Zavrieť

Porady

účtovná závierka v PU

maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Môže mi niekto poradiť robila som ročnú závierku v podvoj. účtovníctve po prvý krát a poznámky som zostavila v Exceli bude ich akceptovť DÚ, alebo musia byť zostavené na originál tlačive poznámky!
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
maad Pozri príspevok
Môže mi niekto poradiť robila som ročnú závierku v podvoj. účtovníctve po prvý krát a poznámky som zostavila v Exceli bude ich akceptovť DÚ, alebo musia byť zostavené na originál tlačive poznámky!
Bude akceptovať.

Ak ťa môžem poprosiť, dalo by sa prilepiť vzor tých poznámok v exceli? Možno pomôže aj iným (samozrejme bez vyplnených údajov). Ja zháňam tiež poznámky ale v skrátenej forme. Tá dlhá 30 stranová je pre mojích klientov zbytočná, na 80% je prázdna pri odovzdávaní.
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Veľmi rada by som ich prilepila ale momentálne nie som v práci a tie poznámky mám v počítači v práci,tak ak to pomôže možem ich hodiť v utorok!
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Určite by si mnohým pomohla
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
p. Cenigová na školení raz dávnejšie povedala, že poznámky, ktoré majú prázdne strany sa nemusia dávať do prílihy. Stačí len vyplnené tabuľky, riadky atď. Takže ja roky dávam na DU svoje poznámky, ktoré som z tých 30 stránklových skrátila len na 5 strán. Ak sa niekomi zídu, nech si ich prispôsobí, poopravuje podľa potreby.
Naposledy upravil m.hladka : 04.03.09 at 07:42
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
smith Pozri príspevok
Bude akceptovať.

Ak ťa môžem poprosiť, dalo by sa prilepiť vzor tých poznámok v exceli? Možno pomôže aj iným (samozrejme bez vyplnených údajov). Ja zháňam tiež poznámky ale v skrátenej forme. Tá dlhá 30 stranová je pre mojích klientov zbytočná, na 80% je prázdna pri odovzdávaní.
Prikladám trochu kratšiu (16 strán), možno niekomu pomôže.
Je spracovaná ako multiverzia, v prvom hárku treba doplniť požadované údaje (právna forma sa už nevyžaduje, my sme to tam ponechali). Pri spracovaní potom treba na prvej strane napísať IČO, ostatné údaje sa doplnia z prvého hárku.
Keby ste potrebovali upraviť obsah textov, stači odblokovať. Ochrana = ENTER.
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

ahojte. nechcem otvárať novú tému. v podstate sa to tiež týka účt. závierky. práve som zistila, že som v r.2006 zle vypočítala daň z príjmu. sro platila o 578 Sk menej. mám už hotové opravné výkazy, len teraz v r.2007 mi tých 578 Sk robí neplechu na účte 341. zrejme sa to upraví až keď ten rozdiel teraz v r.2008 uhradia. kde však tých 578 Sk uviesť v DP za rok 2007?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
vilob Pozri príspevok
ahojte. nechcem otvárať novú tému. v podstate sa to tiež týka účt. závierky. práve som zistila, že som v r.2006 zle vypočítala daň z príjmu. sro platila o 578 Sk menej. mám už hotové opravné výkazy, len teraz v r.2007 mi tých 578 Sk robí neplechu na účte 341. zrejme sa to upraví až keď ten rozdiel teraz v r.2008 uhradia. kde však tých 578 Sk uviesť v DP za rok 2007?
V dodatočnom za rok 2006
Výkazy za rok 2006 neopravuješ, pretože po schválení VZ už nemôžeš vstupovať do účtovníctva. Takže: oprava sa prejaví v účtovníctve 2007, ale dodatočné priznanie DP podávaš za rok 2006.
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

a ako to mám odzrkadliť v DP 2007. mám tých pár päťstokorún zaradiť ako pripočítateľnú položku? a čo v prípade ak by prila daňová kontrola za rok 2006. stačí im vysvetlenie, že výkazy sú síce chybné ale oprava nastala v DP za rok 2007?
0 0
koňo koňo

koňo je offline (nepripojený) koňo

Z hľadiska účtovníctva je to prípad roku 2007 - účtuješ opravu daňovej povinnosti 595/341. Kontrola výkazy nenapadne. Ide o opravu minulých rokov a keďže nie je významná, účtuješ priamo do nákladov (595).
Z hľadiska dane z príjmov urobíš dodatočné daňové priznanie za rok 2006 (hoci o oprave budeš účtovať v roku 2007).
Keď zaplatíš v roku 2008, tak sa ti účet 341 vyrovná.
0 0
koňo koňo

koňo je offline (nepripojený) koňo

Ešte k príspevku č. 5 (m.hladka)
Iba upozorňujem, že v tejto skríátenej verzii chýba viac údajov, ktoré sú povinnou súčasťou poznámok, napr. účtovné zásady a metódy, štatutári, atď a ešte je toho viac. Takže pozor, aj skracovať sa dá iba do určitej miery.
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

tak tomuto dosť dobre nerozumiem. na účte 341 na strane Dal mi momentálne (rok 2007) "visí" tých 578 Sk. v prípade že by som zaúčtovala 595/341, tak sa mi 341-tka navýši znovu o tých 578 Sk....
a ešte jeden dotaz - prečo dodatočné DP a nie opravné? nieje dodatočné vtedy, keď je zaslané do termínu? čiže v mojomprípade do 31.32006
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
vilob Pozri príspevok
tak tomuto dosť dobre nerozumiem. na účte 341 na strane Dal mi momentálne (rok 2007) "visí" tých 578 Sk. v prípade že by som zaúčtovala 595/341, tak sa mi 341-tka navýši znovu o tých 578 Sk....
a ešte jeden dotaz - prečo dodatočné DP a nie opravné? nieje dodatočné vtedy, keď je zaslané do termínu? čiže v mojomprípade do 31.32006
Opravné priznanie - do termínu, ak už riadne DP sa podalo
Dodatočné - po termíne podania.
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

viete mi pomôcť aj s tým zostatkom na 341-tke?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Akým spôsobom sa ti to dostalo na 341? ako si to zaúčtovala?
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

v tento moment mi napadlo, že som spravila asi chybu. ja som totiž vstúpila do účtovníctva roku 2006, opravila chyby s tým, že pošlem opravné resp. dodatočné DP za rok 2006 aj s výkazmi. tým pádom sa mi ten rozdielny zostatok preúčtoval do roku 2007... čo teraz?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nedá sa ten vstup do účtovníctva 2006 zrušiť (záložná kópia)?
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

myslím že by to šlo. ale na základe čoho mám potom podať dodatočné daňové priznanie za rok 2006... či nemám podávať nič, akurát ten rozdiel 578 SK zaúčtujem v r.2007 cez 595-ťku a tak to vlastne opravím
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Treba podať dodatočné priznanie 2006 - opravy spravíš v priznaní. V r. 2008 zaúčtuješ 595/341, a zaplatíš daň v najbližšom možnom termíne.
Vyplníš ho tak, ako to malo byť pôvodne, nemám pred sebou priznanie, ak sa nemýlim, tak na tretej strane je potom taká tabuľka o údajoch v dodatočnom priznaní, tam sa uvádzajú rozdiely.
Naposledy upravil Rozalka : 21.03.08 at 17:46 Dôvod: oprava r. 2008 (účtovne som stále v r. 2007)
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

vilob Pozri príspevok
v tento moment mi napadlo, že som spravila asi chybu. ja som totiž vstúpila do účtovníctva roku 2006, opravila chyby s tým, že pošlem opravné resp. dodatočné DP za rok 2006 aj s výkazmi. tým pádom sa mi ten rozdielny zostatok preúčtoval do roku 2007... čo teraz?
Ak tomu dobre rozumiem, vypočítala a zaúčtovala, a teda aj firma zaplatila o 578,- SK nižšiu daň. Uviedli ste v DP nižšiu daň ako bola skutočná DP, a v tom prípade ste podľa zákona o správe daní a poplatkov povinní podať DDP za rok 2006 a daň doplatiť. Vo výkazoch 2006 ju máš nesprávne /ale zodpovedajúcu skutočnosti/, a teda nesprávna bude aj v PS 2007, a keďže ste to v roku 2007 ani neopravili tak ak v KS roku 2007. Na účet 341 to zaúčtuješ v roku 2008 na základe DDP.
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

áno evina, je to presne tak ako píšeš. v prípade že podáme DDP za rok 2006 a zaplatíme rozdiel v roku 2008, tak sa mi to v roku 2008 aj opraví. vrelá vďaka. len stále nerozumiem tomu, na základe čoho (akého dokladu) mám vyhotoviť to dodatočné DP. viete akú chybu som ja spravila? že som v roku 2006 vyplnila DP podľa výkazov po zdanení. čiže som v podstate ako keby ešte raz zdanila už zdanený HV. a tým pádom bola daň nižšia (už zo zdaneného HV)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať