Zavrieť

Porady

Zostavená aj schválená?

Prosím Vás, dnes by som chcela poslať na obch.register súvahu, výkaz ZS a poznámky. Napísať na tlačivá aj dátum "Zostavená dňa:" alebo iba dátum "Schválená dňa:"? A v hornej časti zaškrtnúť "Účtovná závierka riadna a zároveň schválená? (prvý krát je to naozaj sranda...)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Zákon o účtovníctve § 17)
    ods.5) zostavená účtovná závierka - účtovná závierka sa považuje za zostavenú po jej podpísaní zodpovednými osobami
    ods.6) ak ÚJ zostavuje účtovnú závierku k poslednému dňu účtovného obdobia, zostavuje riadnu účtovnú závierku
    Obchodný zákonník
    § 40 ods.1) ... príslušný orgán ... je povinný predložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku ... na schválenie do 6 mesiacov po uplynutí účtovného obdobia
    § 125 - schválenie účtovnej závierky najvyšším orgánom spoločnosti sro-valné zhromaždenie = schválená účtovná závierka
    Takže každý tento dátum má svoju výpovednú hodnotu v zmysle horeuvedených zákonov

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    My to robíme spôsobom že k zostavenej súvahe a VZaS dňa napr. 29.03.2005 sa do toho istého tlačiva doškrtne x schválená a dolu pridá dátum schválenia napr. 02.06.2005. A kópie týchto tlačív sa pošlú na DÚ a OR. Neviem či sa posielajú aj poznámky....

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Katty
    My to robíme spôsobom že k zostavenej súvahe a VZaS dňa napr. 29.03.2005 sa do toho istého tlačiva doškrtne x schválená a dolu pridá dátum schválenia napr. 02.06.2005. A kópie týchto tlačív sa pošlú na DÚ a OR. Neviem či sa posielajú aj poznámky....
    Ja by som len doplnila Katku, že počnúc rokom 2005 sa v zmysle novely opatrenia MFSR č. 4455/2003-92 (§ 1 ods.6) schválená účtovná závierka nemusí znovu posielať na DÚ, s výnimkou prípadu, keď boli ÚJ znova otvorené účtovné knihy.

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Katty
    My to robíme spôsobom že k zostavenej súvahe a VZaS dňa napr. 29.03.2005 sa do toho istého tlačiva doškrtne x schválená a dolu pridá dátum schválenia napr. 02.06.2005. A kópie týchto tlačív sa pošlú na DÚ a OR. Neviem či sa posielajú aj poznámky....
    Katty, ja som volala na OR Žilina, povedali mi, že treba poslať okrem súvahy, výkazu ZS aj poznámky.

    Zostavená aj schválená?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.