Zavrieť

Porady

Uctovanie stravných lístkov v Pohode

Dobry den,
zaujima ma, ako zauctujem faktury za stravne listky v Pohode - JÚ

1) SZCO si pre seba objednal jedalne kupony Dejeuner, faktura bola na sumu 13.616,50. Mozem zauctovat celu sumu ako VOZD?

2) SZCO objednal pre zamestnanca jedalne kupony, faktura bola na sumu 10.766,50, toto asi nemozem zauctovat ako VOZD.. Ako VOZD mam kazdy mesiac uctovat sumu 55% z hodnoty stravnych listkov, ktore poskytuje zamestnancovi?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    great.zv je offline (nepripojený) great.zv

    great.zv
    áno SZČO - celá suma za SL VOZD - ale pozor, 1ks/pracovné dní

    zamestnanec - 55% z ceny SL do VOZD - tiež 1ks/pracovný deň
    maximálna hodnota je 89,-Sk

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    johny18 Pozri príspevok
    Dobry den,
    zaujima ma, ako zauctujem faktury za stravne listky v Pohode - JÚ

    1) SZCO si pre seba objednal jedalne kupony Dejeuner, faktura bola na sumu 13.616,50. Mozem zauctovat celu sumu ako VOZD?

    2) SZCO objednal pre zamestnanca jedalne kupony, faktura bola na sumu 10.766,50, toto asi nemozem zauctovat ako VOZD.. Ako VOZD mam kazdy mesiac uctovat sumu 55% z hodnoty stravnych listkov, ktore poskytuje zamestnancovi?

    Dakujem
    1.a.) SZČO nákup stravných lístkov účtujem ako VNZD a na konci mesiaca, podľa počtu odpracovaných dní sumu počet dní x max. 89,- ks/SL (podľa hodnoty nakúpených SL) preúčtujem do VOZD v internom doklade.
    1.b.) SZČO - odmena, poplatok alebo ako to máte vo faktúre nazvané + DPH je VOZD - ak ste aj nie ste platiteľom DPH - SZČO nemá nárok na odpočet DPH z tohto poplatku.

    2.a)zamestnanci - nákup stravných lístkov účtujem tiež ako VNZD a na konci mesiaca podľa vnútornej kalkulácie na poskytovanie SL zamestnancom,
    podľa počtu vydaných SL sumu x max. 48,95 ks/SL preúčtujem do VOZD v internom doklade.
    Zostávajúca suma ide buď z prídelu zo SF, tak dáš čerpanie SF a zostatok platia zamestnanci, tak sa to zrazí zo mzdy,alebo uhradia do pokladne.

    2.b.) zamestnanci - odmena, poplatok alebo ako to máte vo faktúre nazvané + DPH je VOZD - ak SZČO ako zamestnávateľ nie je platiteľom DPH
    2.c.) zamestnanci - odmena, poplatok alebo ako to máte vo faktúre nazvané + je VOZD - ak SZČO ako zamestnávateľ je platiteľom DPH , tak má nárok na odpočet DPH (ale len zo SL, ktoré zakúpil pre zamestnancov.)

    Na konci roka by mala zostať vo VNZD hodnota SL, ktoré neboli v roku 2007 použité a v nasledujúcom roku ich rovnakým spôsobom dávaš do VOZD.
    SL sú predmetom inventarizácie k 31.12. spolu s peňažnými prostriedkami.

    Neviem pripnúť link, ale už som ho tu pripínala, aj mnohí iní..., tak pripájam opäť Usmernenie DRSR.
    dobry den.
    otazka :O)
    som zivnostnik a chcem si kupit stravne listky.nepracujem kazdy precovny den. na aky poet stravnych listkov mam narok? iba na pocet odpracovanych dni? ci pocet prac. dni v mesiaci?
    a v akej hodnote???
    2. otazka :O) ...nemam uctovnicku, ale planujem to urobit tak ze vsetko jej dam na konci roka. nezblazni sa potom z toho? aby som ju nemal na svedomi )...tiez som rozmyslal o moznosti priniest uctovnicke setky dokumenty 1x za 3 mesiace. co vy na tooo?? dakujem

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    great.zv Pozri príspevok
    áno SZČO - celá suma za SL VOZD - ale pozor, 1ks/pracovné dní

    zamestnanec - 55% z ceny SL do VOZD - tiež 1ks/pracovný deň
    maximálna hodnota je 89,-Sk
    Ja stravné poukážky účtujem ako ceniny. Mám zadefinovanú pokladňu, ktorá sa volá CENINY.

    Faktúru od gastrospoločnosti v JÚ zaúčtujem v položkách nasledovne.
    1. Služba vrátane DPH 1 x 119 100 19 Réžia
    2. Ceniny 200 x 90 18.000 0 priebežné položky výdaj (0Cvýdaj

    Pokladňa CENINY
    Prijem 200 x 90 18.000 priebežné položky príjem (0Cpríjem)

    Každý mesiac dá zamestnávateľ vyúčtovanie koľko stravných lístkov vydal zamestnancom a účtujem


    Pokladňa CENINY
    Výdaj 150 x 90 13.500 prevádzková réžia

    Pokladňa hotovosť
    Výdaj MÍNUSOM 150 x 40,50 6.075 prevádzková réžia

    Týmto spôsobom mám v správnej výške náklady ako aj pod kontrolou koľko gastrolístkov je možné vydať, často sa stávalo že gastrolístky išli do mínusu.

    apo

    beata.b je offline (nepripojený) beata.b

    beata.b
    Dobrý deň,
    nemám ešte veľmi skúsenosti so zamestnancami a strav. lístkami.
    Neviem, či som to dobre pochopila, ale podľa počtu odprac. dní, vystavím interný doklad (89 Sk x 55% x počet dní). Zvyšných 45%, ktoré si hradí zamestnanec, mu môžem zraziť zo mzdy? Zapísať to do nezdaniteľných náhrad? Alebo je lepšie urobiť príjem od zamestnanca do pokladne?

    beata

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Cez mzdu je to zložitejšie a ťažko sa naprávajú chyby ku ktorým čas od času dôjde. Ak tomu nebráni nejaká vnútropodniková norma, tak to riešiť v JÚ aj v PÚ príjmom od zamestnancov do pokladne.

    apo

    Uctovanie stravných lístkov v Pohode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.