva víkendy sa to naučíš, to ti môžem garantovať. Kompletne spolu s daňovými priznaniami.
Veľké poďakovanie za podporu povolania ÚČTOVNÍK . Tvoj prvý príspevok na Poradu bol v inzercii, praxe kopec, čo nejdeš na voľnú nohu? Je to celkom sranda .

evina Pozri príspevok
Evina, ešte stále Ťa to šokuje? Dávno som tu napísala, že sa začnem hanbiť , že som účtovník. A viete čo ? Ja sa už hanbím . Ak sa ma niekto cudzí spýta, čím sa živím, odteraz poviem , že som kozmetička podlahových krytín. To hocikto nerobí, za to v každej slovenskej rodine sú aspoň dvaja účtovníci. Čím menej praxe, tým viac rozchyrujú hlúposti (JPP) a ja potom aj tak vyzerám pred klientom ako pako nevzdelaný.... aaaale však to poznáte .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Johanka Pozri príspevok
Veľké poďakovanie za podporu povolania ÚČTOVNÍK . Tvoj prvý príspevok na Poradu bol v inzercii, praxe kopec, čo nejdeš na voľnú nohu? Je to celkom sranda .


Evina, ešte stále Ťa to šokuje? Dávno som tu napísala, že sa začnem hanbiť , že som účtovník. A viete čo ? Ja sa už hanbím . Ak sa ma niekto cudzí spýta, čím sa živím, odteraz poviem , že som kozmetička podlahových krytín. To hocikto nerobí, za to v každej slovenskej rodine sú aspoň dvaja účtovníci. Čím menej praxe, tým viac rozchyrujú hlúposti (JPP) a ja potom aj tak vyzerám pred klientom ako pako nevzdelaný.... aaaale však to poznáte .
Johanka priznám sa, že toto ma dostalo Možno práve dnes, keď som si musela dať dvakrát tabletky, lebo ma strašne bolí krčná chrbtica ...
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

kuky969 Pozri príspevok
hmm tak myslim ze tymito odpovedami ste fakt skutocne "poradili". Niesme nahodou na PORADE ??? . Som v podobnej situacii ako pisatelka povodnej otazky . Myslim ze ak by sa nasla niejaka dobra dusa ktora by fakt vedela poradit dobry KONKRETNY zdroj pre ziskanie informacii pre samostudium ( trebars z vlastnej dobrej skusenosti) JU usetrila by niekolkym ludom strasne vela casu . Ano kazdemu vyhovuje nieco ine ale uz takato rada posunie zaciatocnika blizsie k cielu a usetri cas . A myslim ze aj o to ide na porade. A pokial tych rad bude viacej od roznych ludi tak je velka pravdepodobnost ze jedna bude vyhovovat .To by bolo fajn.

Tu ide o to, že autorka nechce rady z Porady, ale chce, aby jej niekto súkromne radil cez ICQ. Ja osobne obdivujem všetkých poraďákov, ktorí popri tom zhone, ktorí teraz všetci majú, stíhajú radiť aj na Porade, neviem si predstaviť, žeby tu niekto ešte stíhal radiť aj cez ICQ, skype a pod. každému, kto si o to poprosí.
Naposledy upravil Dana K. : 17.02.08 at 20:08
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

evina Pozri príspevok
Neviem, či dnes nezanikne "účtovnícke remeslo"
Prosím Vás, som účtovníčka. Môžem použiť 60 % paušálne výdavky na účtovnícke remeslo ??

P.S.
Je to recesia....dúfam, že ma nebude niekto v niektorej téme citovať
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Muška Pozri príspevok
Prosím Vás, som účtovníčka. Môžem použiť 60 % paušálne výdavky na účtovnícke remeslo ??

P.S.
Je to recesia....dúfam, že ma nebude niekto v niektorej téme citovať
Muška KSENP tak len 40%
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dobrý mrník. A to sezóna DP ešte len začína.
0 0
kuky969 kuky969

kuky969 je offline (nepripojený) kuky969

Paula Pozri príspevok
Nič v zlom, ale aj tí, ktorí radia, ho majú občas ako šafránu...a ak ho mám naozaj málo, tak nebudem ani radiť, ani linky prilepovať a budem rada, ak nájdem radu aspoň pre seba po niekoľkohodinovom hľadaní. Nemyslím si, že som preto egoista, iba konštatujem
Ano ano ...valky suhlas samozrejme pokial sam nestiham tak som rad ze najdem radu sam pre seba ....v takom pripade neradim...ale taktiez kedze nestiham tak sa zdrzim nazvime to " rôznych nepodstatnych komentarov"
Ved predsa CASU MAM AKO SAFRANU .. nic v zlom len rozmyslam nahlas
ide o vseobecne konstatovanie . ALE INAK VELKY OBDIV A VDAKA VSETKYM OCHOTNYM PORADAKOM
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
trvalcová Pozri príspevok
Prečo nejdeš na rekvalifikačný kurz? Zaplatíš si 3.200,-Sk a za dva víkendy sa to naučíš, to ti môžem garantovať. Kompletne spolu s daňovými priznaniami.
Trošku som prelistovala v Tvojich inzerátoch....no bóže, veď ide vlastne len o postgraduál, no nie?...Pôvodne si EKONÓMKA.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
trvalcová Pozri príspevok
Prečo nejdeš na rekvalifikačný kurz? Zaplatíš si 3.200,-Sk a za dva víkendy sa to naučíš, to ti môžem garantovať. Kompletne spolu s daňovými priznaniami.
S týmto tvrdením veru nemôžem súhlasiť. Príliš si to nadľahčila.
Účtovníctvo je veľmi vážna vec. Zlé účtovníctvo zrazí na kolená dobrú firmu a naopak, dobré účtovníctvo dokáže postaviť na nohy firmu chorľavú.
Závisí to od osoby, vykonávajúcej účtovníctvo. Preto robím rozdiel medzi účtovníkmi "čistokrvnými" a takými "tiežúčtovníkmi", ktorí, absolvujúc zmienený kurz s veľkým sebavedomím začnú vykonávať prax - a, "chudáčik živnosník/firma/konateľ, ty sa staraj, či je to dobre, veď zodpovedný si ty a nie ja-geniálna rýchloúčtovníčka".
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Za dva víkendy sa nenaučíš vypisovať ani len daňové priznanie, nie to ešte údaje, ktoré do neho treba vpísať. A nehovoriac o zákonoch. No a kde je ešte práca s programom. Žasnem ...
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Tanče Pozri príspevok
aaale no, veď už nebudťe takí najeduvaní šokuvaní .

trvalcová určite nechtiac zamenila zopár písmenok a chcela povedať, že za "dva víkendy možno pochopíš aspoň princíp jednoduchého účtovníctva......to ostatné by celkom pasovalo.
Moje subjektívne pocity z vlastných skúseností:

Nieéééééé! Nie! nie! ne-ne-ne-nééééééé! Nemožné. Je to némóžnééé!!!
Princípy môžu pochopiť azda iba tí, ktorí to majú vopred kódované v génoch, tí z ktorých po nadobudnutí praxe budú ozajstní účtovníci (čistokrvní). Čiže, nie všetci, ktorí kurz absolvujú.
plačem, zúrim, trhám si vlasy, dymí sa mi z temena hlavy, mozog mám napuchnutý lebo, rozhodla som sa (ó, bohovia, ktorý z vás mi vnukol tento nápad?) začať sa učiť jednoduché účtovníctvo. Vraj jednoduché - hah! Ó, och, jaj, ach, ech, hm, beda-prebeda, a to aj napriek tomu, že z Porady získavam navigáciu a dostávam i láskavú pomoc (smiem prezradiť?).

Vážení Účtovníci z Porady, neviete si predstaviť tyraniu (), ktorú podstupujem. Je v účtovníctve logika? Vychádzajúc zo skutočnosti, že logickým myslením príliš neoplývam, hm, aký asi bude výsledok môjho snaženia? Alebo: netreba hľadať logiku? Potom, ako to pochopiť? Aha, mám nápad! Asi kvôli tomu začnem písať denník alebo mininovelu. S pracovným názvom: Chcela vedieť účtovať . To bude čítaníčko !
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

anklar Pozri príspevok
Moje subjektívne pocity z vlastných skúseností:

Nieéééééé! Nie! nie! ne-ne-ne-nééééééé! Nemožné. Je to némóžnééé!!!
Princípy môžu pochopiť azda iba tí, ktorí to majú vopred kódované v génoch, tí z ktorých po nadobudnutí praxe budú ozajstní účtovníci (čistokrvní). Čiže, nie všetci, ktorí kurz absolvujú.
plačem, zúrim, trhám si vlasy, dymí sa mi z temena hlavy, mozog mám napuchnutý lebo, rozhodla som sa (ó, bohovia, ktorý z vás mi vnukol tento nápad?) začať sa učiť jednoduché účtovníctvo. Vraj jednoduché - hah! Ó, och, jaj, ach, ech, hm, beda-prebeda, a to aj napriek tomu, že z Porady získavam navigáciu a dostávam i láskavú pomoc (smiem prezradiť?).

Vážení Účtovníci z Porady, neviete si predstaviť tyraniu (), ktorú podstupujem. Je v účtovníctve logika? Vychádzajúc zo skutočnosti, že logickým myslením príliš neoplývam, hm, aký asi bude výsledok môjho snaženia? Alebo: netreba hľadať logiku? Potom, ako to pochopiť? Aha, mám nápad! Asi kvôli tomu začnem písať denník alebo mininovelu. S pracovným názvom: Chcela vedieť účtovať . To bude čítaníčko !
anklar.... dávaj si na seba pozor, už ťa to chytá... !!!

P.S.: zožeň si číslo najbližšieho odborné lekára v oblasti psychiatrie a nalep si ho na monitor... pre istotu, človek nikdy nevie...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať