Zavrieť

Porady

Prípadne zavedenie eura u nás- naozaj nás nečaká zdražovanie???

Ahojte poraďáci, napadlo ma, či po zavedení eura u nás to naozaj vačšina obchodníkov nezneužije na zdražovanie výrobkov a služieb. Totiž i keď veľa subjektov podpísalo etický kodex a aj vláda SR vydala stanovisko , že na uvedený problem si dá pozor, ale napriek tomu si myslím, že to nepomože a príde podľa mňa k výraznejšiemu zvýšeniu cien, predsa len, sme na Slovensku a tu sa moc slušnosť , najma od zahraničných subjektov " nenosí"- podla mňa sa prijatie eura v tomto smere určite negatívne prejaví, napr. aj doteraz koľko bolo prípadov, že sa predávalo pokazené maso a čo sa stalo? Nič - predáva sa aj naďalej...
Usporiadat
pavel9 pavel9

pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

Rečnícka otázka.
Myslíš si, že aj keď by sme nemali euro, ceny by stáli, "neupravovali sa?"
Ceny budú rásť bez ohľadu, kto bude vo vláde. Ani všemocný trh nezabráni špekuláciám, nie tu, ale v zahraničí. Lokálne vojny, boom rozvojových krajín, ktoré potrebujú ropu a iné suroviny, vodu, potraviny budú v globále ovplyvňovať ceny.
A my, budeme sa len bezmocne prizerať čo sa deje. Sme malí národ na to, aby sme mohli zásadným smerom rozhodovať kde a čo, prečo.
Preto nezvaľujme nárast cien za služby a tovar na euro. Porovnajte si ceny služieb na Slovensku a v zahraničí. A myslíš si že keď niekde je za nejakú službu drahšie ako u nás, náš podnikateľ sa bude pozerať len tak? Jasné "upraví cenu". Zvyčajne jednosmerne.... nahor.
0 0
ilom ilom

ilom je offline (nepripojený) ilom

Súhlasím. Ceny pôjdu hore tak či tak, ale je treba to správne zdôvodniť - "Prijali sme euro" alebo "Neprijali sme euro". V súčasnosti to môžeme spokojne zvaliť na "Prijali sme euro" a náš chrbát, ktorý je ochotný prijať akúkoľvek bitku, nastavíme opäť.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Rozalka Pozri príspevok
Ale môže ísť len po 30,1260:

19. mar. 2007
Nová centrálna parita koruny voči euru bola stanovená na úrovni
1 euro = 35,4424 Sk.
V rámci ERM II sú určené centrálna parita meny krajiny voči euru na šesť platných číslic a fluktuačné pásmo, ktoré je štandardne +/-15%.
Už je to tu,od dnes je nová parita 30,126
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Presne tak, láme rekordy

http://ekonomika.sme.sk/c/3900060/Ko...t-rekordy.html
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
bepo Pozri príspevok
Už je to tu,od dnes je nová parita 30,126
To je skvelé, ak si prečítate spätne príspevky, J.Mihál toto už akoby cítil. Nie je náhodou prognostik ekonomického ústavu????
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nie som prognostik SAV, zato ako utajený analytik istej londýnskej banky som zarobil na špekulácií s korunami zopár miliónov. Ale pssst.

OK, bez srandy. Pokiaľ ide o môj obor podnikania, na Euro sa teším. Veď ak mám "dorovnať" moje ceny na ceny európskej konkurencie, viď napr. http://www.salzburg24.at/seminare/ed...1&table_key=61 priestoru je dosť.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Je to nepochopiteľné, keď v celej Európe sa zvýšuje ceny, aby sa u nás za zvýšenie cien vyhrážalo obchodníkom s väzením. Odkedy sa už zvýšujú ceny PHM, energií, povinných výdavkov na zamestnancov a dalo by ešte spomenúť viac faktorov, ktoré majú priamý súvis s tvorbou cien.
Je to nepochopiteľné, že sa ide prijímať zákon o trestnoprávnej zodpovednosti obchodníkov pri tvorbe cien,predsa hovoríme o v trhovom mechanizme, o voľnej tvorbe cien, ceny sú upravované konkurenciou a zákazník si môže nakúpiť tam kde chce a kde mu to vyhovuje.
Zastrašujú sa obchodníci a dôchodcovi -"cenová polícia" sa už tešia ako 1.8. vybehnú do obchodov a budú kontrolovať ceny.

http://www.sme.sk/c/3909354/Kto-zdra...st-sediet.html
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

betka631 Pozri príspevok
Nedá mi aby som nereagovala.Neviem či žijú v pohode, ale určite na vyššej životnej úrovni ako my.A že je to inak, o tom ma nikto nepresvedčí. Manžel pracuje v ČR ako brusič na guľato už 8 rok a toľko čo zarobí tam, o tom by tu ako robotník mohol akurát tak snívať (nehovorím o tom, keď zmení CZK na SKK). Ak idem k nemu na pár dní (je v Brne) tak z tých cien v obchodoch sa týždeň nemôžem spamätať.
bepo Pozri príspevok
Ja ti nevím Karle,chodím po svete s otvorenými očami Teraz zas neviem čo znamená "všetky čísla" a "od desíti k pěti"
http://ekonomika.sme.sk/c/3921861/Sl...sa-koncia.html
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Neboj miso aj nas to caka... ked zacnu klicit semiacka ktore sa teraz sadia...
Cesi budu na tom vzdy o nieco lepsie ako my.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

betka631 Pozri príspevok
Nedá mi aby som nereagovala.Neviem či žijú v pohode, ale určite na vyššej životnej úrovni ako my.A že je to inak, o tom ma nikto nepresvedčí. Manžel pracuje v ČR ako brusič na guľato už 8 rok a toľko čo zarobí tam, o tom by tu ako robotník mohol akurát tak snívať (nehovorím o tom, keď zmení CZK na SKK). Ak idem k nemu na pár dní (je v Brne) tak z tých cien v obchodoch sa týždeň nemôžem spamätať.
http://aktualne.centrum.sk/ekonomika...tml?id=1160560
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Robím vyúčtovanie el. energie pre jedných nájomníkov. Zatiaľ čo k 31. 12. 2008 bola cena za 1 kWh produktu StandardPower 3,10395 Sk bez DPH ( je to tak uvedené na faktúre aj k 31.12.2008 ) od 1. 1. 2009 je to cena 0,122713 € bez DPH ( 3,69685 Sk ), pričom je dolu uvedené, že prepočet bol podľa konverzného kurzu 1 € = 30,1260 Sk. Je to nárast o 19 %. Nikde som sa nedočítala, že sa energie zdražovali, hľadám už asi 2 hodiny.
Naposledy upravil abel : 02.03.09 at 08:36
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Nepočul nikto o zvýšení sadzby za el. energiu?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať