Zavrieť

Porady

Koncesionárske poplatky

Dovolim si informovat a zaroven aj pripomenut, ze sa znovu blizi termin
na uhradu koncesionarskeho poplatku, ktory je 31.1.2009, ak samozrejme nebola povinnost stvrtrocnej uhrady.
RTVS neposiela ziadne info tak si myslim, ze uvedene poplatky su v platnosti.
Pokuty su uz stanovene od 1000,- do 5000,- Sk:-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

    ErikaDP
    Doplnim, že na stranke www.rtvs.sk
    su uvedene aj poplatky v €,
    kde je mesačný poplatok 140Skk prepočitaný na 4,64 €, t.j. zaokruhlenie na eurocent NADOL.

    Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

    Zuzka2510
    Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť na mojú otázku. Moja známa je od 01.06.08 SZČO a podniká ako kaderníčka. Nemá žiadnych zamestnancov je sama a potrebovala by som zistiť ako to je s koncesionárskymi poplatkami. Na stránke RTVS som zistila, že ak nemá zamestnancov neplatí nič ale slovenská pošta vraj má také tlačivá na evidenciu prijímačov a teraz neviem, čo mám kam poslať. Ospravedlňujem sa ak tu už bola takáto alebo podobná otázka, ale nenašla som to. Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzka2510 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť na mojú otázku. Moja známa je od 01.06.08 SZČO a podniká ako kaderníčka. Nemá žiadnych zamestnancov je sama a potrebovala by som zistiť ako to je s koncesionárskymi poplatkami. Na stránke RTVS som zistila, že ak nemá zamestnancov neplatí nič ale slovenská pošta vraj má také tlačivá na evidenciu prijímačov a teraz neviem, čo mám kam poslať. Ospravedlňujem sa ak tu už bola takáto alebo podobná otázka, ale nenašla som to. Ďakujem
    Ak nepodala prihlášku na RTVS, čo zrejme nie, lebo ak nemá zamestnancov, takú povinnosť nemá, neplatí nič.

    Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

    Zuzka2510
    A čo potom s tou poštou a ich tlačivami? Nie je lepšie to niekam nahlásiť a nedostať pokutu? Používa tam rádio.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Rádio používať môže, koncesionárske poplatky neplatí, keď nemá zamestnancov. Ale pokiaľ to rádio púšťa aj zákazníčkam, tak by bolo treba zaplatiť poplatok SOZE, lebo keď jej na to prídu tak bude zle. Ak ho zákazníkom nepúšťa, tak sa nič nedeje.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    poplatok pre SOZA je za šírenie hudobnej produkcie / v tomto prípade prostredníctvom rádia /
    viac info o účele tohto poplatku www.soza.sk

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Prikladám aktualizovaný ID.
    Komu sa nepáči 379, nech si opraví na 345.
    Súbor je zaheslovaný (len kvôli výpočtom) obyčajným ENTER-om.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Rozalka priložila aktuulizovaný doklad, ja priložim "aktualizovanú skúsenosť.

    Ak platíte poplatky za kratšie obdobia napr. mesačne, príp. kvartálne a hrozí Vám presun do vyššej kategórie, je vhodné si zmeniť periodicitu platenia poplatkov napr. na ročné.
    Vtedy sa platí poplatok podľa stavu zamestnancov k 1.1. .
    Mne "hrozil" presun do skupiny nad 250, a tam je už ušetrenie celkom zaujímave. (199,16 € - 79,66 = 119,5 € x12´= 1 434 €; 43 200,- Sk)

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    A čo keď zaplatíš na rok a potom sa ti zníži počet zamestnancov?
    To je zas moja skúsenosť a zbytočne vyhodené peniaze (síce nie moje, ale zákazníka, no aj tak to človeka nas..jeduje) ...

    A veru, odsúhlasujú si stavy so SocPo

    natanata je offline (nepripojený) natanata

    natanata
    Neviete prosím, či musím platiť konces.poplatky rtvs za otca, ktorý v decembri 2008 zomrel? V jeho dome teraz nikto nebýva, elektrinu som prehlásila na moje meno. Ja bývam v byte s manželom a elektrinu a konces.poplatky platíme pod menom môjho manžela. Takže teraz neviem, či budeme platiť rtvs 2x (na moje meno a na manželovo meno???) Ďakujem za radu.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Keby si bola odberateľkou el. energie iba Ty sama tak platíš iba raz. Takto budete musieť platiť 2x /raz Ty a raz manžel/

    natanata je offline (nepripojený) natanata

    natanata
    Ak by som dala zmenu odberateľa elektriny z manželovho mena na mňa, potom by som platila rtvs za dom aj byt iba 1x!?!

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Áno iba raz, ale musela by si im oznámiť tú zmenu na ich tlačive,
    majú tam taký riadok uvedený, že už platíš poplatok na inom SIPO
    doklade. Tlačivo sa dá stiahnuť z internetu z ich stránky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.