Zavrieť

Porady

Ďalší nepodarok - novela koncesionárskych poplatkov ?

Už je to tu.
Koncesionárske poplatky. Čoskoro pôjdu na schválenie do parlamentu. Teda v prípade, že konečne niekto v súčasnej vláde nezačne myslieť v prospech občanov tohoto štátu.

http://www.rokovania.sk/appl/materia...E?OpenDocument

Skúste si to pozrieť a zamyslieť sa nad dôsledkami takéhoto zákona.
Naposledy upravil emgeton : 26.09.07 at 05:45
Usporiadat
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

azla Pozri príspevok
... a môžem žiadať vrátenie uhradených poplatkov 36mesiacov spätne. 35-od STV, 1-od RTVS
a prosím ťa,mohla by si hodiť infošku ako si pochodila, prípadne sem prilepiť tú žiadosť? hm? Ďakujem
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Ja som včera bola zrušiť inkasný súhlas na SIPO zjednoduchého dôvodu:

Doteraz sme platili, teda SIPO bolo vystavené na iné meno ako je nahlásený odber elektrickej energie. Pôvodný plátca si vypísal odhlášku a zaslal v dvoch výtlačkoch na RTVS a teda "nový" na základe elektromeru zase prihlášky.
Som zvedavá , či za tie spomínané 4% z poplatkov, ktoré berú, budú schopné naše žiadosti pochopiť a vybaviť správne????
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Zamestnávatelia - čas sa kráti:



Zákon o úhrade za služby verejnosti č. 68/2008

Právnické osoby a podnikajúce fyzické osoby – najdôležitejšie zmeny od 1.4.2008:

povinnosť úhrady už nevyplýva z počtu rozhlasových alebo televíznych prijímačov, vedených v účtovníctve právnickej alebo samostatne zárobkovo činnej osoby, ale od skutočnosti, či zamestnáva v pracovnom pomere aspoň troch zamestnancov,

sadzba úhrady za každý kalendárny mesiac je 140 Sk (ak platiteľ zamestnáva od 3 do 9 zamestnancov),
560 Sk (od 10 do 49 zamestnancov),
2400 Sk (od 50 do 249 zamestnancov),
6000 Sk (od 250 do 999 zamestnancov) a
14000 Sk (1000 a viac zamestnancov),

splatnosť: úhradu je možné realizovať mesačne, štvrťročne, polročne a ročne, pričom pre určenie sadzby je rozhodujúci počet zamestnancov v prvý deň odbobia, za ktoré sa úhrada platí (napríklad pri ročnej úhrade bude rozhodujúci počet zamestnancov k 1.1. príslušného roka),
úhrada je splatná do posledného dňa prvého kalendárneho mesiaca obdobia, za ktoré sa platí,

Platby sa uhrádzajú na účet RTVS, s.r.o.:

Číslo účtu: 7000 333 333 / 8180
Variabilný symbol (VS) pre zamestnávateľa je vytvorený z čísiel 88 + Vaše IČO. Ak Vaše IČO je 12345678, potom Váš VS je 8812345678. V prípade, že Vaše IČO nemá 8 čísel, potom za čísla 88 doplňte toľko 0, aby počet čísel vo vytvorenom VS bol 10 (napr. pre IČO 123456 postupujte takto: 88 + 00 + 123456, Váš VS je 8800123456).
Konštantný symbol: 0558
platiteľ úhrady je povinný písomne oznámiť vyberateľovi úhrady do 30 dní vznik, zmenu alebo zánik povinnosti platiť úhradu a počet zamestnancov rozhodujúci pre určenie úhrady,
platiteľovi, ktorý je zamestnávateľom k 1.4.2008, vzniká povinnosť platiť úhradu podľa nového zákona od 1.4.2008,
v zmysle vyššie uvedeného musia všetci zamestnávatelia, ktorí zamestnávajú troch a viacerých zamestnancov, najneskôr do 30.4. 2008 písomne oznámiť vznik povinnosti platiť úhradu a zaplatiť príslušnú sadzbu úhrady; vzor oznámenia je uverejnený na stránkách RTVS - tlačivo "Evidencia platiteľa úhrady - zamestnávateľ",
ak platiteľ nezaplatí úhradu, vyzve ho vyberateľ úhrady na zaplatenie tejto úhrady a na zaplatenie poštovného; ak platiteľ nezaplatí úhradu v lehote do 30 dní od doručenia výzvy, uplatňuje sa nárok na zaplatenie úhrady, poštovného a pokuty na súde; pokuty sú stanovené vo výške od 1000 do 5000 Sk, a to v závislosti od výšky sadzby poplatku


prihláška: http://www.rtvs.sk/documents/PO_formular_1.0.pdf

Odpovede na časté otázky:
http://www.rtvs.sk/rtvs/?__p=mmFFAQ&...4%2C4481278125
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

VladoaKatka Pozri príspevok
Ja som včera bola zrušiť inkasný súhlas na SIPO zjednoduchého dôvodu:

Doteraz sme platili, teda SIPO bolo vystavené na iné meno ako je nahlásený odber elektrickej energie. Pôvodný plátca si vypísal odhlášku a zaslal v dvoch výtlačkoch na RTVS a teda "nový" na základe elektromeru zase prihlášky.
Som zvedavá , či za tie spomínané 4% z poplatkov, ktoré berú, budú schopné naše žiadosti pochopiť a vybaviť správne????
Asi by som to urobil jednoduchšie. Jedným listom (poslať s doručenkou alebo doručiť osobne do podateľne a nechať si potvrdiť prevzatie) by som výpalníckej firme oznámil všetky dôležité informácie a nech sa tá firma za tie 4% stará. Neviem, prečo by mal bežný občan kvôli výpalnému vyplňovať odhlášky / prihlášky a tie dvojmo ešte niekam ďalej zasielať.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

ola Pozri príspevok
a prosím ťa,mohla by si hodiť infošku ako si pochodila, prípadne sem prilepiť tú žiadosť? hm? Ďakujem
Ešte som nepochodila, v nastavajúcom týždni sa chystám napísať žiadosť .

Žiadosť bude jednoduchá a krátka.
....žiadam o vrátenie zaplatených koncesionárskych poplatkov za obdobie od 1.5.2005 do 31.3.2008 z dôvodu, že v uvedenom období naša domácnosť splňala podmienku oslobodenia, nakoľko v spoločnej domácnosti žila osoba ZŤP.

K žiadosti prijájam prílohy, ktoré dokumentujú uvedený stav.
(kópia rozhodnutia o uznaní osoby za ZŤP, príp.kópia preukázu ZŤP;
kópia občianského preukázu)
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

bashka Pozri príspevok
ahojte, please, vedel by mi nieto objasnit toto?
Som majitelkou 4 bytov a doteraz som platila len za jedno miesto, teda tam kde byvam. V ostatnych bytoch su podnajomnici.
1.4. som sa vybrala na postu nahlasit aj tie zvysne byty, ale tety a dokonca aj sama veduca posty mi povedala, ze to nie je tak, ze stale platim len za jedno miesto. Tak super, hovorim si, ale to vobec nevadi, ze vo vsetkych tych bytoch sa kludne pozera TV aj pocuva radio? Alebo ako to je? Musim platit za vsetky 4, ci len za jeden? Dakujem. Bashka
Ak si odberateľkou el. energie vo všetkých štyroch bytoch Ty, tak platíš len jeden poplatok 140,- Sk.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

VladoaKatka Pozri príspevok
Ja som včera bola zrušiť inkasný súhlas na SIPO zjednoduchého dôvodu:

Doteraz sme platili, teda SIPO bolo vystavené na iné meno ako je nahlásený odber elektrickej energie. Pôvodný plátca si vypísal odhlášku a zaslal v dvoch výtlačkoch na RTVS a teda "nový" na základe elektromeru zase prihlášky.
Som zvedavá , či za tie spomínané 4% z poplatkov, ktoré berú, budú schopné naše žiadosti pochopiť a vybaviť správne????
Ak je odber el. energie napísaný nameno A a tiež aj SIPO je na to isté meno, tak keď chcem zmeniť, musím ísť najskôr do elektrárni? Alebo môže byť len SIPO na iné meno? to by asi nepomohlo, ak by bolo SIPO na B a odberateľ na A. Alebo?
Vďaka za odpoveď.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tonka, SIPO je vždy na to isté meno aké je u dodávateľa elektr. energie. To by na SIPO musel nahlásiť dodávateľ EE, ak by si sa s ním dohodla, že je to síce tvoje odberné miesto ale platiť bude niekto iný. Neviem, či sa to takto dá.
Naposledy upravil Marína : 07.04.08 at 07:13
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

tonkat Pozri príspevok
Ak je odber el. energie napísaný nameno A a tiež aj SIPO je na to isté meno, tak keď chcem zmeniť, musím ísť najskôr do elektrárni? Alebo môže byť len SIPO na iné meno? to by asi nepomohlo, ak by bolo SIPO na B a odberateľ na A. Alebo?
Vďaka za odpoveď.
Nemusis nikam chodit, staci zavolat nalinku ZSE - pripadne SSE alebo VSE. Teda aspon u ZSE to takto funguje, zavolas a mozes prehlasit odber aj na Roba Miklu , ak zadas jeho osobne udaje. Potom pridu na odpocet a kontrolu elektromera, staremu odberatelovi pride vyuctovacia faktura, novemu pride zmluva a prva faktura. Ja som to absolvoval nedavno. Jeden clovek moze platit aj za 100 bytov, ak sa takto viete dohodnut.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

endrju Pozri príspevok
Asi by som to urobil jednoduchšie. Jedným listom (poslať s doručenkou alebo doručiť osobne do podateľne a nechať si potvrdiť prevzatie) by som výpalníckej firme oznámil všetky dôležité informácie a nech sa tá firma za tie 4% stará. Neviem, prečo by mal bežný občan kvôli výpalnému vyplňovať odhlášky / prihlášky a tie dvojmo ešte niekam ďalej zasielať.
No Andrej, mám info, že treba dvojmo, dalo by sa to rozoberať...., ale nechajme to tak my už to nezmeníme, predpokladám, že jedno pôjde asi na RTVS a druhé na SIPO. Poslať poštou je asi pre mňa jednoduchšie aj lacnejšie, ako ísť do Blavy s autom a osobne doručiť do podateľne, to už by mi mali dať aspoň 1 mesiac dajaké %-tá.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

tonkat Pozri príspevok
Ak je odber el. energie napísaný nameno A a tiež aj SIPO je na to isté meno, tak keď chcem zmeniť, musím ísť najskôr do elektrárni? Alebo môže byť len SIPO na iné meno? to by asi nepomohlo, ak by bolo SIPO na B a odberateľ na A. Alebo?
Vďaka za odpoveď.
Odber elektriky je možné zmeniť telefonicky. Musíte byť pri aparáte obidvaja, jeden sa odhlási a druhý sa prihlási.

U nás SIPO bolo na manželové meno a elektromer je na syna. Sú to dve samostatné rodiny, preto sme to museli riešiť takto, lebo už 2.4. mi prišiel lístok SIPO, podľa ktorého by už strhli 140,- Sk ale syn tiež bude podľa elektromeru platiť od apríla 140,- Sk - teda by to bolo zaplatené dvakrát.

P.S: viete si predstaviť koľkokrát dostanú 140,- Sk za jedno odberné miesto???
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

misomiso Pozri príspevok
Nemusis nikam chodit, staci zavolat nalinku ZSE - pripadne SSE alebo VSE. Teda aspon u ZSE to takto funguje, zavolas a mozes prehlasit odber aj na Roba Miklu , ak zadas jeho osobne udaje. Potom pridu na odpocet a kontrolu elektromera, staremu odberatelovi pride vyuctovacia faktura, novemu pride zmluva a prva faktura. Ja som to absolvoval nedavno. Jeden clovek moze platit aj za 100 bytov, ak sa takto viete dohodnut.
Ďakujem, teda stačí zavolať na elektrárne, oni mi to prehlásia a aj oznámia pošte zmenu na SIPO?
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

My to máme podobne, byt kde bývame je na manžela a chata - víkend. domček - je na mňa, preto to chcem dať na jedno meno, veď naraz na dvoch miestach nepozerám telku
0 0
marion marion

marion je offline (nepripojený) marion

szčo účtovníčka
VladoaKatka Pozri príspevok
To akože je to pravda, že existujú rodiny bez rádia a TV?
VladoaKatka:
Napriklad ja nemam ani radio ani TV a som uplne spokojna. Teraz aby som platila za to, co ani nemam moznost vyuzivat.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

tonkat Pozri príspevok
Ďakujem, teda stačí zavolať na elektrárne, oni mi to prehlásia a aj oznámia pošte zmenu na SIPO?
Nie neoznamia. Musis to potom ohlasit na poste alebo priamo vyberatelovi poplatkov.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Vďaka misomiso, teda čaká ma pekná tortúra vybavovačiek.
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

ok, tak ked nikto nezareagoval na moj navrh o prehlaseni elektriny na obcianske zdruzenie (pretoze za odber platia len FO), tak teraz navrhujem pre tych, co maju rodinny dom s garazou prehlasit odber elektriny pre spotrebu v rodinnom dome na spotrebu v garazi
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

misomiso Pozri príspevok
Nemusis nikam chodit, staci zavolat nalinku ZSE - pripadne SSE alebo VSE. Teda aspon u ZSE to takto funguje, zavolas a mozes prehlasit odber aj na Roba Miklu , ak zadas jeho osobne udaje. Potom pridu na odpocet a kontrolu elektromera, staremu odberatelovi pride vyuctovacia faktura, novemu pride zmluva a prva faktura. Ja som to absolvoval nedavno. Jeden clovek moze platit aj za 100 bytov, ak sa takto viete dohodnut.
Tak pridávam skúsenosť z dnešného rána. SSE neprehlasujú odbery elektriny po telefóne, jedine po zaslaní formuláru, ktorý ti zašlú poštou, alebo ak si zájdeš osobne do ich kancelárie. Nie sú E ako E
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Prosím o radu - do počtu zamestnancov sa započítavajú aj dohodári ? Alebo len zamestnanci v trvalom prac.pomere ? Napr. firma má 6 stálych zamestnancov a 5 dohodárov (a dosť sa to každý mesiac mení) - patrí v apríli do skupiny A alebo B ? Teda bude platiť za apríl 140 Sk alebo 560 Sk ?
Ďakujem.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

iva Pozri príspevok
Prosím o radu - do počtu zamestnancov sa započítavajú aj dohodári ? Alebo len zamestnanci v trvalom prac.pomere ? Napr. firma má 6 stálych zamestnancov a 5 dohodárov (a dosť sa to každý mesiac mení) - patrí v apríli do skupiny A alebo B ? Teda bude platiť za apríl 140 Sk alebo 560 Sk ?
Ďakujem.
Citujem zo stránky RTVS:
[hore]"Počíta sa medzi zamestnancov aj zamestnanec na dohodu o vykonaní práce?

Do počtu zamestnancov sa nezaratávajú osoby zamestnané na dohodu o pracovnej činnosti, na dohodu o vykonaní práce a ani na dohodu o brigádnickej činnosti."
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať