Zavrieť

Porady

Alfa: Zaplatený preddavok

Dobrý deň.
Odberateľ zaplatil 12.8. zálohu.
25.8. bola vystavená preddavková faktúra na zálohu.
3.9. bola vystavená "ostrá" faktúra s odpočtom zálohy. Odberateľ ani dodávateľ nie je platcom DPH.

Ako to zaúčtujem na strane odberateľa v Alfe? Ešte som to nerobila, tak preto by som Vás chcela poprosiť o pomoc.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ajacik Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Odberateľ zaplatil 12.8. zálohu.
    25.8. bola vystavená preddavková faktúra na zálohu.
    3.9. bola vystavená "ostrá" faktúra s odpočtom zálohy. Odberateľ ani dodávateľ nie je platcom DPH.

    Ako to zaúčtujem na strane odberateľa v Alfe? Ešte som to nerobila, tak preto by som Vás chcela poprosiť o pomoc.

    Dakujem
    221/324 - prijatá záloha, faktúra na zálohu nebola potrebná, kedže nie ste platiteľmi dph. Fakúra za dodanie 311/6..., odpočet zálohy 324/311.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Dakujem ti, ale ja by som to potrebovala v Alfe ...... Tam nie som doma na 100%

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    ..... posúvam. dakujem

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Do Záväzkov zaevidovať preddavkovú FA s typom dokladu Preddavok. Pri úhrade vybrať z Evidencie záväzkov tento doklad ako výdavok neovplyvňujúci ZD. Keď príde FA-daňový doklad, tak ju zapísať ako riadny záväzok. V peňažnom denníku cez Interné doklady vysporiadať - s mínusom zapísať výdavok neovplyvňujúci ZD a druhý ID - do prevádzkovej réžie(tovaru, materiálu) zaúčtovať sumu z FA. Ak bola konečná FA na vyššiu sumu, zvyšok riadne uhradíš cez banku alebo pokladňu. Ak si pozrieš cez F1 (HELP) - Príklady - Účtovníctvo, tam je to lepšie vysvetlené aj s obrázkami dokladov, ako by to v Alfe malo vyzerať.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem, vyskusam - snad sa mi to podarí .

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem, podarilo sa :-)

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    prosim ešte raz o vysvetlenie v alfe mam preddavkovu fakturu uhradenu prevodom cez banku a fakturu / suma rovnaka ako na preddavkovej/ došlu po uhrade preddavkovej, neviem rady učtovne si to vysporiadať

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Darina1234 Pozri príspevok
    prosim ešte raz o vysvetlenie v alfe mam preddavkovu fakturu uhradenu prevodom cez banku a fakturu / suma rovnaka ako na preddavkovej/ došlu po uhrade preddavkovej, neviem rady učtovne si to vysporiadať
    veď tuto je to krásne polopate vysvetlené, len si postup riadne pozri a zaúčtovanie si poopravuj podľa neho.

    http://www.porada.sk/826074-post5.html
    Alena Šimová
    LubenaK Pozri príspevok
    Do Záväzkov zaevidovať preddavkovú FA s typom dokladu Preddavok. Pri úhrade vybrať z Evidencie záväzkov tento doklad ako výdavok neovplyvňujúci ZD. Keď príde FA-daňový doklad, tak ju zapísať ako riadny záväzok. V peňažnom denníku cez Interné doklady vysporiadať - s mínusom zapísať výdavok neovplyvňujúci ZD a druhý ID - do prevádzkovej réžie(tovaru, materiálu) zaúčtovať sumu z FA. Ak bola konečná FA na vyššiu sumu, zvyšok riadne uhradíš cez banku alebo pokladňu. Ak si pozrieš cez F1 (HELP) - Príklady - Účtovníctvo, tam je to lepšie vysvetlené aj s obrázkami dokladov, ako by to v Alfe malo vyzerať.
    a prečo pri platbe záväzku ako výdavok neovplyvňujúci základ dane? Veď tento preddavok je daňovým výdavkom už pri zaplatení. Teraz som volala s pracovnčkou Krosu a tá hovorila, že v príručke je to zatiaľ uvedené nesprávne, ale na ich stránke je to údaje už uverejnené. Podľa nového zaplatený aj prijatý preddavok je hneď výdavkom alebo príjmom ovplyvňujúcim základ dane.
    Naposledy upravil Alena Šimová : 21.11.08 at 11:48

    Alfa: Zaplatený preddavok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.