Zavrieť

Porady

Platba platobnou kartou

Dobrý večer. Vie mi niekto poradiť ako zaučtovať platbu platobnou kartou za benzín?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Mišel Pozri príspevok
    Dobrý večer. Vie mi niekto poradiť ako zaučtovať platbu platobnou kartou za benzín?Ďakujem
    Cez interný doklad si zaúčtuješ MD 501/A/D 261/A suma bez DPH,
    DPH MD 343/A/D 261/A DPH
    na bankovom výpise MD 261/A/ D 221/A
    v JÚ : výdaj nepeňažný + DPH voči priebežným položkám s analytikou,
    na BÚ výdaj peňažný a priebežné položky s analytikou.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Mišel Pozri príspevok
    Dobrý večer. Vie mi niekto poradiť ako zaučtovať platbu platobnou kartou za benzín?Ďakujem
    Tu je to vyriešené:
    http://www.porada.sk/772923-post9.html

    Mišel je offline (nepripojený) Mišel

    Mišel
    Ďakujem za odpoveď, ale nerozumiem jednej veci. Robím v Alfe, zaslali presný postum ako to učtovať. Cez Interné doklady dať do nákladov a rozpis DPH a peniaze cez priebežné položky. Ak si skontrolujem Penažný doklad: Príjem v hot+príjem na Bu-Výd na prieb. položky tak sa mi nerovná so stranou Príjem zdanitelný+príjem nezdaniteľný. Robí mi tam rozdiel presne nákup cez plat.kartu. Alebo sa mi to nemusí rovnať?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Mišel Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, ale nerozumiem jednej veci. Robím v Alfe, zaslali presný postum ako to učtovať. Cez Interné doklady dať do nákladov a rozpis DPH a peniaze cez priebežné položky. Ak si skontrolujem Penažný doklad: Príjem v hot+príjem na Bu-Výd na prieb. položky tak sa mi nerovná so stranou Príjem zdanitelný+príjem nezdaniteľný. Robí mi tam rozdiel presne nákup cez plat.kartu. Alebo sa mi to nemusí rovnať?
    Ale tam nemáš príjem v hotovosti, je to VOZD a výdaj z BÚ, ani sa ti nemôže rovnať ako príjem zdaniteľný, keď je to zdaniteľný výdaj.
    ešte raz : JÚ do výdajov si to dáš ako NEPEŇAŽNÝ VÝDAJ voči priebežným položkám, na BÚ si to daj ako peňažný výdaj priebežných položiek.

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    Tiež by som potrebovala poradiť (hlavne od účtovníčkov účtujúcich v ALFE), lebo mám ten istý problém ako Mišel. Keď postupujem presne dľa usmernení z Krosu - platba PK, tak mi nesedí kontrola DzP, ktorú odporúčajú v príručke urobiť pred vyplnením daň. priznania a to: príjem pokl.+príjem banka-priebežná položka=POZD+PNZD a nesedí mi to presne o sumy, ktoré som účtovala ako platba kartou. O tú istú sumu mi potom nesedia ani výdavky.

    Prosím, vie mi (nám) to niekto objasniť? Vopred ďakujem

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    Neviem či je to ešte aktuálne (pre Mišel), ale na otázku, prečo nám nesedí kontrola PD, z Krosu odpovedali nasledovne:
    Postup úhrady platobnou kartou, ktorý máme vytvorený pre užívateľov programu alfa, je zaúčtovanie dokladov do peň.denníka cez Interné doklady ako Nepeňažná operácia - to znamená, že neovplyvní stav pokladnice ani bank.účtu. Z tohoto dôvodu pri vykonávaní uvedenej kontroly sumy nebudú sedieť. Keďže viete, že vzniknuté rozdiely vznikajú z dôvodu zaúčtovania dokladov, ktoré ste uhrádzali plat.kartou cez interný doklad,dopočítajte si platby ručne.
    S pozdravom

    Platba platobnou kartou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.