Zavrieť

Porady

Nové sadzby stravného

Dňa 19.12.2005 bolo v zbierke zákonov pod č. 615/2005 Z.z. zverejnené opatrenie MF SR o zvýšení sadzieb stravného na 89, 135 a 208 Sk. Opatrenie nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia.
Zmena sadzby stravného z 80 na 89 Sk má vplyv aj na maximálnu hranicu povinného príspevku zamestnávateľa na stravovanie, ktorá sa v súvislosti so zmenou zvyšuje zo 44,00 Sk na 48,95 Sk.
Naposledy upravil andrej_rv : 10.11.07 at 22:35
Usporiadat
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

presne tak a díky za odpoveď .. kým sa zas do toho dostanem, uplne som ostala vymletá po 2och mesiacoch, co som bola mimo ....
0 0
makoska makoska

makoska je offline (nepripojený) makoska

znamena to ze na 527 mam uctovat 48,95 Sk? a nemozem to zaokruhlitna 49 Sk?....vychadza to tak smiesne..kvoli tomu co budeme pytat potom od zamestnancov...jedine ze by sme prispevok zo socialneho fondu dali na napr...4,05 Sk...aby tam nevychadzali haluze...
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
makoska
... mam uctovat 48,95 Sk? a nemozem to zaokruhlitna 49 Sk?....vychadza to tak smiesne..kvoli tomu co budeme pytat potom od zamestnancov...jedine ze by sme prispevok zo socialneho fondu dali na napr...4,05 Sk...aby tam nevychadzali haluze...
§ 152 ZP nehovorí nič o zakrúhľovaní príspevku na stravovanie, preto si myslím, že by to malo ostať v maximálnej výške 48,95 Sk a aby nevychádzali haluze, tak tých 0,05 Sk dať zo sociálneho fondu
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[quote=vladan a aby nevychádzali haluze, tak tých 0,05 Sk dať zo sociálneho fondu[/quote]
Ty účtuješ aj o haluziach?
0 0
Libi Libi

Libi je offline (nepripojený) Libi

a teda platí to od 1.1.2006?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Libi
a teda platí to od 1.1.2006?
Aby som bol galantný, dám prednosť dámam:

Naposledy upravil Chobot : 02.01.06 at 11:53
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Libi
a teda platí to od 1.1.2006?
Od 1.januára sa mení stravné pri SC a ZSC.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Chobot
Opatrenie je účinné od 24.12.2005, ale v zmysle § 8 zákona o cest. náhradách, ako citoval pepa, sa zamestnancom tieto náhrady budú priznávať od 1.1.2006.
Prosím, nepredbiehať, ženy majú prednosť!:p
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Libi
a teda platí to od 1.1.2006?
Takže teraz môžem ja:

Opatrenie je účinné od 24.12.2005, ale v zmysle § 8 zákona o cest. náhradách, ako citoval pepa, sa zamestnancom tieto náhrady budú priznávať od 1.1.2006.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Tweety
Ty účtuješ aj o haluziach?
prepáč, Majka, ja neúčtujem, ja som mzdár.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vladan
prepáč, Majka, ja neúčtujem, ja som mzdár.
Preto, že si mzdárka Teba sa profesionálna deformácia netýka, ale čo ja, keď som aj to, aj to, aj ešte oveľa viac? :p
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Majka
to znamena ze od 1.1.2006, ano?
uz to citam dokola a som z toho jelen.
dakujem.
Ja som jeleň z tejto diskusie a nie zákona
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Zmenila sa výška stravného aj u ZSC? Momentálne ma zaujíma Česká rep.
Taliansko. Dík.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zlata
Zmenila sa výška stravného aj u ZSC? Momentálne ma zaujíma Česká rep.
Taliansko. Dík.
Zmenili sa : Česko je 600,- skús pozrieť v cestovných náhradách, nemám to teraz poruke, takže Tal. nepoviem.
Doplním, že tieto krajiny ostali nezmenené , pozrela som si už zákon, tak to Tal. je 45 EUR.
Naposledy upravil Tweety : 02.01.06 at 12:42
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

Tu sú nové sadzby stravného pri zahr. SC
http://www.porada.sk/showpost.php?p=157749&postcount=2
0 0
makoska makoska

makoska je offline (nepripojený) makoska

diky vladan...tak to poriesime s tym socialnym fondom..:p:p
0 0
Doboska Doboska

Doboska je offline (nepripojený) Doboska

pracujúca dôchodkyňa
Čítala som,že opatrenie nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia, t. j. 24.12.2005.Upravené sumy patria zamestnancovi od 1.dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom boli zverejnené v Zbierke zákonov, podľa mňa 1.1.2006. Je to ale šalamúnske !!! Myslím si, že ako všetky zákony v našom štáte.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Doboska
Je to ale šalamúnske !!! Myslím si, že ako všetky zákony v našom štáte.
No práve, že v tom je to kúzlo. Keby bolo všetko jednoznačné, nebolo by to zaujímavé, pretože nebolo by čo riešiť. Takto môžeme polemizovať a vymýšľať, čo tým chcel autor povedať.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Doboska
Čítala som,že opatrenie nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia, t. j. 24.12.2005.Upravené sumy patria zamestnancovi od 1.dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom boli zverejnené v Zbierke zákonov, podľa mňa 1.1.2006. Je to ale šalamúnske !!! Myslím si, že ako všetky zákony v našom štáte.
  • Platné od dátumu: 01.01.2006
  • Mena pre výpočet diét: SKK
  • 5 až 12 hodín: 89
  • nad 12 hodín: 135
  • nad 18 hodín: 208
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Doboska
Čítala som,že opatrenie nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia, t. j. 24.12.2005.Upravené sumy patria zamestnancovi od 1.dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom boli zverejnené v Zbierke zákonov, podľa mňa 1.1.2006. Je to ale šalamúnske !!! Myslím si, že ako všetky zákony v našom štáte.
Nezdá sa mi, že by to bolo niečo šalamúnske. Zákony (podobne aj toto opatrenie) sú platné dňom uverejnenia. Dňom uverejnenia nebýva ale platný celý obsah zákona, opatrenia, úpravy. Veď to dobre poznáme napr. zo zákona o daniach z príjmov atď atď.
Dátum, od kedy je platná zmena sadzieb je jasný.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať