Zavrieť

Porady

súvaha 2009

Ako sa majú správne zaokrúhlovať údaje v súvahe a vo výkaze ziskov a strát za rok 2009 v EUR?
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pozri si FS 11/2008 od str.22 § 4bb, v ktorom je odvolávka na nové prílohy opatrenia. Výkazy sú v celých €.
FS nájdeš na www.finance.gov.sk
0 0
Eva M Eva M

Eva M je offline (nepripojený) Eva M

Dobrý deň,
neviete, kde môžem zohnať výkazy PU za rok 2009 v EUR, prípadne aj v nemčine, alebo excelovské výkazy. Ďakujem
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Prikladám súvahu pre rok 2009
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Prikladám aj Výkaz ziskov a strát pre rok 2009
0 0
Ing. Pavol Zúber Ing. Pavol Zúber

Ing. Pavol Zúber je offline (nepripojený) Ing. Pavol Zúber

Robím DP PO ktorá má hosp.rok od 1.4.2008 do 31.3.2009. Neviem ako mám vyplniť súvahu a výsledovku. Predchádzajúce obdobie je v SK v tisícoch a bežné účtovné obdobie je v EUR ktoré sa nezaokrúhluje na tis ale na celé EUR matematicky? Vie mi niekto poradiť?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ing. Pavol Zúber Pozri príspevok
Robím DP PO ktorá má hosp.rok od 1.4.2008 do 31.3.2009. Neviem ako mám vyplniť súvahu a výsledovku. Predchádzajúce obdobie je v SK v tisícoch a bežné účtovné obdobie je v EUR ktoré sa nezaokrúhluje na tis ale na celé EUR matematicky? Vie mi niekto poradiť?
aj minulé obdobie v eur.
0 0
Ing. Pavol Zúber Ing. Pavol Zúber

Ing. Pavol Zúber je offline (nepripojený) Ing. Pavol Zúber

To musím prerátať na kalkulačke, lebo mi to program neurobil.To musím vytlačiť predchádzajúce obdobie S a V presne a tieto sumy zaokruhliť matematicky na celé eur? Poraďte mi prosím. Ďakujem.
0 0
kvieta kvieta

kvieta je offline (nepripojený) kvieta

ahojte, firmu sme zalozili v r. 2009. Predchadzjuce obdobie v suvahe, tam nebude teda nic? ani vo vykaze ziskov a strat nebude nic ako predchadzajuce obdobie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kvieta Pozri príspevok
ahojte, firmu sme zalozili v r. 2009. Predchadzjuce obdobie v suvahe, tam nebude teda nic? ani vo vykaze ziskov a strat nebude nic ako predchadzajuce obdobie?
Áno, nebude.
0 0
kvieta kvieta

kvieta je offline (nepripojený) kvieta

A vykazy mam dat za obdobie 00 2009 do 12 2009?
V obdobi 00 som uctovala zalozenie sro.


A zaokruhluje sa na cele cisla matematicky? Kedze sa mi v softe neda upravit aby mi 474A napocitalo medzi kratkodobe zavazky, musim to sama rozuctovat do kratkodobych.. kde suma je 1 465,66 EUR. Ma tam byt 1466 EUR?
Naposledy upravil kvieta : 02.02.10 at 09:37
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

kvieta Pozri príspevok
ahojte, firmu sme zalozili v r. 2009. Predchadzjuce obdobie v suvahe, tam nebude teda nic? ani vo vykaze ziskov a strat nebude nic ako predchadzajuce obdobie?
Tweety Pozri príspevok
Áno, nebude.
kvieta Pozri príspevok
A vykazy mam dat za obdobie 00 2009 do 12 2009?
V obdobi 00 som uctovala zalozenie sro.

A zaokruhluje sa na cele cisla matematicky? Kedze sa mi v softe neda upravit aby mi 474A napocitalo medzi kratkodobe zavazky, musim to sama rozuctovat do kratkodobych.. kde suma je 1 465,66 EUR. Ma tam byt 1466 EUR?
aaaááále bude ! Čítaj §2, ods. 2, Opatrenia k účtovnej závierke v PÚ. Uvádzajú sa v súvahe údaje z otváracej súvahy, vo VZS nič. Mne osobne sa o veľmi nepáči....ale je to tak. Obdobie 00 ....také obdobie kalendár nepozná. Mal by tam byť mesiac vzniku účtovnej jednotky, ale aspoň 01. Zaokrúhľovanie na celé Eurá, máš to hneď na Súvahe, za údajom ....k dňu : ....a matematicky, lebo v sumárnych riadkoch by pri "nahor, alebo nadol" by sa Ti nabalila odchýlka. A nielen matematicky, ale aj podľa potreby, aby sadli čiastkové súčty, aj kumulované súčty.
Ak máš údaj 5, 51 + 5,52 = 11,03....zaokrúhlene 6 + 6 = 11.....čo nie je pravda. musíš zaokrúhliť 6 + 5 = 11, alebo 5 + 6 = 11, inak Ti to nikdy nebude sedieť.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

kvieta Pozri príspevok
ahojte, firmu sme zalozili v r. 2009. Predchadzjuce obdobie v suvahe, tam nebude teda nic? ani vo vykaze ziskov a strat nebude nic ako predchadzajuce obdobie?
údaje z otváracej súvahy

http://www.porada.sk/993756-post54.html
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

evina Pozri príspevok
údaje z otváracej súvahy

http://www.porada.sk/993756-post54.html

Dobry den.. a ako tam tie udaje z otvaracej suvahy dostanem? Ked si v Omege dam vytvorit suvahu k 31.12.2009 cez: Prehlady/Suvaha/A.Export:Originalne tlacivo DU/vyskoci mi tabulka kde si zadavam: mesiac od:august (kedze firma vznikla v auguste 2009) do:zatvorenie, uctovna zavierka:riadna, zavierka:zostavena, udaje minuleho obdobia mam uz prednastavene k 31.7.2009! Neda sa to vypnut, ani prestavit na obdobie: Otvorenie a tym padom nemam v suvahe vyplnene minule obdobie.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Robím sice v inom softe ale skus cez počiatočné stavy vstup alebo oprava, ak niečo také máš.
0 0
Milan7 Milan7

Milan7 je offline (nepripojený) Milan7

Práve tlačím výkazy v OMEGE ( zisky straty , súvaha ) a riadok "bezprostredne predchádzajúce obdobie" mi zaokrúhľuje totálne na prd , t.j. zaokrúhľuje z celých SKK v roku 2009 a nie z hodnôt v tisícoch. V každučkom riadku sú rozdiely !!! Pritom podľa SW tieto hodnoty sa načítavajú zo sumy v tisícoch. Neviem kde to v SW nadstaviť alebo to ešte Kros neupravil ? Ďakujem za radu všetkým. Ahojčok
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

Prima73 Pozri príspevok
Dobry den.. a ako tam tie udaje z otvaracej suvahy dostanem? Ked si v Omege dam vytvorit suvahu k 31.12.2009 cez: Prehlady/Suvaha/A.Export:Originalne tlacivo DU/vyskoci mi tabulka kde si zadavam: mesiac od:august (kedze firma vznikla v auguste 2009) do:zatvorenie, uctovna zavierka:riadna, zavierka:zostavena, udaje minuleho obdobia mam uz prednastavene k 31.7.2009! Neda sa to vypnut, ani prestavit na obdobie: Otvorenie a tym padom nemam v suvahe vyplnene minule obdobie.
http://www.kros.sk/12310

časť odpovede zo stránky krosu

re: minulé obdobie vo výkazoch
(Ing. Zuzana Uríková, 29.01.2010, 15:56, Reakcia na: minulé obdobie vo výkazoch)

pokiaľ ste minulý rok pracovali v programe Omega, minulé obdobie sa načítava cez Číselník - Súvaha alebo Výkaz ziskov a strát a cez Možnosti - Prevziať výsledky z minulého roka. Ak ste minulý rok nepracovali v programe Omega, minulé obdobie je potrebné zadať ručne cez Číselník - Súvaha alebo Výkaz ziskov a strát a to do jendotlivých riadkov cez Oprav.
Naposledy upravil janka67 : 02.02.10 at 18:48
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Milan7 Pozri príspevok
Práve tlačím výkazy v OMEGE ( zisky straty , súvaha ) a riadok "bezprostredne predchádzajúce obdobie" mi zaokrúhľuje totálne na prd , t.j. zaokrúhľuje z celých SKK v roku 2009 a nie z hodnôt v tisícoch. V každučkom riadku sú rozdiely !!! Pritom podľa SW tieto hodnoty sa načítavajú zo sumy v tisícoch. Neviem kde to v SW nadstaviť alebo to ešte Kros neupravil ? Ďakujem za radu všetkým. Ahojčok
to je správne, tak to má byť, viď usmernenie...
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

janka67 Pozri príspevok
http://www.kros.sk/12310

časť odpovede zo stránky krosu

re: minulé obdobie vo výkazoch
(Ing. Zuzana Uríková, 29.01.2010, 15:56, Reakcia na: minulé obdobie vo výkazoch)

pokiaľ ste minulý rok pracovali v programe Omega, minulé obdobie sa načítava cez Číselník - Súvaha alebo Výkaz ziskov a strát a cez Možnosti - Prevziať výsledky z minulého roka. Ak ste minulý rok nepracovali v programe Omega, minulé obdobie je potrebné zadať ručne cez Číselník - Súvaha alebo Výkaz ziskov a strát a to do jendotlivých riadkov cez Oprav.

Skusala som vkladat udaje z otvaracej suvahy do koncorocnej cez ten ciselnik, ale nejde mi to, vypisalo mi ze: "Nesprávne zadaná zaokrúhlená suma v celých EUR" a prepise sa mi suma na 0.

Odpoved z krosu:
Dobrý deň,je potrebné doplniť hodnoty podrobne a aj v celých EUR. !!!


Mam to za august 2009, vkladam tam udaje z otvaracej suvahy, je to v celych eurach: 5100 euro a nejde to tam vvobec vlozit.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Ahojte, softvér mi vo výkazoch zaokrúhlil HV nahor, nie matematicky. Môžem to tak nechať alebo nejaké položky vo výkazoch upraviť tak, aby HV bol v konečnom dôsledku zaokrúhlený správne? Viem, v podstate je to rýchla robota, ale zaujíma ma, či je to vlastne potrebné. Ďakujem vopred za názory.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Leila2006 Pozri príspevok
Ahojte, softvér mi vo výkazoch zaokrúhlil HV nahor, nie matematicky. Môžem to tak nechať alebo nejaké položky vo výkazoch upraviť tak, aby HV bol v konečnom dôsledku zaokrúhlený správne? Viem, v podstate je to rýchla robota, ale zaujíma ma, či je to vlastne potrebné. Ďakujem vopred za názory.
posúvam...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať