Zavrieť

Porady

Podnikateľský plán na Účtovníctvo

1) poraďte ako ho napísať?

Ako na toto si s tým lámem hlavu: :-(
1. Finančná prognóza



Odvody do SP a ZP ako ich vypočitať a dať do tabuľky aké čísla tam dať
číslo r. 2009
číslo r.2010 ???
číslo r.??

resp. aké su odvody do sociaálanej a zdravotnej poisťovne za tento rok??? ja som už z toho mrtva, podnikatelsky zamer, nám odovzdať v pondelok 19.1.

a ďalej nejake tie otázky na tie testy, strašne sa bojím, že to nezvládnem, zákon som zatiaľ trosku prečítala len živnostenský , strašne sa bojím, že to nezvládnem tie testy, mám z toho obrovský strach



Výdav
ky za dva roky
363 357
Príspevok od ÚPSVaR
66 496
Financovanie z vlastných zdrojov
296 861
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ako začínajúca SZČO Ti nevyplýva povinnosť v prvom roku svojej podnikateľskej činnosti platiť povinne odvody do sociálnej poisťovne. Do ZP je to 14% z min. vymeriavacieho základu, ktorý je od 01.01.2009 vo výške 8900,- Sk.
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

[quote=Lienka Sedembodková;917132]1) poraďte ako ho napísať?

Ako na toto si s tým lámem hlavu: :-(
1. Finančná prognóza



Odvody do SP a ZP ako ich vypočitať a dať do tabuľky aké čísla tam dať
číslo r. 2009
číslo r.2010 ???
číslo r.??

resp. aké su odvody do sociaálanej a zdravotnej poisťovne za tento rok??? ja som už z toho mrtva, podnikatelsky zamer, nám odovzdať v pondelok 19.1.

Ak môžem odporučiť to toho Podnikateľského zámeru si daj do kalkulácie predpokladaných nákladov vyššiu sumu, ako je prjíspevok. To preto, aby si si mohla z čoho vyberať. Jedna moja známa to napasovala presne a nakúpila to za polovicu. V čom ideš podnikať? Možno by som ti mohla pomôcť z tým finančným plánom. A tých skúšok sa vôbec neboj, vlastne ti tá "prednášajúca" najprv všetko povie a z toho čo povie bude test. Ak dačo, ozvi sa
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Lienka, to tabuľky by som dal pre rok 2009 :
zdravotné poistenie : 41,87 * 12 = 502,44 EUR

pre rok 2010 :
zdravotné poistenie :
41,87 x 1,09 (iba odhad) * 12 = 547,66 EUR
6 x 97,30 * 1,09(iba odhad)= 636,34 EUR

9 % je iba iba odhad rastu min. mzdy, ak teta Viera neurobí inak.

Samozrejme, je možné, že budeš odvádzať odvody z inej sumy ako minimum.

Netreba zabudnúť na výdavky na PC, softvér, telefón, kanc. potreby a podobne.
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
takže takto to napísať do tej tabuľky?
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
môžem si ťa vyhľadať na skype? na prípadne otázky?
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
chceme podnikať s kamoškou v masažnom slaone
ona požiadla aj ja na takýto príspevok , no len ona vie masírovať ja nie ja by som jej chcela robiť učtovníctvo, kedze ona toto nevie, a teraz neviem, či písať dve podnikateľske zamery aj aj lebo ja chem len účtovníctvo, ale požiadane amm o maserstvo, či sa to dá zmeniť ?


a ešte či máte Skype, aby to šlo rýchlesjiš keby som sa chcela ohladne niečoho informovať
ďakujem
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Lienka - dobre rozumiem, že si ideš robiť živnosť na "vedenie účtovníctva" ?
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
a sociálne poistenie ako vypočítam?
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
ano, ale musím vypracovať asi na masersky salon, kedze o to som ziadala, ale chem to zmenit ak sa to da na to uctovníctvo
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
a ostatne roky vypočítam ako do sociálnej a zdravotnej odvody? ked je ten vymeriavaci základ tých 8900, v tej tabulke je uvedené. Odvody do SP a ZP to treba vypočítať apotom to spočíťať, ja som z toho riadne blba a popletena :-() :-(
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Lienka Sedembodková Pozri príspevok
chceme podnikať s kamoškou v masažnom slaone
ona požiadla aj ja na takýto príspevok , no len ona vie masírovať ja nie ja by som jej chcela robiť učtovníctvo, kedze ona toto nevie, a teraz neviem, či písať dve podnikateľske zamery aj aj lebo ja chem len účtovníctvo, ale požiadane amm o maserstvo, či sa to dá zmeniť ?


a ešte či máte Skype, aby to šlo rýchlesjiš keby som sa chcela ohladne niečoho informovať
ďakujem
A kam ponáhľaš ? Daj si do vyhľadávania "podnikateľský zámer" a pozri jednotlivé témy. Na Porade nájdeš aj vzory, do ktorých stačí doplniť svoje čísielka a svoje meno. Len to chce čas a trpezlivosť.
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
a ako vypočitam do sociálnej poisťovne_? koľko percent?
to vypočítavam z vymeriavaceho základu tých 8900 * kolko percent? po vsetky tie roky 2009 a 2010, kdeze sa za r. 2009 neodvádzam, takže je to 0, a za druhý rok?
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
ja som sa praveže zabrzdila pri tých číslach už sa riadne aj bojím ci bude ten podnikateslky dobre a o testoch ani nehovorím, sa bojím že pohorím ci pana taký strach som dlho nemala :-(((
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

www.socpoist.sk
na ľavej strane sa identifikuješ ako SZČO, otvorí sa Ti stránka s povinnosťami SZČO a okrem iného aj s prehľadom jednotlivých %-álnych sadzieb.
Prečítanie doporučeného Ti neuškodí aj z pohľadu prípravy na skúšky.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
To naozaj chceš robiť účtovníctvo? Vieš čo to vôbec je? Čo to obnáša? Aké zákony treba k tomu ovládať? Aká je zodpovednosť? .......

Nech žije voľná živnosť.......
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Neviem či tomu dobre chápem, ale chcete mať masérsky salón a zároveň robiť účtovníctvo? Lebo tá kalkulácia sa musí týkať toho podnikania ... a iné potrbuje masérsky salón a iné účtovníctvo. Tam sa musíš rozhodnúť. Lebo to čo napíšeš do tej kalkulácie aj v skutočnosti musíš kúpiť a mať.
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

A ešte, tie sumy nemusia byť presné. Napríklad si vypočítaš, že na ZP budeš potrebovať cca 1000 EUR a na SP cca 1130 EUR, na nájom 24 mes x predpokladané náklady na nájom... atď. Len odporúčam neurobiť to presne na tú sumu, ktorú požaduješ ale radšej oveľa viac.
0 0
Rybar75 Rybar75

Rybar75 je offline (nepripojený) Rybar75

Ahojte

Lienka, prepáč , že sa pletiem, no možno sa to zíde aj Tebe


V tejto súvislosti ma ešte napadá otázka:

Ak urobím kalkuláciu o povedzme 50tisíc viac ako je limit, tak to je OK. Niečo kryjem aj z vlastnych zdrojov.

Do kalkulácie napíšem napr. tlačiareň za 5000.-sk
V konečnom dosledku zozeniem tlačiareň za 3000.-sk

Možem "zvyšných" 2000.-sk využiť na kúpu niečoho iného čo mám dalej uvedené v kalkulácii???

Napriklad tam budem mat odborná literatúra za 3000.- sk a ja si to akože doložím sem a kúpim si literaturu za 5000.-

Samozrejme ju aj kupim a vydokladujem. Nejde mi o to vytiahnut iba dotaciu, no nerad by som si ju skresal
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
takže ja som si to vypočítala takto
Zdravotná:

r.2009
8900 x 14% = 1246
1 246 : 30,1260 = 41,36 €
41,36 € x 12 = 496,32 €

r.2010

41, 36 x 1,09 (odkiaľ je toto číslo? z akej sumy) =45,08 €
45,08 € x 12 = 540,98 po zaokrúhlení je to 541 €

6 x (odkial som vzala toto?) x 97,30 toto (to v tomto prispevku spomenute v príklade) x už spomínaných 1,09 = 636,34 €

prosím vysvetlite mi to ci to mám správne a opravte ma


a ako vypočítam odvod do sociálky:
r.2009 - keďže v prvom roku mojej podnikateľskej činosti mi to nevyplyva - nepatím do SP

a druhy rok r. 201é ako vypočítam?




a ako to potom napísať , ktoré čísla spočítať do tabuľky chápem že spočítať vsledne sumy ale ktore a ktore tu potom zapísať Odvody do SP a ZP,
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
Erika-ežka Pozri príspevok
Neviem či tomu dobre chápem, ale chcete mať masérsky salón a zároveň robiť účtovníctvo? Lebo tá kalkulácia sa musí týkať toho podnikania ... a iné potrbuje masérsky salón a iné účtovníctvo. Tam sa musíš rozhodnúť. Lebo to čo napíšeš do tej kalkulácie aj v skutočnosti musíš kúpiť a mať.

kamoška che robiť masera a ja jej chem robiť účtovníctvo.
lenže ja som si podavala ziadost na to maserstvo, takže neviem ako zmeniť potom podnikateskly plan, ci urobit dva jeden na uctovnictvo a jeden maserstvo, ked chem robit len jej uctovnictvo, ale predlozila som na UP, ze chem robit maserstvo az potom ked sme to podali, sme si uvedolmili, ze ona bud maserka aja jej uctovnicka, da sa to zmenit portom? aby som vlastne jej robila to uctovnictvo? mam si pre istotu nachystat obe podnikatelske zamery, keby sa to dlao, ze emenim zamer podnikania z toho maserstva na uctovnictvo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať