Zavrieť

Porady

prepočet spotreby

Dobré ráno, prosím, pozrite mi na na tento obrázok. Ako mám počítať spotrebu?
Ďakujem pekne
Usporiadat
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Prepočet spotreby sa robí len kanci roka, alebo priebežne mesačne ?

ďakujem
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
V JÚ na konci roka v uzávierkových operáciách.
0 0
dvojča dvojča

dvojča je offline (nepripojený) dvojča

a vie mi niekto povedať, ako je to v PÚ? tam sa musí robiť prepočet mesačne?vďaka
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Priemerná cena pohonných hmôt sa niekde zverejňuje, alebo si ju mám vypočítať z bločkov ?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
elenka Pozri príspevok
Priemerná cena pohonných hmôt sa niekde zverejňuje, alebo si ju mám vypočítať z bločkov ?
Môžeš to nájsť na www.natankuj.sk alebo www.statistics.sk
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

cactus Pozri príspevok
Môžeš to nájsť na www.natankuj.sk alebo www.statistics.sk
V "natankuj" som našla priemerné týždenné ceny a v "statistics" sa neviem orientovať - nešlo mi to.
Potrebovala by som priemerné mesačné ceny PH - ak by boli niekde zverejňované. Nevie niekto ?
Ďakujem
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
http://www.natankuj.sk/?go=vyhladava...merne_ceny_tab

skús to v histórii priemerných cien na tomto linku


dodatočne:
nevšimla som si, tak ti to zase možno nepomôže
0 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
Pripojím sa s mojim problémom, kto mi vie poradiť? Ako počítať cestovné náhrady u dodávkového vozidla Fiat Ducato,ktoré je v majetku firmy a v TP nie je uvedený ŽIADEN údaj o spotrebe.Predajca mi povedal, že u dodávkach sa už neuvádza spotreba, že si to podľa vlastnej spotreby máme sami určiť.Je to správne? Pripúšťa to zákon? Neviem nič k tomu nájsť.Prosím naliehavo poraďte mi.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

V § 7 ods-6 zákona o cestovných náhradách je stanovený postup výpočtu ak v dokladoch nie je uvedená spotreba.V takom prípade sa spotreba vypočíta podľa TP vozidla rovnakého typu s rovnakým objemom valcov a rovnakým druhom PL.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

oriesok Pozri príspevok
Pripojím sa s mojim problémom, kto mi vie poradiť? Ako počítať cestovné náhrady u dodávkového vozidla Fiat Ducato,ktoré je v majetku firmy a v TP nie je uvedený ŽIADEN údaj o spotrebe.Predajca mi povedal, že u dodávkach sa už neuvádza spotreba, že si to podľa vlastnej spotreby máme sami určiť.Je to správne? Pripúšťa to zákon? Neviem nič k tomu nájsť.Prosím naliehavo poraďte mi.
Problém s Ducato sa tu už riešil - skús vyhľadávať.
0 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
Díky moc, akurát som to už preštudovala,našla som tam usmernenie ktoré vydalo daňové riad. v B.B. práve k tejto problematike. Srdečná vďaka za pohotovostnú reakciu, pekný deň želám.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Citát:
Pôvodca textu príspevku: elenka
V "natankuj" som našla priemerné týždenné ceny a v "statistics" sa neviem orientovať - nešlo mi to.
Potrebovala by som priemerné mesačné ceny PH - ak by boli niekde zverejňované. Nevie niekto ?
Ďakujem
29-02-08 07:29 AM
Pozri: http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=5646
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

ego.mc

ďakujem - to som potrebovala.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Poprosím pekne o radu, ak je v TP uvedená spotreba,mesto,mimomesto a kombinová, treba počítať z týchto troch údajov priemer, alebo sa berie pre výpočet spotreby PHM kombinovaná spotreba?
Naposledy upravil Katarina : 15.03.08 at 11:21
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Prosím pomôžte, dakujem.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Katarina Pozri príspevok
Poprosím pekne o radu, ak je v TP uvedená spotreba,mesto,mimomesto a kombinová, treba počítať z týchto troch údajov priemer, alebo sa berie pre výpočet spotreby PHM kombinovaná spotreba?
používa sa priemerná spotreba, čiže súčet všetkých troch a vydelených.
ale až by podnikateľ jazdil výlučne v meste, lepšie je účtovať spotrebu v meste. Prípadne zamestnanec na firemnom aute, keď jazdí v meste, taktiež sa prepočítava spotreba v meste.
0 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
AHA,už som našla info čo s tým keď nie je v TP žiadna spotreba.
0 0
tara05 tara05

tara05 je offline (nepripojený) tara05

Prosím Vás, živnostník má auto v podnikaní, má služobné aj súkromné cesty, je platca DPH, na konci roka vyrátam koľko sa minulo na služobné km a v denníku id odpočítam. Chcem sa opýtať, či krátim aj náklady s autom napr. umývarka, olej do auta, destil.voda a podobne.
Ďakujem
Naposledy upravil tara05 : 29.03.08 at 07:53
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať