Zavrieť

Porady

Podnikateľský plán na Účtovníctvo

1) poraďte ako ho napísať?

Ako na toto si s tým lámem hlavu: :-(
1. Finančná prognóza



Odvody do SP a ZP ako ich vypočitať a dať do tabuľky aké čísla tam dať
číslo r. 2009
číslo r.2010 ???
číslo r.??

resp. aké su odvody do sociaálanej a zdravotnej poisťovne za tento rok??? ja som už z toho mrtva, podnikatelsky zamer, nám odovzdať v pondelok 19.1.

a ďalej nejake tie otázky na tie testy, strašne sa bojím, že to nezvládnem, zákon som zatiaľ trosku prečítala len živnostenský , strašne sa bojím, že to nezvládnem tie testy, mám z toho obrovský strach



Výdav
ky za dva roky
363 357
Príspevok od ÚPSVaR
66 496
Financovanie z vlastných zdrojov
296 861
Usporiadat
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Rybar75 Pozri príspevok
Ahojte

Lienka, prepáč , že sa pletiem, no možno sa to zíde aj Tebe


V tejto súvislosti ma ešte napadá otázka:

Ak urobím kalkuláciu o povedzme 50tisíc viac ako je limit, tak to je OK. Niečo kryjem aj z vlastnych zdrojov.

Do kalkulácie napíšem napr. tlačiareň za 5000.-sk
V konečnom dosledku zozeniem tlačiareň za 3000.-sk

Možem "zvyšných" 2000.-sk využiť na kúpu niečoho iného čo mám dalej uvedené v kalkulácii???

Napriklad tam budem mat odborná literatúra za 3000.- sk a ja si to akože doložím sem a kúpim si literaturu za 5000.-

Samozrejme ju aj kupim a vydokladujem. Nejde mi o to vytiahnut iba dotaciu, no nerad by som si ju skresal
Peniaze môžeš využiť len na to čo si napísal do Podnikateľského zámeru - kalkulácii. Takže radšej tam je treba popísať viacej vecí - odhadnúť cenu ,trebárs aj na 6500 EUR.
Na odbornú literatúru ani spotrebný mat. sa nedá. T. z. že ak niečo lacnejšie zoženieš, nemôžeš si určiť na čo zvyšok použiješ, môžeš použiť len na veci čo sú v kalkulácii.
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Lienka Sedembodková Pozri príspevok
kamoška che robiť masera a ja jej chem robiť účtovníctvo.
lenže ja som si podavala ziadost na to maserstvo, takže neviem ako zmeniť potom podnikateskly plan, ci urobit dva jeden na uctovnictvo a jeden maserstvo, ked chem robit len jej uctovnictvo, ale predlozila som na UP, ze chem robit maserstvo az potom ked sme to podali, sme si uvedolmili, ze ona bud maserka aja jej uctovnicka, da sa to zmenit portom? aby som vlastne jej robila to uctovnictvo? mam si pre istotu nachystat obe podnikatelske zamery, keby sa to dlao, ze emenim zamer podnikania z toho maserstva na uctovnictvo?
a idete mať vlastne každá osobitne živnosť? či ako?
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
Erika-ežka Pozri príspevok
a idete mať vlastne každá osobitne živnosť? či ako?

ano presne tak, :-)

len ja som podala ziadost na maserstvo ale som chela uctovnictvo. Ci mam urobit dva podnikateske zamery?
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
teraz mi hlavne ide o ten výpočet do SP a Zp ja sa z toho zbláznim a ešte k tomu strach z tých tesrov uz chodim s prapačením kaka@ kazdých 5 min z toho strachu
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Lienka Sedembodková Pozri príspevok
ano presne tak, :-)

len ja som podala ziadost na maserstvo ale som chela uctovnictvo. Ci mam urobit dva podnikateske zamery?
Takže tá kamoška si musí dať podnik. zámer na masérstvo a s tým všetko spojené a ty na to účtovníctvo. Máš s účtovníctvom nejaké skúsenosti? či prečo účtovníctvo?
Každá si to musí dať osobitne, lebo je to aj kontrolovateľné, lebo nejde o to, len dostať tie peniaze, ale vedieť si ich aj obhájiť - myslím aj účtovne aby boli správne podchytené.
A tých skúšok sa fakt nemusíš báť, aj keď ako budúca účtovníčka by si si mala aspoň nejaké základné zákony preštudovať.
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
Erika-ežka Pozri príspevok
Takže tá kamoška si musí dať podnik. zámer na masérstvo a s tým všetko spojené a ty na to účtovníctvo. Máš s účtovníctvom nejaké skúsenosti? či prečo účtovníctvo?
Každá si to musí dať osobitne, lebo je to aj kontrolovateľné, lebo nejde o to, len dostať tie peniaze, ale vedieť si ich aj obhájiť - myslím aj účtovne aby boli správne podchytené.
A tých skúšok sa fakt nemusíš báť, aj keď ako budúca účtovníčka by si si mala aspoň nejaké základné zákony preštudovať.
ale ja som na urad podala ziadost o inretnu pripravu a na psiala maserstvo no chcela som účtovníctvo, a teraz ked tam prídem kuknu, ze som chela maserstvo a preco mam podnikateslky zamer na uctovníctvo, robit chem uctovnictvo len neviem, co predmet ponikaia mozem zmenit, priamo na UP pri tej internej priprave, preto som sa pytala, coi mam pre istotu robit dva zamery aj na ucto aj na maserstvo.

ja mam ekonocmicku skolu aj ked davo za sebou, ale pred nedávnom som mala rekvlaifikacny kurz z uctovnictva, tak preto som sa tak rozhodla, a kde nieco nebudem z uctovnictva vediet tak mi mamka pomoze
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
Lienka Sedembodková Pozri príspevok
ale ja som na urad podala ziadost o inretnu pripravu a na psiala maserstvo no chcela som účtovníctvo, a teraz ked tam prídem kuknu, ze som chela maserstvo a preco mam podnikateslky zamer na uctovníctvo, robit chem uctovnictvo len neviem, co predmet ponikaia mozem zmenit, priamo na UP pri tej internej priprave, preto som sa pytala, coi mam pre istotu robit dva zamery aj na ucto aj na maserstvo.

ja mam ekonocmicku skolu aj ked davo za sebou, ale pred nedávnom som mala rekvlaifikacny kurz z uctovnictva, tak preto som sa tak rozhodla, a kde nieco nebudem z uctovnictva vediet tak mi mamka pomoze

len som teraz totalne poletena z tej ZP a SP tie odvody ako napísať do podnikateslkeho zameru ktore sumy spocitat, a ešte to hnusne euro, vsetko prepocitavat
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Lienka Sedembodková Pozri príspevok
ale ja som na urad podala ziadost o inretnu pripravu a na psiala maserstvo no chcela som účtovníctvo, a teraz ked tam prídem kuknu, ze som chela maserstvo a preco mam podnikateslky zamer na uctovníctvo, robit chem uctovnictvo len neviem, co predmet ponikaia mozem zmenit, priamo na UP pri tej internej priprave, preto som sa pytala, coi mam pre istotu robit dva zamery aj na ucto aj na maserstvo.

ja mam ekonocmicku skolu aj ked davo za sebou, ale pred nedávnom som mala rekvlaifikacny kurz z uctovnictva, tak preto som sa tak rozhodla, a kde nieco nebudem z uctovnictva vediet tak mi mamka pomoze
a kedy máš ísť na tie skúšky? možno sa to bude dať ešte vymeniť, skús si tam aspoň zavolať.
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Lienka Sedembodková Pozri príspevok
len som teraz totalne poletena z tej ZP a SP tie odvody ako napísať do podnikateslkeho zameru ktore sumy spocitat, a ešte to hnusne euro, vsetko prepocitavat
Veď to nemusí byť presne na korunu. ZP si vypočítaj na 24 mesiacov a SP na 12 mesiacov - ale len tak zaokruhlene. Radšej viac.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lienka Sedembodková Pozri príspevok
len som teraz totalne poletena z tej ZP a SP tie odvody ako napísať do podnikateslkeho zameru ktore sumy spocitat, a ešte to hnusne euro, vsetko prepocitavat
Lienka, nestresuj, stresov si ešte užiješ dosť pri daňových kontrolách.

Tu ti to braňo pekne rozpísal :

http://www.porada.sk/917210-post4.html

Teda do kolonky poistné odvody v r. 2009 uvedieš 502,44 € /zdravotné poistenie/

v r. 2010 547,66€ /zdravotné poistenie za 12 mesiacov/ + 636,34€ /soc.poistenie za 6 mesiacov/ = 1184€ spolu

Koeficient 1,9, ktorým prepočítaval r. 2010 znamená predpokladaný nárast min. odvodov o 9%.
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
Erika-ežka Pozri príspevok
a kedy máš ísť na tie skúšky? možno sa to bude dať ešte vymeniť, skús si tam aspoň zavolať.

skúšky su v pondelok a vcera mi dodali, co sa mam ucit a ako si to pripraviť
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lienka Sedembodková Pozri príspevok
skúšky su v pondelok a vcera mi dodali, co sa mam ucit a ako si to pripraviť
tento poraďák to má dnes už za sebou /a nechce prezradiť otázky/

http://www.porada.sk/917477-post22.html
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
veronikasad Pozri príspevok
Lienka, nestresuj, stresov si ešte užiješ dosť pri daňových kontrolách.

Tu ti to braňo pekne rozpísal :

http://www.porada.sk/917210-post4.html

Teda do kolonky poistné odvody v r. 2009 uvedieš 502,44 € /zdravotné poistenie/

v r. 2010 547,66€ /zdravotné poistenie za 12 mesiacov/ + 636,34€ /soc.poistenie za 6 mesiacov/ = 1184€ spolu

Koeficient 1,9, ktorým prepočítaval r. 2010 znamená predpokladaný nárast min. odvodov o 9%.

dravotná:

r.2009
8900 x 14% = 1246
1 246 : 30,1260 = 41,36 €
41,36 € x 12 = 496,32 €

r.2010

41, 36 x 1,09 (odkiaľ je toto číslo? z akej sumy) =45,08 €
45,08 € x 12 = 540,98 po zaokrúhlení je to 541 €

6 x (odkial som vzala toto?) x 97,30 toto (to v tomto prispevku spomenute v príklade) x už spomínaných 1,09 = 636,34 €

prosím vysvetlite mi to ci to mám správne a opravte ma


a ako vypočítam odvod do sociálky:
r.2009 - keďže v prvom roku mojej podnikateľskej činosti mi to nevyplyva - nepatím do SP

a druhy rok r. 2010 ako vypočítam?

a ked to mam v jednom riadku odvody do SP a Zp v jednom tak co s cim spocitam :-(
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lienka Sedembodková Pozri príspevok
dravotná:

r.2009
8900 x 14% = 1246
1 246 : 30,1260 = 41,36 €
41,36 € x 12 = 496,32 €

r.2010

41, 36 x 1,09 (odkiaľ je toto číslo? z akej sumy) =45,08 €
45,08 € x 12 = 540,98 po zaokrúhlení je to 541 €

6 x (odkial som vzala toto?) x 97,30 toto (to v tomto prispevku spomenute v príklade) x už spomínaných 1,09 = 636,34 €

prosím vysvetlite mi to ci to mám správne a opravte ma


a ako vypočítam odvod do sociálky:
r.2009 - keďže v prvom roku mojej podnikateľskej činosti mi to nevyplyva - nepatím do SP

a druhy rok r. 2010 ako vypočítam?

a ked to mam v jednom riadku odvody do SP a Zp v jednom tak co s cim spocitam :-(
Odpoveď máš v predch.príspevku /č.31/
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
veronikasad Pozri príspevok
Odpoveď máš v predch.príspevku /č.31/
a preco mi teda vysli ine cisla?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lienka Sedembodková Pozri príspevok
a preco mi teda vysli ine cisla?
Pretože on počítal s minimálnym vymeriavac.základom v € /295,50€/, nezaťažuj sa už tým...
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
veronikasad Pozri príspevok
Pretože on počítal s minimálnym vymeriavac.základom v € /295,50€/, nezaťažuj sa už tým...
takže opísšm čo mi dal on a bude svätý pokoj

a tu socialku ako? r.2010
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Nechcem byť zlý, ale mi napadla taká malá otázočka: Obe z toho vyžijete, ak kamarátka vlastne bude efektívne peniaze zarábať-produkovať, a ty "len" robiť účto?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lienka Sedembodková Pozri príspevok
takže opísšm čo mi dal on a bude svätý pokoj

a tu socialku ako? r.2010
Lienka, sumy ktoré tam uvedieš máš v prísp. č. 31
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
smith Pozri príspevok
Nechcem byť zlý, ale mi napadla taká malá otázočka: Obe z toho vyžijete, ak kamarátka vlastne bude efektívne peniaze zarábať-produkovať, a ty "len" robiť účto?
vieš/te nič iné nás nenapadlo, pretože ÚP ma už nenormálne požiadavky na uchádzača o zamestnanie a nechem sa tam nervovať z jednou referentkou, a chodiť so stiahnutým žalúdkom na povinné hlásenie sa na úrad, a triasť sa, čo zase bude, a báť sa dňa kedy tam pôjdem, a zase ked sa chem nejako normalne zamestanť požadujú prax min v odbore aj 1 rok, a odkial ju získať a nechcem byť fluktualantom a chodiť od firmy k firme
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať