Zavrieť

Porady

Zákon o cestovných náhradách - zmena sadzieb od 1.6.2008

Napriek deklarovanej zanedbateľnej inflácii sme sa dožili vyhlásenia zmeny súm stravného a náhrad za používanie súkromného motorového vozidla používaných pri výpočte náhrad podľa zákona o cestovných náhradách.

O sumách stravného nájdete podrobnosti v téme http://www.porada.sk/t38433-sadzby-s...h-cestach.html

Sumy základnej náhrady za používanie cestných motorových vozidiel pri pracovných cestách:

- Zbierka zákonov:

čiastka 75/2008
opatrenie MPSVaR SR číslo 181/2008
vyhlásené 24.5.2008
vyhlásené sumy sa prvýkrát použijú 1.6.2008

- sumy:

a) jednostopové motorové vozidlá a trojkolky 1,50 Sk za 1 km jazdy
b) osobné cestné motorové vozidlá 5,50 Sk za 1 km jazdy
Naposledy upravil endrju : 24.05.08 at 18:42
Usporiadat
Téma je uzavretá.
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Predpis platí od dňa ako uvádzaš, ale v zákone je toto ustanovenie a podľa neho nové náhrady platia od 1.6.08:

zákon o CN § 8 ods. 1:
"(1) Sumy stravného pre časové pásma podľa § 5 ods. 1 a 2 a sumy základných náhrad za používanie cestných motorových vozidiel podľa § 7 ods. 1 a 2 upravuje ministerstvo opatrením na základe údajov Štatistického úradu Slovenskej republiky (ďalej len štatistický úrad ) o indexe cien jedál a nealkoholických nápojov v reštauračnom stravovaní a o indexe cien položiek spojených s nákupom a prevádzkou motorových vozidiel. Úprava súm sa vykoná, ak rozdiel kumulatívneho indexu cien za príslušný kalendárny mesiac a hodnoty základne je najmenej 10 %; sumy náhrad sa upravia o percento príslušného rozdielu. Kumulatívny index cien za príslušný kalendárny mesiac sa vypočíta ako súčin koeficientov medzimesačných indexov a hodnoty základne. Hodnota základne, za ktorú sa považuje príslušný kalendárny mesiac, podľa ktorého bola naposledy opatrením podľa § 5 ods. 2 a § 7 ods. 2 upravená suma náhrad, je 100 %. Upravené sumy náhrad podľa prvej vety patria zamestnancovi od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom boli zverejnené."<O:P></O:P>
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Zeleňak Pozri príspevok
Chcel by som sa opýtať odkiaľ máte informáciu , že uvedené zvýšenie stravného platí od 1. 6. 2008. Ja mám informáciu, že stravné platí už od 24. 5. 2008
Keby si si dal tú námahu a pozrel si pár príspevkov späť, odpoveď by si našiel aj niekoľko krát. Je to v príspevkoch č. 20, 60 a pozri si najmä môj príspevok č. 61.
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Ahojte, ako sa zapojiť tuna - som tu prvykrat, Marta
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

marta bodonova Pozri príspevok
Ahojte, ako sa zapojiť tuna - som tu prvykrat, Marta
Veď už si sa zapojila. Čo potrebuješ vedieť? Niečo v súvislosti s cestovnými náhradami? Ak áno zadaj sem otázku. Ak niečo iné, nájdi si príslušnú sekciu, pozri, či v starších príspevkoch tvoja otázka nebola už raz zadaná. Ak nie, môžeš založiť novú tému.
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Ja by som potrebovala vedieť, či je nejaká hranica pri cestovných náhradach - prejazdím mesačne 10 000 km, to je suma. Dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať